Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Queen of Audio Vesper Recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

 

 

Queen of Audio Vesper

 

Słowem wstępu

 

Słuchawki dokanałowe stają się coraz droższe, rynek jednak nie zapomina o osobach, które na przenośny sprzęt audio nie chcą wydawać fortuny, a chcą poczuć emocje wypływające z głośników, czy też słuchawek, w rozsądnym budżecie. Dziś sprawdzę, czym wyróżnia się wyceniany na 339pln,- nowy model od marki, którą chyba wszyscy już znamy, mianowicie dwuprzetwornikowa hybryda od Queen of Audio - Vesper.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Słuchawki trafiają do nas w malutkim, mikro, wręcz opakowaniu, które mieści, poza samymi słuchawkami oczywiście – masę dodatków, potrzebnych, do osiągnięcia spełnienia podczas odsłuchu – kilku par silikonowych końcówek dokanałowych, które umożliwią nam komfortowe korzystanie ze słuchawek. Dostajemy również case na słuchawki, zapinany na zamek, oraz odpinany, pleciony kabelek zakończony z jednej strony wtykiem 3,5mm jack a z drugiej, końcówkami 2pin o rozstawie 0,78mm. Same słuchawki jeżeli idzie o wykonanie, są naprawdę dobrze zrobione, wykonana z tworzywa muszla pokryta jest zielonym lub szarym kolorem, w błyszczącym wykończeniu. Sprawiają wrażenie droższych.

 

Technologia i użytkowanie

 

Queen of Audio, siostrzana marki Kinera, w tym modelu zdecydowała się umieścić dwa przetworniki, jeden dynamiczny o przekroju 10mm odpowiadający za dolne rejestry, oraz przetwornik armaturowy firmy Knowles, który odpowiada za reprodukcję góry i średnicy pasma. Osobiście uważam to za bardzo ciekawe i udane połączenie, argumenty znajdą się poniżej. Co do samego użytkowania natomiast, cóż, Kinera, wraz z Queen of Audio przyzwyczaiła nas do sprawdzonych, jeżeli idzie o ergonomię – rozwiązań. Słuchawki dobrze leżą w uszach, szereg końcówek ułatwi zadanie, a pleciony kabelek z powodzeniem niweluje ewentualne niepożądane efekty mikrofonowe podczas użytku w ruchu.

 

Brzmienie

 

Wspomniałem wyżej, że uważam połączenie dużego dynamicznego przetwornika wraz z armaturą od Knwoles'a za połączenie wręcz doskonałe. Zestrojenie tych słuchawek przywodzi na myśl sporo droższe konstrukcję, grają emocjonalnie, z delikatnie zaznaczonymi skrajami pasma, pozostając obojętnymi dla średnicy (może delikatnie ją zmiękczają) Rozdzielczość i separacja w tej cenie to majstersztyk, zatem chyba warto spróbować. Moje ucho w tej cenie podbiły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vespergalaxygray_grande.jpg

pre-order-qoa-vesper-1dd-10mm-1ba-knowles-hybird-driver-in-ear-earphone-hifigo-267119_934x700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę coś od siebie.

 

Zaprezentowany przez QoA model Vesper zdecydowanie przyciąga wzrok kształtem, jakością wykonania oraz wykończeniem, określanym przez Producenta jako Galaxy Gray, przypominającym fakturą płynny, ciemny metal. Po umieszczeniu ich w uszach dają uczucie bardzo naturalnego dopasowania natomiast samo wygłuszenie stoi na bardzo dobrym poziomie. Pozwala to na komfortowe użytkowanie bez przykrych objawów ciążenia (konstrukcja z kompozytu) jak i reakcji ze strony nieplączącego kabla, którego materiał jest miękki i wygodny.

Przy pierwszym odsłuchu i zamontowaniu na tulejkach pianek przystąpiłem do odsłuchów, które okazały się bardzo zaskakujące. Oto co pobieżnie zapisałem w notatkach, przeskakując pomiędzy utworami:

 

Bas - wycofany, nienarzucający się, łagodny i przyjemny w odbiorze - okrywa pasma wyczuwalnym delikatnym filmem. Co do dynamiki jest krótki i szybki, a w dubstepie z racji jego ilości, potrafi wskazać fakturę danego sampla.

Średnica - mało przejrzysta i rozdzielcza, wycofana, przez to mało angażująca. Potrafią zgubić się w skomplikowanym otoczeniu (gitary z perkusją).

Góra - akceptowalna w odbiorze - brak sybilantów choć niektóre wyższe partie melodyczne potrafią zawibrować w uszach. W przeważającej części jest kontrolowana - to zdecydowanie kwalifikuje Vespery bardziej jako IEMy do odsłuchów studyjnych aniżeli rozrywkowych.

Scena - elektroniczne szczegóły specyficzne dla "Aerodynamic" Daft Punk nie są słyszalne. Dźwięk rozchodzi się do linii uszu. Niezbyt głęboka choć wysokość jest wyczuwalna. Separacja bardzo prosta, ma tendencję do mieszania brzmienia instrumentów.

 

Z jednej strony mogłem zrozumieć tą charakterystykę lecz z drugiej nie mogłem uwierzyć, że siostrzana firma Kinery mogła stworzyć w tej cenie coś tak niekompletnego. Nie dawało mi to spokoju dlatego rozpocząłem dociekanie co mogło pójść nie tak. A zacząłem od pierwszego kluczowego elementu jakim są douszne końcówki. Pianki poszły w odstawkę zaś na ich miejsce powędrowały SpiralDoty, które nie zrobiły nic więcej jak dociążyły bas i odrobinę rozjaśniły górę, przez co słuchawki nabrały odrobinę więcej życia. Po tym występie powoli traciłem nadzieję, że tak pięknie wykonany - niemal jak biżuteria - produkt, okazałby się być tak nietrafiony...

... Dopóki z pewną dozą rezerwy do gry nie weszły końcówki SpinFit. I tu zadziała się magia - moim uszom ukazały się bowiem całkowicie inne słuchawki. Sub nabrał mocy i dynamiki przy zachowaniu szczegółów brzmienia, średnica stała się wyrazista, gitary akustyczne powstały z martwych, a dotychczas utracona rozdzielczość, góra oraz separacja objawiły się na pięknym poziomie. Scena pogłębiła się choć wciąż była wąska, całość zaprezentowała się zdecydowanie przyjemniej i rozrywkowo, jednak przetworniki nadal nie potrafiły momentami opanować natłoku instrumentów w stosunku do wokalu czy uwydatnić bardziej ukrytych szczegółów, które wprawne i doświadczone utworem muzycznym ucho mogłoby odnotować na bardziej zaawansowanych modelach słuchawek. Były to jednak momenty tak mało istotne, że pozostałem przy tej konfiguracji do samego końca dnia.

 

Jak widać zatem nie zawsze pierwsze wrażenia powinny być wyrokiem dla danych IEMów. W moim przypadku cieszę się, że zdecydowałem się na eksperymentowanie ponieważ to tylko spotęgowało zaskoczenie jakiego doznałem w przypadku Vesperów. I wiem teraz, że mogę je polecić jako pierwsze słuchawki w tym segmencie - dadzą wiele radości przyszłemu Użytkownikowi, który podczas modyfikacji odkryje w nich za każdym razem coś nowego i nieoczekiwanego.

 

Ocena: 4/5

 

Strona Producenta: https://www.facebook.com/queenofaudio

Dostępne w: https://mp3store.pl/sluchawki/dokanalowe/queen-of-audio-qoa/2020510988219010358/6973084430312/queen-of-audio-qoa-vesper-galaxy-gray-by-kinera

 

Sprzęt testowy:

Fiio M11, Short delay Sharp Roll-Off Filter, high gain, gniazdo 3.5 mm

Końcówki: SpinFit CP100Z, Spiral Dot EP-FX9M-B, Pianki Chi-Fi ( ;) )

 

Za udostępnienie dziękuję @kurop z mp3store Wrocław

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności