Skocz do zawartości

Audeze LCDi4 Recenzja - Jedyne takie


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

20200918_161113.jpg

 

Audeze dało się poznać jako jednego z głównych popularyzotorów na nowo odkrytej technologii plenararnej, która w bardzo krótkimi czasie dosłownie zawojowała rynek. Jedną z jej wad jest jednak to, że słuchawki tego typu są zazwyczaj duże, ciężkie i wcale nie takie łatwe do napędzenia. Zupełnie co innego oferują jednak Audeze LCDi4 czyli flagowy, dokanałowy model z technologiami wyjętymi żywcem z najwyższej linii słuchawek wokółusznych tegoż producenta. Tanio niestety nadal nie jest, bo kosztują aż dwanaście tysięcy złotych. Całe szczęście, grają tak jak i kosztują czyli nieziemsko.

 

Zapraszam:

https://www.audionervosa.pl/2020/10/audeze-lcdi4-recenzja-jedyne-takie.html

 

Audionervosa.pl dostępna jest teraz również na facebooku. Polub i nie przegap żadnej recenzji https://www.facebook.com/AudioNervosapl-2236342306579559/

Edytowane przez Spawn
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale  :D liczyłem na odsłuch  z kablowymi cipherami, bo co i raz napotykam opinie że pomimo dedykacji są te kable "za słabe" do i4. Rozumiem że ograniczenia sprzętowe nie pozwoliły na to i musiał wystarczyć Reveal, i trzeba założyć że brzmi on tak samo jak fizyczny Cipher.

Tym bardziej że na stronie Audeze przy zakupie Ciphera jest możliwość wyboru dla iSine lub LCD-i3/i4 (obecnie tylko wersja BT, kiedyś również w kablowym V2 był taki podział). Co sugeruje różnice w kablach, ale w jakim kontekście? tego nie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, decees napisał:

Ale  :D liczyłem na odsłuch  z kablowymi cipherami, bo co i raz napotykam opinie że pomimo dedykacji są te kable "za słabe" do i4. Rozumiem że ograniczenia sprzętowe nie pozwoliły na to i musiał wystarczyć Reveal, i trzeba założyć że brzmi on tak samo jak fizyczny Cipher.

Tym bardziej że na stronie Audeze przy zakupie Ciphera jest możliwość wyboru dla iSine lub LCD-i3/i4 (obecnie tylko wersja BT, kiedyś również w kablowym V2 był taki podział). Co sugeruje różnice w kablach, ale w jakim kontekście? tego nie wiadomo. 

Myślę, że różnica jest w mocy, i4 są znacznie trudniejsze do wysterowania niż isine. Próbowałem użyć Ciphera BT z isine, ale nie dało się tego słuchać. Na Cipherze kablowym i4 brzmią bardzo dobrze chyba, że ktoś lubi słuchać bardzo głośno. Wtedy nie zagrają aż tak jak np isine20 na swoim kablu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommirno też tak mi się wydaje że chodzi o moc, ale lightning ma swoje ograniczenia, więc ciekawe jak to rozegrali - może po prostu i10/i20 z default'u nie potrzebowały pełnej mocy na złączu i dopiero i4 muszą grać pod korek. A miałeś Cipher'y kablowe (zakładam że V2, bo V1 chyba nie miało wyboru) dedykowane pod i4 czy randomowe?

Ja mam problem taki że mi strojenie V2 nie pasuje, a V1 jest słabszy na pewno mocowo od V2, tak więc parowanie i4 z V1 mogłoby nie dać spodziewanego efektu audionirvany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ciphera V1 V2 oraz BT pod i20 i te pod i4.

Wszystkie 4 mają różne strojeni. Pod i4 nawet na kablu brak mocy. BT można pominąć bo kompresja dodatkowo do braku mocy dochodzi.
LCD i3 powinny być sprzedawane ze strojeniem jak i20 a nie LCD i4. Tutaj marketing chyba wygrał
z logika.

Wtyczka od audeze na dużym zestawie brzmi tak se w mojej ocenie.

Dobry balans i Eq dają namwet więcej niż stokowe dsp czy plugin.

Ja z cayin n6ii e01/e02 jestem mega fanem.
Przez długi czas próbowałem je okiełznać klasycznie ( dap kabke itp ) ale to ślepy zaułek.

Bez Eq nie podchodzić !!

M.

Móje obecne ustawienie eq w załączniku. 37df48ff0803890b1c0fd1b58195cac3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności