Skocz do zawartości

DAP do 3k, pod Tidal i słuchawki dokanałowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

Szykuje nam się powtórka z rozrywki dlatego pomyślałem, że kupię sobie grajka. Podstawowe wymagania:

- lekko ciepłe, rozrywkowe brzmienie

- dobrze współpracujący z Tidal

- fajnie gdyby zgrał się z Cardas A8 ES, Flare Audio R2 Pro, nie zamierzam ich zmieniać

- do 3k, coś w ten deseń

 

Pomożecie? Miałem kilka odtwarzaczy, ale minęły trzy lata mojej forumowej absencji i znowu jestem zielony. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Shanling M6 i Astell & Kern SR25. Pierwszy z nieco podbitym basem i lepszą dynamiką, drugi również z lekko zaakcentowanym dołem, a do tego z nieco pełniejszą średnicą. Przez lepszą dynamikę i mocniejszy subbass nieco bardziej funowy będzie pewnie M6.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze dopowiem. Ze mnie jest stary fanboi Sony. Więc może po taniości NW-A55 lub NWA-105? Lub coś od A&K bo miałem tylko jeden produkt i bardzo krótko. FiiO, I-Basso i inne tego typu wynalazki, nie obrażając nikogo - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale dla mnie większy sens ma info, że jednak tych różnic nie ma. ;) Jak zobaczyłem w tej cenie zastanawiałem się może 3 min i dobrze, bo już chyba nie mają.

 

Lubię gdy stosunek ceny do jakości jest korzystny dlatego u mnie jest tak, że im droższy gadżet tym krócej gości w moich skromnych progach. Ot, taki dziwak ze mnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamvai napisał:

Kierowanie się li tylko ceną sprzętu to chyba nie jest oczekiwany kierunek w świecie hires, samo bazowanie na funkcji Tidal w odtwarzaczach typu DAP "zabija"  jakby ideę muzycznych plików wysokiego próbkowania.

Ja to i bym się z Tobą zgodził ,ale wtedy oboje będziemy w błędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy się kieruje w zakupach czym innym i niech tak zostanie. Znam takich co kupują tylko sprzęty w promocyjnych cenach bez względu na sygnaturę i upodobania i sprzedają je po kilku dniach jak i takich co biorą kredyty na sprzęty których nie słyszeli i kupują je w ciemno 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma jakieś preferencje, oczekiwania i możliwości finansowe. Przestałem słuchać FLAC których mam średniej wielkości kolekcję gdy odkryłem Tidal. Od trzech lat słucham na telefonie i nigdy przesadnie nie narzekałem. Dla mnie od źródła ważniejsze są słuchawki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ICTC napisał:

Przestałem słuchać FLAC których mam średniej wielkości kolekcję gdy odkryłem Tidal.

To dokładnie tak jak jak.

14 minut temu, ICTC napisał:

Od trzech lat słucham na telefonie i nigdy przesadnie nie narzekałem. Dla mnie od źródła ważniejsze są słuchawki

Wiem, że temat o dapie, ale jeśli nie zależy ci na opcji offline, może wystarczy urządzenie typu Lotoo Paw S1 lub Earman Sparrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. DAP kupiłem po to aby móc odłożyć Iphona obok telefonu służbowego - w kuchni. Nabrałem brzydkiego zwyczaju sprawdzania poczty i czytania głupot podczas odsłuchu muzyki - muszę się tego oduczyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności