Skocz do zawartości

Recenzja - Meze Empyrean


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, oto moja recenzja Meze Empyrean. Zapraszam do dyskusji :)


https://ear-fidelity.com/2020/10/10/meze-empyrean/

P8420198.JPG

Edytowane przez rev
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Masz Abyssy? Którą wersję?

Ogólnie się zgadzam, dla mnie są trochę zbyt łagodne i wolne.

Hej, nie mam, ale porównywałem je łeb w łeb przez kilka dni. Wersje bez PHI ;)

Meze są bardziej łagodne, śpiewające i uspokojone, a Abyssy w porównaniu do nich to muscle car - dużo, szybko, potężnie i spektakularnie. Obie pary fenomenalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja 2/10 - wersja brass dużo lepiej zgrywałaby się kolorystycznie z poszetką i zegarkiem. Takie niedopatrzenie to skandal.

 

No ale trzeba się zgodzić - to są najlepiej wykonane słuchawki, raczej konkurencji nie ma. Może ewentualnie HD820, ale tam zapomnieli o driverach.

No i fakt, bas to słabszy punkt meziaków - ale to samo powiedziałbym o HE1000 ;)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev dziękuję za podzielenie się wrażeniami!👍 Meze Empyreany (black copper), które miałem w marcu były jednymi z najładniejszych, jakie miałem u siebie. Jednak elementy plastikowe oraz kable... nie były według mnie zbyt dobrej jakości. Komfort na skórkowych padach oceniłbym jako średni, bo robiło się w nich po kilkudziesięciu minutach zbyt gorąco, a było to wczesną wiosną. W przypadku pasma bas zrobił na mnie dobre wrażenie: nisko schodził, był równy, mocny i potrafił w odpowiednich momentach pomruczeć, a czasami też zagrzmieć, chociaż jego kontrola nie była wzorowa. Średnica była w moim systemie zbyt dopalona, a soprany za mocno wycofane, chociaż przez to spójność, naturalność tembru zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jednak zabrakło mi trochę lepszej dynamiki, szerszej sceny, więcej powietrza między żródłami, nośności przekazu, lekkości, blasku i dźwięczności góry. Nie ukrywam, że wraz z @vonBaron zachęcacie mnie do odsłuchu Abyss 1266 :) 

 

Czy jest planowana retro recenzja W5000? Z przyjemnością przeczytałbym opinię innego ich posiadacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@rev dziękuję za podzielenie się wrażeniami!👍 Meze Empyreany (black copper), które miałem w marcu były jednymi z najładniejszych, jakie miałem u siebie. Jednak elementy plastikowe oraz kable... nie były według mnie zbyt dobrej jakości. Komfort na skórkowych padach oceniłbym jako średni, bo robiło się w nich po kilkudziesięciu minutach zbyt gorąco, a było to wczesną wiosną. W przypadku pasma bas zrobił na mnie dobre wrażenie: nisko schodził, był równy, mocny i potrafił w odpowiednich momentach pomruczeć, a czasami też zagrzmieć, chociaż jego kontrola nie była wzorowa. Średnica była w moim systemie zbyt dopalona, a soprany za mocno wycofane, chociaż przez to spójność, naturalność tembru zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jednak zabrakło mi trochę lepszej dynamiki, szerszej sceny, więcej powietrza między żródłami, nośności przekazu, lekkości, blasku i dźwięczności góry. Nie ukrywam, że wraz z @vonBaron zachęcacie mnie do odsłuchu Abyss 1266 :) 

 

Czy jest planowana retro recenzja W5000? Z przyjemnością przeczytałbym opinię innego ich posiadacza. 

Dziękuję!

 

Ciekawie czytać o naszych jakże odmiennych odczuciach. Ale to dobrze, o to w audio chodzi, że słyszymy i uważamy inaczej :)

 

w5000 nie przewiduje, ale one byłyby ocenione bardzo nisko. Miałem je i pogoniłem po miesiącu, bo do moich preferencji nadawały się tylko i wyłącznie do ambientu 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev Też tak uważam, bo dzięki temu jest ciekawie. Tym bardziej, że w danym systemie dane słuchawki potrafią dość odmiennie wypadać. Sporo może może też zależeć od danego egzemplarza. 

 

Widzę, że W5k się nie wpasowały w upodobania i preferencje oscylują wokół bardziej nasyconego, dociążonego przekazu. Dziękuję za wzmiankę o własnych wrażeniach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności