Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowe słuchawki nauszne do ~700 zł - prośba o pomoc


A7x

Pytanie

Szanowni,
poszukuje wygodnych i dobrych jakościowo słuchawek nausznych. Cel i zastosowanie, to: praca, gry, muzyka (w dokładnie takiej kolejności). Jestem świadomy, że połączenie gry i muzyka zazwyczaj jest pójściem na kompromis, w tym wypadku im będzie on mniejszy, tym lepiej. 
Obecnie posiadam Sennheiser HD 4.40 bt i w zasadzie jestem z nich zadowolony, może poza mikrofonem, który jest raczej średniej jakości, co jest efektem konstrukcji słuchawek i takim sobie zasięgiem. 

 

Kluczowe wymagania:

1. Możliwie najlepszej jakości mikrofon, który nie zbiera dźwięków z otoczenia, a więc najlepiej na pałąku: sporo rozmawiam, więc jest on dla mnie bardzo istotny. 

2. Bezprzewodowe (radiowe/bluetooth 5.0): zależy mi na możliwie najlepszym zasięgu i mobilności 

3. Wygoda: nie uciskające nadmiernie, dobrze gdyby były do wyboru dwa typy padów: welurowe/pseudo-skórzane 

4. Długi czas pracy na baterii (minimum 10h)

5. ANC może być miłym dodatkiem, ale nie niezbędnym. 

 

Poczytałem trochę o różnych słuchawkach, między innymi gamingowych i trochę się w tym pogubiłem.

Mój dotychczasowy typ, to SteelSeries Arctis 7 (na minus obiornik radiowy), aczkolwiek postanowiłem poprosić Was o pomoc, bo możliwe, że w cenie ok 700zł jest jakiś lepszy wybór, niż pójście w segment gaming. 

Budżet mogę lekko naciągnąć, jeśli okaże się, że naprawdę jest sens dopłacać większą kwotę. 

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam,
Tomek 

Edytowane przez A7x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może coś z avantree.com https://avantree.com/eu/headphones/for-noisy-background. Mają dołączany mikrofon na pałąku i czas pracy na jednym ładowaniu też niezly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Avantree Aria Podio wyglądają całkiem ciekawie, ale nigdy nie słyszałem o tym producencie.
Możesz coś więcej napisać? Mało informacji w necie jest na ich temat.
Szczególnie jak wypada ten dołączany mikrofon?

 

Zastanawiam się jeszcze nad SteelSeries Arctis 9, jest to nowsza generacja od podanej 7 i mają łączność zarówno radiową, jak i bluetooth, co jest na plus (w przypadku, jak zapomnę zabrać nadajnik radiowy). 
Na minus w nowo wydanych słuchawkach wersja bluetooth'a 4.2, zamiast 5.0. 

 

Jak wygląda kwestia łączności bluetooth vs fale radiowe? Czy te drugie są mniej podatne na zakłócenia?

Edytowane przez A7x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Avantree robi solidne sprzęty. Od kilku lat używam ich nadsjnikow/odbiorników BT. Jako jedni z pierwszych stosowali aptX LL. Stosunek jakosc /cena jest w ich sprzętach na bardzo przyzwoitym poziomie. To chińska firma działającą w USA, nawet jak kupisz u nich w USA to wysyłają z magazynów Amazonu w Europie. Jak kupowałem w nocy z soboty na niedzielę to we wtorek ok 10 rano miałem u siebie w Katowicach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aria Me wyglądają zacnie. Szkoda że wersja z aplikacją czyli najdroższa ma gorsze Bluetooth 4 a tańsze mają BT5 😕 Mają wymienne pady za co daję duży plus (szkoda że górna poduszka niewymienna).

 

Czy one są godnym następcą (czyli nie gorsze) Kingston HyperX Cloud I (Takstar pro80) ? 

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Nie ma praktycznie żadnych słuchawek wokółusznych, nausznych, dokanałowych bezprzewodowych na BT, których mikrofon by nie zbierał otoczenia. Niestety większość zbiera i temat jak na razie nie do przejścia. 

Co do reszty - zerknij na te: https://mp3store.pl/sluchawki/z-redukcja-szumow/fiio/2019431127667231517/6953175740513/fiio-eh3-nc-bluetooth-plusanc

fajnie że da się je podpiąć przez USB do kompa, mają LDAC i ANC. Plus dobra cena do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Wiesz co @falman- ciężko jest napisać jak CI to wypadnie. Mogę Ci napisać, że dla mnie Soniacze są za ciemne (poza tym nie wiem gdzie jeszcze XM3 kupisz... nowych chyba nigdzie już nie ma), a sennki - nie są złe, ale zdecydowanie przepłacasz za samą markę. Porównaj specyfikacje i możliwości wszystkich trzech modeli i sam zadecyduj. Poza tym patrz ile kosztują soniacze, a ile fiio ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, DeVilio napisał:

nowych chyba nigdzie już nie ma

 

Owszem są, np. tutaj 

 

46 minut temu, DeVilio napisał:

zdecydowanie przepłacasz za samą markę

 

Kontrowersyjna teza :) 

 

Natomiast słuchawki FIIO nie spotkały się z dużym entuzjazmem na forum. Poczytaj opinie.

Edytowane przez marek_m
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każde słuchawki posiadające mikrofon wbudowany, będą zbierały otoczenie, dlatego poszukuję słuchawek z wymaganiami jak powyżej, ale z mikforonem na pałąku, bądź chowanym jak w przypadku Arctis 7/9.

 

Panowie, mój problem jaki był, taki jest niestety: nie znalazłem żadnych słuchawek, które by spełniały założenia.
No może Avantree Aria Podio, ale opinii jak na lekarstwo, na zagranicznych portalach też niewiele znalazłem, a boję się wydania kasy w ciemno i testowania na sobie. 

Przypomnę jakich słuchawek poszukuję:

 

a) słuchawki nauszne, wygodne, do pracy, gier, muzyki. (mogę poświęcić gry lub audio. Może lepiej nawet gry: nie potrzebuję jakiegoś mistrzowskiego pozycjonowania)

b) bezprzewodowe (najlepiej BT 5.0), ale jeśli będzie również możliwość używania przewodowego, to będzie to miły dodatek (opcja awaryjna)

c) z dobrej jakości mikrofonem na pałąku (odłączany), bądź chowanym (jak w Arctis'ach): rozmowy są dla mnie bardzo dużym priorytetem: prowadzę spotkania, potrzebuję tego mikrofonu, jak ręki! I choćby słuchawki były hi-end, to ich nie kupię, jeśli będą miały mikrofon do bani. 

Czy istnieje ewentualnie opcja dokupienia dobrej jakości mikrofonu osobno na pałąku i dołączenia do jakiś dobrych słuchawek BT?
Zależy mi na mobilności, więc odpadają mikrofony półprofesjonalne na statywie. 

d) możliwość użytkowania podczas ładowania,

e) wydajna bateria, minimum 10h pracy (im dłużej, tym lepiej). 

 

 

Zawyżając budżet nadal nie znalazłem niczego, co by spełniało te wymagania. Szczególnie kłopot jest z mikforonem.
Czy na rynku faktycznie nie ma niczego, co podoła? Aż takie mam wygórowane oczekiwania? (albo może lepiej nie pytać... :) )

Obecnie skłaniam się z braku alternatyw do Arctis 9. Wiem, że mnie za chwilę objedziecie, że jakość audio kiepska, ale nie znalazłem żadnych ciekawych alternatyw...

 

Edytowane przez A7x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności