Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja iBasso DX160


rev

Rekomendowane odpowiedzi

"but it is occupied with not that good scene and holography." - czyżby coś się zmieniło w wersji 2020?(zakładam że taką testował) albo po prostu mam mniejsze wymagania bo moja wersja 2019 ma piękną scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Royal napisał:

Brakuje mi porównań z innymi DAPami , oraz informacji na temat sluchawek użytych do testów. Im wiecej informacji tym lepiej . 

Chcemy żeby nasze recenzje były możliwie krótkie i konkretne. Na głównej stronie jest to napisane i w socialkach też to ogłaszałem kilka razy.

Dokładne recenzje na 4k słów są na headfonics, headfonii itp, my chcemy zrobić coś innego. Póki co bardzo pozytywnie ludzie odbierają taką krótką formę, bo 10% odbiorców recenzji czyta ich treść bez przewijania do podsumowania 😛

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Najniżej oceniono to co w DAP najważniejsze czyli SQ.

Brakuje jeszcze informacji o czasie używania DAPA podczas pracy online i offline.

O, to jest bardzo słuszna uwaga. Przekazuje do autora żeby dopisał bo to akurat bardzo istotna rzecz. Dzięki ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeśli to świadomy wybór ale do mnie osobiście ten projekt nie przemawia . Bez informacji na temat użytych sluchawek do testów, jak również porównań do innych dapow w podobnym przedziale cenowym nie jestem w stanie nic wywnioskować z takiej recenzji . "Gra dobrze" nic mi nie mówi . Mimo wszystko szanuję własny pomysł i trzymam kciuki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Royal napisał:

Rozumiem jeśli to świadomy wybór ale do mnie osobiście ten projekt nie przemawia . Bez informacji na temat użytych sluchawek do testów, jak również porównań do innych dapow w podobnym przedziale cenowym nie jestem w stanie nic wywnioskować z takiej recenzji . "Gra dobrze" nic mi nie mówi . Mimo wszystko szanuję własny pomysł i trzymam kciuki . 

Oczywiście, to zdecydowanie nie jest formuła dla każdego, jednak tak jak już wspomniałem, wszystkie strony z recenzjami robią wszystko tak samo, nie chcemy być "kolejną". Chcemy miec najlepsze foty w branży (jeżeli już ich nie mamy) oraz inny rodzaj treści, bardziej dla ludzi którzy w reckach szukają inspiracji a potem i tak sami posłuchają.

Dziękuje, brniemy do przodu ❤️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakowałoby tu informacji o barwie brzmienia, bo to co się pierwsze narzuca w różnicach między DAPami od razu, to jest właśnie barwa przekazu dźwięku, np. odczuwalny chłód i neutralność, wyostrzenie, cyfrowość, agresywność, albo ciepełko, spokój, analogowy charakter itd. itp. To rozbijanie na tonalność Bass, Treble, Midrange jest totalnie sztuczne i labolaotoryjne... Normalnie nie słuchasz w ten sposob tylko odbierasz dźwięk holistycznie, a nie, że "dobrze to teraz sobie słyszę bas (w separacji d reszty)"

 

O scenie napisaliście "It is not bad, but could be better." - ja się z tym zgadzam

 

Zmasakrowanie od strony oprogramowania - no jednak trochę przesadzone

 

Powtórzenie:

"

The soundstage is where DX160 falls short in comparison to other DAPs in this price range.

The soundstage is where DX160 falls short in comparison to other DAPs in this price range.

"

 

(Po zdjęciach jasno widać że recenzja była wersji 2020)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spawn napisał:

"The soundstage is where DX160 falls short in comparison to other DAPs in this price range" - out of curiosity, which ones?

M11, SR25

2 minuty temu, blueme napisał:

Mi brakowałoby tu informacji o barwie brzmienia, bo to co się pierwsze narzuca w różnicach między DAPami od razu, to jest właśnie barwa przekazu dźwięku, np. odczuwalny chłód i neutralność, wyostrzenie, cyfrowość, agresywność, albo ciepełko, spokój, analogowy charakter itd. itp. To rozbijanie na tonalność Bass, Treble, Midrange jest totalnie sztuczne i labolaotoryjne... Normalnie nie słuchasz w ten sposob tylko odbierasz dźwięk holistycznie, a nie, że "dobrze to teraz sobie słyszę bas (w separacji d reszty)"

 

O scenie napisaliście "It is not bad, but could be better." - ja się z tym zgadzam

 

Zmasakrowanie od strony oprogramowania - no jednak trochę przesadzone

 

Powtórzenie:

"

The soundstage is where DX160 falls short in comparison to other DAPs in this price range.

The soundstage is where DX160 falls short in comparison to other DAPs in this price range.

"

 

(Po zdjęciach jasno widać że recenzja była wersji 2020)

 

Oh, shit, dzieki! To powtórzenie...tak to jest jak się redaguje o 03:00 XD

Co do pierwszego akapitu - Tak, też mi troche tego brakuje w tym tekście. Ja zawsze staram się barwę opisać, bo to dla mnie istotne. Taki jednak styl pisania i recenzowania ma Bruno, ja chcę żeby chłopaki pisali według siebie, ich stylem i staram się nie wtrącać w to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

DX160 ma szerszą scenę tak od M11, jak i od SR25, a do tego bardziej napowietrzoną. To samo dotyczy ogólnego wrażenia przestrzenności.

Twoim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to zdecydowanie nie jest formuła dla każdego, jednak tak jak już wspomniałem, wszystkie strony z recenzjami robią wszystko tak samo, nie chcemy być "kolejną". Chcemy miec najlepsze foty w branży (jeżeli już ich nie mamy) oraz inny rodzaj treści, bardziej dla ludzi którzy w reckach szukają inspiracji a potem i tak sami posłuchają.

Dziękuje, brniemy do przodu
Bardzo fajnie ,krótko ,zwięźle i na temat. faktycznie rzadko spotykana forma. Jednak krótka informacja typu: słuchawki i odtwarzacze użyte do testu np: X,Y,Z ,firmy A,B,C mogłyby dać jakiś odnośnik

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Loke13 napisał:

Bardzo fajnie ,krótko ,zwięźle i na temat. faktycznie rzadko spotykana forma. Jednak krótka informacja typu: słuchawki i odtwarzacze użyte do testu np: X,Y,Z ,firmy A,B,C mogłyby dać jakiś odnośnik

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Włąśnie podjąłem rozmowe z chłopakami czy tego nie wprowadzić, dzięki za super feedback panowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno przyjęty format jest super i odniesie sukces (czego szczerze życzę!), bo umówmy się dziś czyta tę sofistyczną paplaninę garstka ludzi ze starszego pokolenia... Normalnie w duchu współczesnych czasów szukasz konkretnej pomocnej informacji a nie "audio-pitolenia"

 

Co bym radził to na pewno pisać bardziej tak przekonująco, zachowując maks obiektywizmu - np. jak piszecie o tej scenie że jest nie za duża, a jak widać to jest kontrowersyjne - to ja bym od razu dodał "w porównaniu do innych DAPów takich jak..." żeby po prostu być jednak maksymalnie obiektywnym i jednak bronić się automatycznie przed podobnymi zarzutami... No bo ryzyko krótkiego i konkretnego pisania jest też jednak takie, że każde słowo zaczyna być 2x ważniejsze i dosadne...

 

Ja jako czytelnik nie przyjmuję usprawiedliwienia "bo Bruno to coś tam, to lubi tak..." - a co mnie to obchodzi? w takim razie banuję Bruna, albo niech chłopak zacznie pisać bardziej rzetelnie :P;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blueme napisał:

Ale na pewno przyjęty format jest super i odniesie sukces (czego szczerze życzę!), bo umówmy się dziś czyta tę sofistyczną paplaninę garstka ludzi ze starszego pokolenia... Normalnie w duchu współczesnych czasów szukasz konkretnej pomocnej informacji a nie "audio-pitolenia"

 

Co bym radził to na pewno pisać bardziej tak przekonująco, zachowując maks obiektywizmu - np. jak piszecie o tej scenie że jest nie za duża, a jak widać to jest kontrowersyjne - to ja bym od razu dodał "w porównaniu do innych DAPów takich jak..." żeby po prostu być jednak maksymalnie obiektywnym i jednak bronić się automatycznie przed podobnymi zarzutami... No bo ryzyko krótkiego i konkretnego pisania jest też jednak takie, że każde słowo zaczyna być 2x ważniejsze i dosadne...

 

Ja jako czytelnik nie przyjmuję usprawiedliwienia "bo Bruno to coś tam, to lubi tak..." - a co mnie to obchodzi? w takim razie banuję Bruna, albo niech chłopak zacznie pisać bardziej rzetelnie :P;):D

🤣🤣

Wszystko, co napisaleś jest bardzo rzeczowe i nieskończenie cenne dla nas. Dzięki takim właśnie opiniom możemy wdrażać i zmieniać kolejne rzeczy i udoskonalać to, co robimy, więc serio - dzięki wielkie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rev napisał:

Twoim zdaniem :)

 

Moim też. M11 przybliża pierwszy plan, na szerokość gra tak zwyczajnie, a w głąb bardzo mało. DX160 gra zarówno szerzej jak i głębiej. Różnica w cenie to 800zł więc +50%

DX160 kosztuje 1600zł a SR25 2999zł czyli jest DWA razy droższy. To jest ten sam "price range"?

 

Niezłe bajki opowiadasz :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Methuselah napisał:

 

DX160 ma szerszą scenę tak od M11, jak i od SR25, a do tego bardziej napowietrzoną. To samo dotyczy ogólnego wrażenia przestrzenności.

Jako autor recenzji się wypowiem - porównywałem bezpośrednio te trzy dapy ze sobą i wiele osób mówiło, że dx ma lepszą scenę, ale moje odczucia są jak opisałem. Jest ciaśniej, jest bliżej. Wszystko jest blisko, ale potrafię rozróżnić dystanse, choć na SR25 i M11 to wszystko przychodziło łatwiej. Jest to oczywiście moja opinia subiektywna, możesz po prostu inaczej odbierać scenę niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stenzo napisał:

Jako autor recenzji się wypowiem - porównywałem bezpośrednio te trzy dapy ze sobą i wiele osób mówiło, że dx ma lepszą scenę, ale moje odczucia są jak opisałem. Jest ciaśniej, jest bliżej. Wszystko jest blisko, ale potrafię rozróżnić dystanse, choć na SR25 i M11 to wszystko przychodziło łatwiej. Jest to oczywiście moja opinia subiektywna, możesz po prostu inaczej odbierać scenę niż ja.

 

To może warto, jak jest taka sytuacja i o tym wiecie, że spore grono ludzi uważa inaczej, dodać taką uwagę i wspomnieć o tym w recencji - to też podbije jej obiektywizm i rzetelność:

"wiele osób ocenia scenę DX160 jako szeroką, autor tego nie potwierdza bo...", "scenę DX160 można jednak odbierać jako szeroką o czym świadczy wiele innych subiektywny ocen, my jednak po testach i porwaniach uważamy inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

 

Moim też. M11 przybliża pierwszy plan, na szerokość gra tak zwyczajnie, a w głąb bardzo mało. DX160 gra zarówno szerzej jak i głębiej. Różnica w cenie to 800zł więc +50%

DX160 kosztuje 1600zł a SR25 2999zł czyli jest DWA razy droższy. To jest ten sam "price range"?

 

Niezłe bajki opowiadasz :)

Co do cen - większość osób z moich obserwacji szuka grajka do okolic dwójki. Więc mają do wyboru m.in. DX160, M11, Shanlinga M6 i właśnie SR25, na który nie oszukujmy się, można dostać fajny rabat w MP3Store, a za granicą różnica dla ludzi nie jest zazwyczaj aż tak odczuwalna. Rozumiem, że wg Ciebie nie jest to najlepsza opcja, ale ja uznałem to za najrozsądniejszą. Mimo to mam nadzieję, że rozumiesz moje stanowisko w tej kwestii :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stenzo napisał:

Co do cen - większość osób z moich obserwacji szuka grajka do okolic dwójki. Więc mają do wyboru m.in. DX160, M11, Shanlinga M6 i właśnie SR25, na który nie oszukujmy się, można dostać fajny rabat w MP3Store, a za granicą różnica dla ludzi nie jest zazwyczaj aż tak odczuwalna. Rozumiem, że wg Ciebie nie jest to najlepsza opcja, ale ja uznałem to za najrozsądniejszą. Mimo to mam nadzieję, że rozumiesz moje stanowisko w tej kwestii :)

 

No tutaj to też się nie zgodzę, zauważcie w jakich czasach publikujecie recki (jest COVID i skutki tego gospodarczo-społeczne), w USA jest nieciekawie, ludzie też szczypią się z kasą widać to po Head-Fi. Dla odczuwania/sondowania zagranicznej audio-publiki jednak sugerowałbym intensywnie śledzić head-fi

Wątpię, żeby za granicą ktoś był tak głupi żeby nie dostrzegał różnicy między 399 a 599 USD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blueme napisał:

 

To może warto, jak jest taka sytuacja i o tym wiecie, że spore grono ludzi uważa inaczej, dodać taką uwagę i wspomnieć o tym w recencji - to też podbije jej obiektywizm i rzetelność:

"wiele osób ocenia scenę DX160 jako szeroką, autor tego nie potwierdza bo...", "scenę DX160 można jednak odbierać jako szeroką o czym świadczy wiele innych subiektywny ocen, my jednak po testach i porwaniach uważamy inaczej)

Fakt, dzięki za uwagę. Jestem głównie przyzwyczajony do mówię ja o audio w dialogu, wtedy zawsze druga osoba może dopytać. Tutaj już jest brak tej możliwości, więc muszę nieco zmienić podejście.

W każdym razie dziękuję pięknie za uwagi, postaram się do nich zastosować w kolejnych tekstach, chociaż mówienie o bajkopisarstwie to już moim zdaniem przesada, wszak audio jest bardzo subiektywnym działem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Stenzo napisał:

chociaż mówienie o bajkopisarstwie to już moim zdaniem przesada, wszak audio jest bardzo subiektywnym działem :)

Bajkopisarstwo akurat dotyczyło porównywania do konstrukcji o wiele droższych lub nawet dwa razy droższych które w tekście nie są wymienione a za to są zaliczone do tego samego "price range". Nie wiem czy robisz to celowo czy po prostu z powodu małej wiedzy i nieznajomości rynku, ale tworzysz jakąś własną alternatywną rzeczywistość której jesteś jedynym mieszkańcem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Royal napisał:

Brakuje mi porównań z innymi DAPami , oraz informacji na temat sluchawek użytych do testów. Im wiecej informacji tym lepiej . 

Zgadzam się w 100%. Test DAPa mówi mi bardzo mało, jeżeli nie wiem jakie słuchawki były używane, jaka muzyka grana oraz do jakiej konkurencji jest porównywany. Mój DX160 2019 też po balansie grał szeroko i holograficznie, także ciekaw jestem w porównaniu z jakim DAPem w tym przedziale cenowym DX160 odstaje (może Shanling M6, który podobno szeroko i głęboko rysuje scenę, nie wiem).

 

Na plus bardzo ładne zdjęcia i przejrzysty layout strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności