Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja iBasso DX160


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, staram się stronić od ****oburz ale chciałbym za sugestie odwdzięczyć się pewną sugestią.

Odbiór dźwięku takiego DAPa jest zależny od słuchu, preferencji, osłuchania, sprzętu towarzyszącego itp itd. Treść recenzji, jak każdej recenzji audio na świecie jest subiektywnym odbiorem autora, a wy próbujecie przeforsować podejście typu "Nie, DX160 gra szerzej i głębiej". Panowie, dla Was może i tak, dla autora nie. Prawda pewnie leży gdzieś po środku, albo po stronie Waszej, albo autora, ale myślę że można zwyczajnie napisać, że z treścią recenzji się nie zgadzacie, bez podejścia typu "Ja mam rację, a autor nie". 

Spawn - "Niezłe bajki piszesz". Myślę, że z uwagi na naszą współpracę i niejedną rozmowę mogłeś sobie darować tak pretensjonalne sformułowanie. Mogłeś napisać, że nie rozumiesz tego porównania i uważasz że różnica w cenie jest za duża aby mówić o "same price range", ale nie musisz od razu rzucać atakującymi i negatywnie nacechowanymi zdaniami tego pokroju. 

Bruno jest młodym człowiekiem mającym zajawkę na audio i próbującym swoich sił w recenzjach, łącząc dwie największe zajawki - audio i fotografię. Wiele konstruktywnego feedbacku tutaj dostaliśmy i jesteśmy za niego mega wdzięczni, bo zależy nam, aby się rozwijać i robić to, co robimy coraz lepiej. Prezentowanie podejścia pokroju Loży szyderców jednak uważam za zbędne.

Ja dla przykładu słuchałem DX160 i porównywałem do M11 i DLA MNIE scenicznie M11 była zdecydowanie lepsza od ibasso. No i kto ma rację? 2 głosy za 2, to co, bijemy się o to, kto mówi prawdę? Bo mi chyba nikt nie zarzuci braku osłuchania.

Wymieniajmy się spostrzeżeniami, dyskutujmy o tym, że inaczej coś odebraliśmy, ale róbmy to z szacunkiem do obu stron, bo myślę że to jest najważniejsze. Ani Ty, @Spawn, ani Ty @Methuselah ani ja i Bruno nie jesteśmy wyrocznią głoszącą prawdę oświeconą. Pokory Panowie, tego nigdy za dużo.

Edytowane przez rev
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, super, że macie takie podejście, to trzeba jeszcze dopracować i wypośrodkować, bo fajnie jednak jak taki bądź co bądź opiniotwórczy portal/blog ma swoją tożsamość i też swoje zdanie i prezentuje swój pogląd (w naszej ocenie, naszym zdaniem, my uważamy...) - tylko, jeśli zdecydowana większość na jakiś temat uważa inaczej to warto o tym wspomnieć i jakoś delikatniej sformułować - teraz np. jak to brzmi jest moim zdaniem ZNACZNĄ poprawą tego komunikatu na temat sceny DXa w stosunku do tego co było kilkadziesiąt minut temu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blueme napisał:

Dokładnie, super, że macie takie podejście, to trzeba jeszcze dopracować i wypośrodkować, bo fajnie jednak jak taki bądź co bądź opiniotwórczy portal/blog ma swoją tożsamość i też swoje zdanie i prezentuje swój pogląd (w naszej ocenie, naszym zdaniem, my uważamy...) - tylko, jeśli zdecydowana większość na jakiś temat uważa inaczej to warto o tym wspomnieć i jakoś delikatniej sformułować - teraz np. jak to brzmi jest moim zdaniem ZNACZNĄ poprawą tego komunikatu na temat sceny DXa w stosunku do tego co było kilkadziesiąt minut temu ;)

Zdecydowanie. Tak ambitny projekt to jednak coś nowego dla każdego z nas i na początku jest pełno zbierania doświadczenia, tweaków i zmian aby wypuszczać content jak najwyższej jakości. Po taki też feedback wrzucamy recki tutaj i się nie przeliczyłem ani trochę, bo daliście mnóstwo świetnych sugestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev jak wspomniałeś mieliśmy kontakt nie raz i nie dwa i jesteś "starym wyjadaczem" audio forów więc trochę dziwi mnie Twoja wrażliwa reakcja na tak niewinną zaczepkę z mojej strony. Liczyłem szczerze mówiąc na jakąś ciętą ripostę.

 

Wrzuciłeś recenzję na forum i ją komentujemy więc w czym problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

@rev jak wspomniałeś mieliśmy kontakt nie raz i nie dwa i jesteś "starym wyjadaczem" audio forów więc trochę dziwi mnie Twoja wrażliwa reakcja na tak niewinną zaczepkę z mojej strony. Liczyłem szczerze mówiąc na jakąś ciętą ripostę.

 

Wrzuciłeś recenzję na forum i ją komentujemy więc w czym problem? 

Myślę, że jakby ktoś pod recenzją w którą włożyłeś mnóstwo czasu i serca napisał że piszesz bajki i żyjesz w swoim własnym świecie też nie byłbyś zachwycony. To nie jest komentowanie, to jest hejt, bo jest moim zdaniem niekonstruktywny. 

Blueme się z nami nie szczypie, ale robi to w bardzo rzetelny, informacyjny i szczery sposób, nie wjeżdza jednak z tekstami pokroju pisania bajek lub kreowania alternatywnej rzeczywistości. To jest feedback, za który jestem mu szalenie wdzięczny i nie mam nawet kszty urazy za wszystko, co napisał. Ba, cieszę się, że to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz po tych zmianach na dole chyba też wypadałoby coś zmienić w tym stwierdzeniu na górze, bo już dla recenzenta holografia jest cool ;)

 

 

So much fun, great dynamics, but it is occupied with not that good scene and holography.

 

(...)


Holography is better, I am able to distinguish distances easily so that’s cool in this price range.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blueme napisał:

Tylko teraz po tych zmianach na dole chyba też wypadałoby coś zmienić w tym stwierdzeniu na górze, bo już dla recenzenta holografia jest cool ;)

 

 

So much fun, great dynamics, but it is occupied with not that good scene and holography.

 

(...)


Holography is better, I am able to distinguish distances easily so that’s cool in this price range.

Usiądziemy do recenzji raz jeszcze i ją troszkę przeredagujemy, bo faktycznie się kilka rzeczy rozjechało i Brunko sam sobie zaprzecza momentami. 

Ale to bardzo dobrze, jako początkujący recenzent dostaje od Was feedback, uczy się pracować z tekstem i z wdrażaniem zmian. Myślę, że to może wyjść tylko na dobre i zdecydowanie wyciągnie z tego tematu dużo dobrego, dzięki czemu będzie się rozwijać i robić coraz to lepsze testy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rev napisał:

Myślę, że jakby ktoś pod recenzją w którą włożyłeś mnóstwo czasu i serca napisał że piszesz bajki i żyjesz w swoim własnym świecie też nie byłbyś zachwycony. To nie jest komentowanie, to jest hejt, bo jest moim zdaniem niekonstruktywny.

Owszem, byłbym zachwycony. Co więcej jestem gotowy bronić każdego stwierdzenia zawartego w moich recenzjach dlatego, że jestem absolutnie pewien wszystkiego co się tam znajduje.

Widzę jednak, że Ty masz do tego inne podejście więc nie będę Ci wchodził więcej w drogę. Podpisuj tylko które napisałeś żebym wiedział które lajkować tak jak do tej pory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rev napisał:

Usiądziemy do recenzji raz jeszcze i ją troszkę przeredagujemy, bo faktycznie się kilka rzeczy rozjechało i Brunko sam sobie zaprzecza momentami. 

Ale to bardzo dobrze, jako początkujący recenzent dostaje od Was feedback, uczy się pracować z tekstem i z wdrażaniem zmian. Myślę, że to może wyjść tylko na dobre i zdecydowanie wyciągnie z tego tematu dużo dobrego, dzięki czemu będzie się rozwijać i robić coraz to lepsze testy :)

Uczy się pisać i recenzować, czy wy uczycie się w takim razie pisać teksty pod zadowolenie tłumów? Bo w tym momencie wygląda to uber-kiepsko i nie ma nic wspólnego ani z obiektywizmem, ani z profesjonalizmem. Może po prostu, skoro tak wam zależy na zdjęciach, to zostańcie przy profilu na insta i wrzucaniu ładnych kompozycji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Uczy się pisać i recenzować, czy wy uczycie się w takim razie pisać teksty pod zadowolenie tłumów? Bo w tym momencie wygląda to uber-kiepsko i nie ma nic wspólnego ani z obiektywizmem, ani z profesjonalizmem. Może po prostu, skoro tak wam zależy na zdjęciach, to zostańcie przy profilu na insta i wrzucaniu ładnych kompozycji? :)

Słuchanie uwag czytelników i wdrażanie usprawnień przez nich zaproponowanych to pisanie tekstów pod zadowolenie tłumów? Słucham?

Staramy się nie mieć głów w własnych ****ch, bo recenzje się pisze dla ludzi. Skoro ludzie mają uwagi i uważają, że czegoś im w tekście brakuje, że coś można zrobić inaczej, lepiej, poświęcając własny czas punktują nam jak na tacy to, co warto do recenzji dodać lub który fragment jest do bani to my takich uwag będziemy słuchać i starać się nasze teksty usprawniać. Nie po to, żeby się komuś przypodobać, ale dlatego, że te uwagi w większości są trafne i słuszne, a ich autorzy mają najzwyczajniej w świecie racje. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rev napisał:

Słuchanie uwag czytelników i wdrażanie usprawnień przez nich zaproponowanych to pisanie tekstów pod zadowolenie tłumów? Słucham?

Staramy się nie mieć głów w własnych ****ch, bo recenzje się pisze dla ludzi. Skoro ludzie mają uwagi i uważają, że czegoś im w tekście brakuje, że coś można zrobić inaczej, lepiej, poświęcając własny czas punktują nam jak na tacy to, co warto do recenzji dodać lub który fragment jest do bani to my takich uwag będziemy słuchać i starać się nasze teksty usprawniać. Nie po to, żeby się komuś przypodobać, ale dlatego, że te uwagi w większości są trafne i słuszne, a ich autorzy mają najzwyczajniej w świecie racje. 

To ją łaskawie wyciągnij i spróbuj przeczytać moją wiadomość ze zrozumieniem.

Usprawnianie i rozwijanie się zgodnie z sugestiami niczym złym nie jest. Redagowanie tekstu pod zastrzeżenia czytelników to jest brak profesjonalizmu, brak kręgosłupa i nieumiejętność do bronienia własnych tez postawionych w publikowanym tekście. Piszesz takimi pięknymi frazesami, a hipokryzja wylewa się z każdego posta jaki tu wrzucasz. To jest moja ostatnia wiadomość tutaj, bo mnie się bawić nie chce w taplanie się w kupie. Mam co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dodam, że moim zdaniem to porównywanie do DAPów droższych pod względem jakiegoś aspektu/parametru jest metodologicznie OK.

można przecież uważać, że scena w DX160 jest bardzo duża, ale zaczynasz porównywać z innymi DAPami (nie ważne droższymi czy tańszymi) i widzisz, że kurcze można lepiej, że scena może być znacznie szersza, otaczająca a tutaj jest dość wąsko

także rzeczywiście mądrze tu oddzielić holografię od rozmiarów sceny, bo faktycznie DX160 też w moich porównaniach z Shanlingiem M6 ma dobrą holografię, ale scenę to już zauważalnie mniejszą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vaiet napisał:

To ją łaskawie wyciągnij i spróbuj przeczytać moją wiadomość ze zrozumieniem.

Usprawnianie i rozwijanie się zgodnie z sugestiami niczym złym nie jest. Redagowanie tekstu pod zastrzeżenia czytelników to jest brak profesjonalizmu, brak kręgosłupa i nieumiejętność do bronienia własnych tez postawionych w publikowanym tekście. Piszesz takimi pięknymi frazesami, a hipokryzja wylewa się z każdego posta jaki tu wrzucasz. To jest moja ostatnia wiadomość tutaj, bo mnie się bawić nie chce w taplanie się w kupie. Mam co robić :)

To dobrze, że ostatnia. Przyszedłeś, bo nie zgodziłem się z Twoim kolegą, rzuciłeś hejtem w lewo i w prawo i sobie idziesz. Szerokiej, ja tu zostanę z ludźmi którzy mają coś cennego do przekazania i nie piszą w sposób tak pretensjonalny jak Ty. Jesteśmy nieprofesjonalni, nie mamy kręgosłupów i jesteśmy nieumiejętni - dobrze, dziękuje za tę opinię, jednak pozwól że się nią nie przejmę, bo Twoje zdanie po tym, jak je wygłosiłeś nie ma dla mnie absolutnie żadnej wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Royal napisał:

Po co tyle jadu , muzyka ponoć łagodzi obyczaje ... @rev i @Stenzo nie jestem fanem takiej formy recenzji ale mimo wszystko dzięki i powodzenia z Waszym projektem . 

Stron z recenzjami jest całe mnóstwo, na pewno są inne które bardziej wpisują się w Twój gust. To jest właśnie fajne, że każdy znajdzie formę recenzji która mu odpowiada :)

Pięknie dziękujemy za powodzonka ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrecenzujcie Shanlinga M6 i ja bym chętnie zobaczył jakąś recenzję słuchawek z mmcx które są wydawane jako TWSy z tymi "dąglami", ale właśnie jak to brzmi na kablu a jak z tymi adapterami :) Jest tego sporo i jak wiadomo ludzie idą w TWSy i producenci nawet audiofilscy i profesjonalny też (np. iBasso, Shure...)

 

I trzymać tak dalej, progres i podbój świata made in Poland! :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blueme napisał:

Zrecenzujcie Shanlinga M6 i ja bym chętnie zobaczył jakąś recenzję słuchawek z mmcx które są wydawane jako TWSy z tymi "dąglami", ale właśnie jak to brzmi na kablu a jak z tymi adapterami :) Jest tego sporo i jak wiadomo ludzie idą w TWSy i producenci nawet audiofilscy i profesjonalny też (np. iBasso, Shure...)

 

I trzymać tak dalej, progres i podbój świata made in Poland! :);)

Słuchałem M6 i grała całkiem fajnie, ale coś mi w niej nie pasowało...chociaż nie pamiętam co, więc się nie wypowiadam 🤣

@Mayster jak coś to chętnie, Maciek lubi dapy recenzować, myślę że chętnie coś napisze. 

Co do dongli - Możesz dać jakiś przykład konkretnego produktu? Bo średnio rozumiem o co dokładnie chodzi, pogmatwany jest obecnie rynek tych rzeczy...a może ja jestem ignorantem 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą recenzje jakie umieją inni zakładają fankluby na zlecenie lub polecają sprzęty tylko z określonego źródła. Hipokryta zarzuca hipokryzje konkurentowi, no ubaw po pachy.

Spotkały się tutaj dwa sklepy, na stronie tego trzeciego i walka na całego. Tylko zwykli użytkownicy muszą czytać te wymiociny. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Jedni piszą recenzje jakie umieją inni zakładają fankluby na zlecenie lub polecają sprzęty tylko z określonego źródła. Hipokryta zarzuca hipokryzje konkurentowi, no ubaw po pachy.

Spotkały się tutaj dwa sklepy, na stronie tego trzeciego i walka na całego. Tylko zwykli użytkownicy muszą czytać te wymiociny. 

Palpatine, przepraszam, ale ja tu się wypowiadam prywatnie, nie ma to związku z moją pracą. Reprezentuje tutaj siebie, nie Audiomagic, zawsze tak było i tak będzie.

 

Więc nie wiem dlaczego tak to odebrałeś, ale myślę że niesłusznie.

 

Ibasso nie jest marką ani nasza, ani Audeosa. Bruno recenzował swoją własną sztukę, kupiona prywatnie w pełnej cenie, a nasza strona jest niezależna i piszemy o sprzęcie bez bata nad głową wymierzonego przez kogokolwiek.

 

Z uwagi na moją pracę w Audiomagic faktycznie może to trochę tak wyglądać, ale w tym miejscu Cię zapewniam, że moja pracowa przynależność w tym temacie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blueme napisał:

no @rev nie twierdź że nie wiesz co to jest adapter TWS do słuchawki mmcx, mam nadzieję, że Ci się przyśni dziś w nocy, ale na wszelki wypadek gdyby nie, to proszę ;):D

 

iBasso-CF01-Adapter-TWS-BT5-0-aptX-24bit

A, o takie cuda Ci chodzi 🤣. Nawet wczoraj z kimś o nich rozmawiałem, dokładnie tych z iBasso. Ja z iBasso do recenzji nic nie dostanę więc tych dokładnie nie zrobię, ale coś wymyslimy 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już było wspomniane - brakuje informacji o słuchawkach i DAPach do porównania. Bez tego, to trochę czytanie nie wiadomo o czym. A jeśli z powodu formatu nie wprowadzicie tego do recenzji, to chociaż coś o barwie dźwięku, żeby się nie nadziać parując ciepłe z ciepłym itp.

 

I ciekawe z czego wypływały te problemy z softem. Prywatnie mam starego DX160, na testach miałem wersję 2020 i ani jednego restartu ani lagowania nie zauważyłem (jak na grajka, bo mój S10e chodzi szybciej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Inszy napisał:

Jak już było wspomniane - brakuje informacji o słuchawkach i DAPach do porównania. Bez tego, to trochę czytanie nie wiadomo o czym. A jeśli z powodu formatu nie wprowadzicie tego do recenzji, to chociaż coś o barwie dźwięku, żeby się nie nadziać parując ciepłe z ciepłym itp.

 

I ciekawe z czego wypływały te problemy z softem. Prywatnie mam starego DX160, na testach miałem wersję 2020 i ani jednego restartu ani lagowania nie zauważyłem (jak na grajka, bo mój S10e chodzi szybciej).

Tak, na dziś splanowalem spisanie wszystkich waszych uwag i wdrożenie ich po konsultacji z chłopakami, dzięki raz jeszcze 🖤

 

Co do drugiego akapitu, albo masz farta, albo dużo osób ma pecha, albo sam nie wiem. Regularnie słyszę opinie że dX160 działa niestabilnie, oraz takie że nie zawiesił się ani razu. Ciężko powiedzieć. Bruno ma drugą już sztukę i z drugą ma problemy, więc chyba podświadomie wykluczył kwestie przypadku.

 

Ja używałem dx160 3 dni i problemów nie miałem, ale słuchałem tylko z plików i w ogóle się nim nie bawiłem, więc swoich 2 groszy nie dorzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przypadek, ale problemy z iBasso kojarzę głównie z towarzystwem Tidala.

Ja słucham z plików i Deezera i problemów brak, więc może dlatego nic się nie dzieje 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności