Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana DT880 na Amiron Home?


falman

Pytanie

Chodzi mi po głowie wymiana moich Beyerdynamic  DT880 600Ohm na Beyerdynamic Amiron Home...

 

Czy taka operacja ma sens? DT880 grają sobie z PC + Dragonfly Black + Feliks Audio Espressivo i do tego zestawu podłączałbym też Amirony.

 

Czy może lepiej zostawić DT880, a zakładając że dopłata do Amironów wynosiłaby ~1500zł wymienić w tym budżecie inny element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
59 minut temu, falman napisał:

Ten wzmacniacz jest taki słaby? Mając budżet ~1500zł + to co dostanę za aktualny sprzęt (czyli pewnie z 500zł) to kupię coś lepszego zauważalnie?

Na Headonica z komisu i mody wystarczy. Postęp będzie znaczny moim skromnym zdaniem. Do tego nie będziesz musiał w przyszłości szukać ze świecą słuchawek, które się zgrają ze wzmacniaczem, bo jak się wepnie np. jakieś planary do Espressivo to jest... no tak, jak napisałeś. ;) Zresztą może Ci coś @BearPL podpowie, bo ma sprzęty, o których tu mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@falman Audio jest subiektywne, więc zależy od gustów i filozofii. Nie ma rzeczy jednoznacznie lepszych i gorszych. Słuchawki i ich odbiór się tak diametralnie różnią nie raz, że jeden będzie piał z zachwytu, a drugi zgrzytał zębami. Coś wydaje mi się, że Amirony należą do takich kontrowersyjnych słuchawek. Czytałem różne opinie jedni wolą pozostać przy starych beyerach inni mówią o kroku na przód. Ja zwolennikiem lamp nie jestem to Ci tu nie poradzę. 

Na naszym forum kilka użytkowników je moduje i podłącza do autorskich konstrukcji za kilka koła. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Impedancja wyjściowa wzmacniacza DTkom nie robi praktycznie nic, szczególnie 600-omowym. Dla nich 100 omów to żadna impedancja, bo współczynnik tłumienia wychodzi 6, czyli taki, który już działa na przetwornik ewidentnie. A te 100 omów, co dał producent, to żeby zabezpieczyć konstrukcję przed bezstroską użytkowników. Wersja oficjalna - żeby regulacja głośności była wygodna na szerokim zakresie impedancji słuchawek, bo rzeczywiście tak to zadziała, tylko niskie impedancje słuchawek zagrają tak se z tych 100 omów. Pomijając fanów dużej ilości basu dowolnej jakości, gdzie np. takie HD595 polecą z ilością basu w kosmos.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomijając kwestię wzmacniacza, który niewątpliwie ma tu duże znaczenie, to niestety srebrne pady psują dźwięk w tych słuchawkach, podobnie jak zduszenie przetwornika zaklejając go jakimś filcem i innymi rzeczami :) Kilka prostych modyfikacji i te słuchawki zaczynają grać tak, że dla wielu osób to może być koniec poszukiwań nowego sprzętu audio na długie lata ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Kuba_622 napisał:

Pomijając kwestię wzmacniacza, który niewątpliwie ma tu duże znaczenie, to niestety srebrne pady psują dźwięk w tych słuchawkach, podobnie jak zduszenie przetwornika zaklejając go jakimś filcem i innymi rzeczami :) Kilka prostych modyfikacji i te słuchawki zaczynają grać tak, że dla wielu osób to może być koniec poszukiwań nowego sprzętu audio na długie lata ;)

 

 

 

Ale te pady i filc to masz na myśli Amirony, czy DT880?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, falman napisał:

Ale te pady i filc to masz na myśli Amirony, czy DT880?

 

W DT880. Uparłeś się na te Amirony z jakiegoś konkretnego powodu? Płacenie za nie 2000 zł to równie "dobry" interes jak płacenie tyle za HE400i :)

Jak koniecznie chcesz zmienić słuchawki, to kup sobie DT1990, albo używane T1, albo jak ma być tanio, to TYGR300, wszystkie 3 modele o wiele lepsze od Amironów, podobnie jak zmodowane DT880.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

W DT880. Uparłeś się na te Amirony z jakiegoś konkretnego powodu? Płacenie za nie 2000 zł to równie "dobry" interes jak płacenie tyle za HE400i :)

Jak koniecznie chcesz zmienić słuchawki, to kup sobie DT1990, albo używane T1, albo jak ma być tanio, to TYGR300, wszystkie 3 modele o wiele lepsze od Amironów, podobnie jak zmodowane DT880.

 

Wcale się nie uparłem 🙂

 

Przeczytałem recenzję i postanowiłem jeszcze zapytać na forum bo z recenzji wynikało że mogą być ciekawe.

DT880 mam już kilka lat, mogę zmodować, tylko muszę poczytać co tam zmienić 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, majkel napisał:

Na Headonica z komisu i mody wystarczy. Postęp będzie znaczny moim skromnym zdaniem. Do tego nie będziesz musiał w przyszłości szukać ze świecą słuchawek, które się zgrają ze wzmacniaczem, bo jak się wepnie np. jakieś planary do Espressivo to jest... no tak, jak napisałeś. ;) Zresztą może Ci coś @BearPL podpowie, bo ma sprzęty, o których tu mowa.

 

@majkel się zna na rzeczy i wie co mówi. "Nausznie" się o tym przekonałem. 

Nie bardzo pamiętam jak grają DT880, bo słuchałem niezmodowanych z 6 lat temu przez parę minut jak kupowałem słuchawki i pamiętam, że były całkiem ok. Wtedy testowałem między 5 a 10 modeli w podobnej cenie. To na pewno nie był poziom HE-500 , na które finalnie się zdecydowałem, przynajmniej do takiej muzyki, jakiej słucham. 

 

Miałem wcześniej kilka modeli słuchawek w kwocie między 500-1000 zł i obok tych zmodowanych DT880 to nie leżało :)

Przed snem w łóżku słucham ich z Dragonfly Black v1.0 i mam radochę, że taką jakość można uzyskać na mobilnym sprzęcie.

 

Na Headonicu, wiadomo jest jeszcze lepiej.

 

Ja nie potrafię opisywać dźwięku tak poetycko jak wielu osób z forum, ale to co dla mnie jest charakterystyczne, to bardzo naturalnie brzmiąca perkusja. Wokal jest trochę dalej odsunięty niż w HE-500, ale mam wrażenie, że można łatwiej wychwycić pewne niuanse w detalach. Bas po zmianie padów jest bardzo dobry. Trudno mi się było do niego przyzwyczaić na początku, bo jest go więcej niż w Hifimanach, ale potem już zaczęło mi się to podobać. Rzadko słucham na głośnikach muzyki, ale ostatnio przypadkiem sobie puściłem coś i się okazało - kurczę, przecież na głośnikach to brzmi tak samo, wiec chyba tak powinno :) .

 

Moim zdaniem koszt zmodowania nie jest duży jak za finalną jakość, którą można uzyskać. 

Co do samego Headonica. Opisanie jak gra jest o wiele trudniejsze dla mnie niż brzmienia samych słuchawek.  Mam wersję z baterią i jak dla mnie jest super. Nie sądzę, żebym chciał ten wzmacniacz wymieniać przez wiele kolejnych lat. Za coś lepszego pewnie musiałbym dać kwotę pięciocyfrową a różnica byłaby jak przypuszczam niewielka lub poza moim poziomem percepcji dźwięku. 
 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup przez neta. Posłuchaj, oceń i zdecyduj. 

Podobają się - zostawiasz.

Nie podobają - odsyłasz.

Proste :) 

 

Opinie z forum są bardzo cenne, ale nie koniecznie pomocne :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Literówka
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, marek_m napisał:

Kup przez neta. Posłuchaj, oceń i zdecyduj. 

Podobają się - zostawiasz.

Nie podobają - odsyłasz.

Proste :) 

 

Opinie z forum są bardzo cenne, ale nie koniecznie pomocne :) 

 

 

Ogólnie oceniam przydatność opinii z forum wyżej niż recenzji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amirony baaaardzo sie zmieniają po balansie (testowane to było wtedy na Aune S6). Więc jeśli masz balans to może być ciekawa opcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności