Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Adaptery BT i dongle - subiektywne wrażania.


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co tam można ustawiać. Bo na BTR5 wszystko, nawet bez apki :) czego nie potrafi ani ES 1000 ani 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej ustawiam raz pod gatunek muzyki której najczęściej słucham i tyle. Stąd najważniejsze dla mnie jest jak bardzo mogę ingerować w przekaz,tak aby słyszeć to co najbardziej lubię.
A tak przy okazji earstudio es 100 nie ma takiej mocy jak btr5 i k5,ale na takie Fiio fh3 to chyba wystarczy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

CIACH
A tak przy okazji earstudio es 100 nie ma takiej mocy jak btr5 i k5,ale na takie Fiio fh3 to chyba wystarczy?
CIACH
 

Pod FH3 celowałbym w 5k/BTR5, IMO ES100 za ciepły...mi się nie zgrywał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też się pobawiłem BTR5. Podoba mi się to urządzenie od strony użytkowej (poza brudzącym się szkłem). Ale wyjście 3,5 gra tak sobie, plus taki że góra nie jest ostra, ale i tak dźwięk jest nieco nienaturalny, scena mało imponująca a separacja wręcz kiepska - dźwięki się zlewały tam, gdzie na innych moich sprzętach były ładnie odseparowane. Jestem w stanie zrozumieć, że BTR5 gra o klasę gorzej niż Mojo, bo i kosztuje znacznie mniej, ale że gra wyraźnie gorzej od taniego Fiio M3K, to już nie najlepiej o nim świadczy.

Czekam na kabelki, żeby przetestować wyjście zbalansowane, mam nadzieję, że ono jest wyraźnie lepsze, niestety Tygrów do niego nie podłączę i to jest rozczarowanie, bo zapas mocy BTR5 ma, żeby te Beyery napędzić, ale jakość dźwięku jest sporo poniżej moich oczekiwań :(

 

btr5.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pobawiłem BTR5. Podoba mi się to urządzenie od strony użytkowej (poza brudzącym się szkłem). Ale wyjście 3,5 gra tak sobie, plus taki że góra nie jest ostra, ale i tak dźwięk jest nieco nienaturalny, scena mało imponująca a separacja wręcz kiepska - dźwięki się zlewały tam, gdzie na innych moich sprzętach były ładnie odseparowane. Jestem w stanie zrozumieć, że BTR5 gra o klasę gorzej niż Mojo, bo i kosztuje znacznie mniej, ale że gra wyraźnie gorzej od taniego Fiio M3K, to już nie najlepiej o nim świadczy.
Czekam na kabelki, żeby przetestować wyjście zbalansowane, mam nadzieję, że ono jest wyraźnie lepsze, niestety Tygrów do niego nie podłączę i to jest rozczarowanie, bo zapas mocy BTR5 ma, żeby te Beyery napędzić, ale jakość dźwięku jest sporo poniżej moich oczekiwań
 
btr5.png.3d0114f9c1143a3587204e39dc296a97.png
Jestem w stanie zrozumieć, że BTR5 gra o klasę gorzej niż Mojo, bo i kosztuje znacznie mniej, ale że gra wyraźnie gorzej od taniego Fiio M3K, to już nie najlepiej o nim świadczy.

Ok, btr5 już odpuściłem, co z qudelix?
Earstudio es100-300pln
Qudelix 5k-500pln
Czy jest sens zapłacić taką różnicę?
Gdyby nie to że 5k ma prawie 2 razy większą moc to bym się nie zastanawiał i kupił es100

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622podepnij po balansie i zmienisz zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Jestem w stanie zrozumieć, że BTR5 gra o klasę gorzej niż Mojo, bo i kosztuje znacznie mniej, ale że gra wyraźnie gorzej od taniego Fiio M3K, to już nie najlepiej o nim świadczy.

Ok, btr5 już odpuściłem, co z qudelix?
Earstudio es100-300pln
Qudelix 5k-500pln
Czy jest sens zapłacić taką różnicę?
Gdyby nie to że 5k ma prawie 2 razy większą moc to bym się nie zastanawiał i kupił es100

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Masz jeszcze UP4 (powinien pasować do FH3), Ikko Zerda (też powinien) i Lotoo S1 (ten to musi przez świetne presety :D) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Masz jeszcze UP4 (powinien pasować do FH3), Ikko Zerda (też powinien) i Lotoo S1 (ten to musi przez świetne presety :D
Up4 nie ma aplikacji do personalizacji co dla mnie jest ważne,pozostałe dwa idą po kablu z tego powodu odpadają,ale dzięki za info

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Qudelix 5k a Tidal pliki MQA
Czy 5k obsługuje forma MQA ?

Ani 5k ani BTR5 nie obsługują,bo nie muszą. To źródło ma dekodować MQA a nie adapter. Adapter odtwarza to co mu źródło poda

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani 5k ani BTR5 nie obsługują,bo nie muszą. To źródło ma dekodować MQA a nie adapter. Adapter odtwarza to co mu źródło poda
Myślałem że skoro Tidal odbieram po Wi-Fi to w tej samej formie jest przekazywany do urządzenia i odbiornik dekoduje. W skrócie trochę lipa bo nie wierzę żeby mój telefon obsługiwał MQA. Jest jakiś tani dap, powiedzmy 500pln który to robi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane LG G6, G7 Thinq, V30. Raczej ok 1000 pln. Inaczej max do 4 poziomu dekoduje czyli 24bit/48 kHz

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qudelix 5k na prawdę nazywa się Lusya :)

US $165.55  34%OFF | Lusya QCC512X Bluetooth 5.0 przenośny dekodujący wzmacniacz słuchawkowy LDAC APTX HD ES9218P DAC 2.5MM/3.5MM OUT96K 24BIT T0484
https://a.aliexpress.com/_mPKu5JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

Lusya to jest nazwa sprzedawcy. 

Niestety nie to marka urządzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jaro54 napisał:

Niestety nie to marka urządzenia 

To czemu na zdjęciach na tym urządzeniu napisane jest qudelix?

 

EDIT

No i widze nieźli janusze biznesu jak oni urządzenie warte 500zł przecenili na 660zł z 1000zł Prawdziwa okazja :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Fiio Btr5, właściwie z przywiązania do marki i okazji na olx: za 400,- z inpostem mam półroczny dongiel do ciorania na rok-dwa.

Plusy:

- bardzo dobry pomysł z przekładanym klipsem. Mogę złapać za koniec rękawa tshirta, albo pod szyją i potem ułożyć kabel, żeby nie uwierał. Klips jest wielki jak krokodyl i łapie nawet krawędź zimowego kaptura. Świetnie! 

- dźwięk mi całkowicie odpowiada (po balansie), to nie poziom M11Pro, ale duuużo lepiej niż AK XB10, więc mobilnie do smartfona jest świetnie. Bardzo głośny, pewnie nie wyjdę w życiu poza połowę skali. 

- długi czas pracy (6 godzin po balansie H-gain w pociągu dał radę) i apka pokazuje stan co 20%. Komfort. 

- przez 3 lata nie nauczyłem się bezwiednie gdzie są które przyciski w AK i co to ja wcisnąłem bez patrzenia. Tu są trzy przyciski- mniej znaczy więcej.

- ciężki skurczybyk, tłucze się w kieszeni i parę razy mi rymsnął na ziemię, ale ani ryski, więc jakość satysfakcjonuje. 

Minusy:

- nie mogę podnieść firmware do 2.0.1- coś mi wywala. Ale jeżeli ma mi to przynieść możliwość zmiany nazwy urządzenia i tyle, to mogę z tym żyć.

- no... szukam, co by tu ponarzekać, ale prawda jest taka, że mi pasuje i tyle. Przerobiłem lekko klips pilnikiem, żeby mocniej gryzł i bardziej z ciekawości: jaki jest wytrzymały, bo wygląda delikatnie jak kruche pudełko kasety magnetofonowej. 

 

Edytowane przez Lucky-Luke
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lucky-Luke napisał:

Wybrałem Fiio Btr5

Warto kupić futerał  taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ani 5k ani BTR5 nie obsługują,bo nie muszą. To źródło ma dekodować MQA a nie adapter. Adapter odtwarza to co mu źródło poda
Czyli jak Tidal będzie uruchomiony na komputerze to słuchanie MQA poprzez bluetooth na Qudelix lub BTR5 jest możliwe (mam na myśli że pliki MQA będą już dekodowane,a odbiornik w pełni je odtworzy?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani 5k ani BTR5 nie obsługują,bo nie muszą. To źródło ma dekodować MQA a nie adapter. Adapter odtwarza to co mu źródło poda
Czyli jak Tidal będzie uruchomiony na komputerze to słuchanie MQA poprzez bluetooth na Qudelix lub BTR5 jest możliwe (mam na myśli że pliki MQA będą już dekodowane,a odbiornik w pełni je odtworzy?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Czyli jak Tidal będzie uruchomiony na komputerze to słuchanie MQA poprzez bluetooth na Qudelix lub BTR5 jest możliwe (mam na myśli że pliki MQA będą już dekodowane,a odbiornik w pełni je odtworzy?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Odbiornik odtworzy to co mu podeslesz. 

Jeśli masz np tylko SBC w komputerze lub laptopie to nawet jak włożysz płytę - matkę to i tak usłyszysz tylko mp3 taki poziom. jak było w watku o MQA totyp pliku najlepiej nadaje się i słychać efekty użycia MQA w sprzęcie stacjonarnym z dekoderami sprzetowymi i plikami MQA w formie płyt CD/DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności