Jump to content

Recommended Posts

Archaiczny hardware zapewne niczego więcej nie pociągnie. Karty tylko w FAT32, ekran LCD 240x320... Szału nie ma. 

38 minut temu, Vaiet napisał:

Archaiczny hardware zapewne niczego więcej nie pociągnie. Karty tylko w FAT32, ekran LCD 240x320... Szału nie ma. 

Ekran pamięta czasy cowon d2

Zaś luetooth pamięta czasy pierwszego Sony walkman  hi res ze slotem kart pamięci(nwz-a15, bodajże 2014 r) 

Jednym słowem kicha i jakieś ... cofnięcie w rozwoju? 

Problemem Cowona niestety jest to, że kompletnie nie wprowadzają żadnych innowacji. Od paru lat stoją praktycznie w miejscu, a jedynym urozmaiceniem w kolejnych odtwarzaczach, poza unowocześnieniem DACa, było wprowadzenie drugiego pokrętła z możliwością modyfikacji jego funkcjonalności. Mnie się Plenue 2 cholernie podoba i gdybym mógł, zgarnąłbym go dla samego wyglądu, ale to za mało, żeby pchać taki hajs w odtwarzacz, gdy ma się Sony WM1A za sporo mniej. Od kiedy sięgam pamięcią, czyli gdzieś od Plenue M, jest jeden i ten sam ekran i cały hardware. Nie ma tu żadnej innowacji, gdzie całą konkurencja oferuje streaming, a jeżeli nie, to przynajmniej - jak w Sony - jest dwukierunkowy BT odrobinę zmniejszający ten ból. W Cowonach nie ma absolutnie nic, a ich odtwarzacze do tanich wcale nie należą, przy tym niespecjalnie broniąc się nawet samym dźwiękiem na tle konkurencji w swoich półkach cenowych. 

1 hour ago, Vaiet said:

Mnie się Plenue 2 cholernie podoba i gdybym mógł, zgarnąłbym go dla samego wyglądu, ale to za mało, żeby pchać taki hajs w odtwarzacz, gdy ma się Sony WM1A za sporo mniej. 

Kilka dni temu były P2 mk2 po 500 dolcow na amazonie, w takiej cenie to juz zdecydowanie bardziej sensowny sprzet ale i tak faktem pozostaje ze wszystkie uzywaja tego samego proca i OS a zmienia sie praktycznie tylko dac i wzmak a cena rosnie z kazdym modelem. 

1 minutę temu, Blizniak napisał:

Kilka dni temu były P2 mk2 po 500 dolcow na amazonie, w takiej cenie to juz zdecydowanie bardziej sensowny sprzet ale i tak faktem pozostaje ze wszystkie uzywaja tego samego proca i OS a zmienia sie praktycznie tylko dac i wzmak a cena rosnie z kazdym modelem. 

P2 mk2 były po 399$, a teraz po 499$ są chyba P2 mk1. Za taką cenę to już petarda, bo na pewno nie są to słabe dźwiękowo sprzęty. Mimo wszystko uważam jednak, że Cowon zamiast iść z duchem czasu i gonić konkurencję, to stoi w miejscu. Aktualizacja DACa i sekcji wzmacniacza bez zmian w funkcjonalności i hardware'owej otoczce przy dwu lub trzykrotnym skoku cenowym to już nawet nie jest kiepski żart, a nieśmieszna parodia firmy, która próbuje być utożsamiana z dobrym sprzętem audio. 

Ja ciągle działam na Plenue 2 mk II, ale też nie kupiłem go za normalną cenę.

Bardzo go cenię, dogaduje się najlepiej z Solarisami i w ogóle nie słychać szumu w czułych słuchawkach.

Rozbudowana możliwość regulacji barwy EQ + BBA itp. to najlepsze rozwiązanie jakie spotkałem w tym temacie i sprawia, że można podłączając różne IEM-y szybko wszystko dostosować (np. iSine 20).

Bardzo lubię też go podłączać do zewnętrznego DAC-a przez optyka. Wcześniej nie lubiłem w ogóle optycznych połączeń, a tu jakość mnie tak zaskoczyła, że lubię się czasem podpiąć do stacjonarnego sprzętu. I tu porażka, bo skoro nie ma nawet Bluetooth to nie można nim w żaden sposób zdalnie sterować...

L to podobno lepsza wersja MK II, byłem bliski kupienia używanego, ale ostatecznie zrezygnowałem...