Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo Link2 - maluch o sporej mocy (i nie tylko)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna korzystam z niedrogiego xDuoo Link, ale niedawno na rynek trafiła jego młodszy brat, czyli Link2. Nie jest to sprzęt, który ma zastąpić pierwszego Linka, a droższy i bardziej zaawansowany model, który w Polsce wyceniony jest na 379 PLN. Przeskok cenowy jest spory, ale po paru dniach z Link2 uważam, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać.

 

link2 #1.jpg

 

Link2 oparto na układzie ES9118EC i ma wyjście słuchawkowe Jack 3,5 mm (SE). W przeciwieństwie do pierwszego Linka dodano jednak nowy moduł wzmacniacza, a także sprzętowe elementy, które odpowiadają za dodatkowe efekty. To, co robi największe wrażenie, to:

- moc na wyjściu sięgająca 150 mW (przy 32 omach obciążenia) - czuć ją, model gwarantuje naprawdę dobra dynamikę i ma wystarczająco mocy by napędzić wymagające doki (nieźle radzi sobie nawet z Empire Ears Legend X);

- dwa sprzętowe (nie cyfrowe) efekty, które są dobrze zaimplementowane (dedykowane przyciski na boku obudowy) - podbicie niskich tonów, co czyni brzmienie cieplejszym i bardziej muzykalny, powiększenie sceny, co osiągnięto przez lekkie odsunięcie wyższej średnicy i mocniejszy akcent w wyższym sopranie.

 

Nowy przenośny DAC/AMP xDuoo ma nieco inną sygnaturę w zależności od wybranego trybu, ale w każdym to tonalnie naturalno-neutralne granie o dobrej klarowności i niezłym poziomie szczegółów (jak na tę półkę). Dynamika prezentuje się wyraźnie lepiej niż w Linku, a pasmo jest mocniej rozciągnięte w obu kierunkach. Dojrzalsze granie niż bardzo muzykalny, ocieplony Link, ale pozostające po gładszej, bardziej rozrywkowej stronie.

 

link2 #2.jpg

 

Inne plusy to bardzo dobre wykonanie oraz dwa kabelki w zestawie (USB-C i Lightning) i adapter na USB-A. Ciekawostką jest przezroczysty sticker do mocowania do plecków smartfonu (jest na nim nawet logo firmy!). Na obudowie są przyciski do kontroli odtwarzacza w smartfonie i regulacji poziomu głośności (nie ma osobnej sprzętowej kontroli dla samego DAC/AMP-a).

 

Bez dwóch zdań jeden z ciekawszych przenośnych DAC/AMP-ów do kwoty 500 PLN, który ma dodatkowo własne unikatowe cechy. Warty przesłuchania.

 

link2 #4.jpg

link2 #5.jpg

link2 #3.jpg

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go jednak określił mianem rozrywkowego, takie lekkie U z fajnym wykopem 🙂 Taki w sam raz na wyjścia, żeby dać trochę dodatkowego kopa w muzyce, ale bez zarzucania słuchacza skrajami.

 

Dwa razy drożej od pierwszego Linka, ale same plusy. Więcej możliwości, wymienne kabelki, niski poziom szumu, ogólnie brzmienie na wyższym poziomie, choć czuć szkołę xDuoo (i dobrze).

 

Czego mi brakuje, to obsługi pilotów i mikrofonów na kablu. Co prawda prawie żaden mały przetwornik tego nie ma, ale zazwyczaj xDuoo daje coś ekstra, więc czemu by nie to 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy pisałem o tonalności, która jest neutralno-naturalna. "Fun" wynika przede wszystkim z dobrej dynamiki. Strojenie to lekkie U, mocniejsze po wyborze opcji powiększania sceny (chociaż lepszym określeniem jest pewnie W-shaped) i coś na wzór L-shaped po włączeniu podbicia dołu. Plus, że klarowność i szczegółowość pozostają dobre w każdym trybie.

 

Obsługa słuchawek z mikrofonami dla żadnego producenta DAC/AMP-ów nie jest już istotną funkcją. Użytkownicy, którzy kupowali słuchawki z mikrofonami, teraz skupiają się na modelach bezprzewodowych. Pozostała jeszcze grupa osób kupujących takie doki do 100 zł, ale oni nie inwestują w przenośne DAC/AMP-y.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 07:10, zOrg napisał:

Jakieś odniesienie do Dragonfly-ów?

W porównaniu do Reda, to całkowicie inne granie - bliższe, ciemniejsze na średnicy, bardziej dociążone, z mocniej zaznaczonym basem i łagodniejszą, ale wyraźną górą. Na xDuoo jest mniej szczegółów, ale masz możliwość ingerencji w brzmienie oraz sterowanie głośnością i pauzowanie z samego Linka.

DragonFly bardziej mi leży w klasyce, do metalu jednak xDuoo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Reda, to całkowicie inne granie - bliższe, ciemniejsze na średnicy, bardziej dociążone, z mocniej zaznaczonym basem i łagodniejszą, ale wyraźną górą. Na xDuoo jest mniej szczegółów, ale masz możliwość ingerencji w brzmienie oraz sterowanie głośnością i pauzowanie z samego Linka.
DragonFly bardziej mi leży w klasyce, do metalu jednak xDuoo.

Thx


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym musiał zrobić dłuższy test porównawczy, albo podpiąć do miernika, ale na dokanałowych xDuoo bierze podobnie jak standardowa dziurka w Samsungu, może trochę więcej - około godziny ciągłego słuchania, żadnych większych spadków nie zauważyłem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.11.2020 o 14:54, Spawn napisał:

Co za czasy.... słuchawki 300ohm, a można słuchać z maleńkiego dzyndzla 

 

20201112_144426~01.jpg

Widzę że masz zarówno Ibasso jak i xDuoo Link2. Powiedz mi czy porównywałeś je ze sobą? Który z nich jest Twoim zdaniem lepszym wzmakiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie się w Linku drugim bardzo podoba, że nie szumi w ogóle z czułymi IEM-ami.

Poza tym bardzo bardzo ciekawa synergia z Shuoer EJ07.  (bardzo szeroka się zrobiła scena).

Ale mam jakieś dziwne coś z częstotliwościami.

Normalne 44,1; 48kHz bez problemów.

DSD64 proszę bardzo, ale 96kHz to już nie pójdzie, 196 też nie, tylko przester w prawym kanale z muzyką w tle.

Macie coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja co prawda mam xDuoo Link 2 bal i na Andku 13 śmiga. Możliwe że potrzebna będzie aktualizacja firmware'u od producenta.
Napisz zapytanie do Pana Wu : service [at] xduoo dot com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, x86 napisał(a):

Ja co prawda mam xDuoo Link 2 bal i na Andku 13 śmiga. Możliwe że potrzebna będzie aktualizacja firmware'u od producenta.
Napisz zapytanie do Pana Wu : service [at] xduoo dot com

napisałem, -zapytał o model i na razie cisza, na PC też działa bez problemu.. no ale kupiłem go na podróże z telefonem/tabletem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 19:14, x86 napisał(a):

Ja co prawda mam xDuoo Link 2 bal i na Andku 13 śmiga. Możliwe że potrzebna będzie aktualizacja firmware'u od producenta.
Napisz zapytanie do Pana Wu : service [at] xduoo dot com

. xduoo rozwalili system z odpowiedzią dziś:
"nie możemy znależć rozwiązania bo nikt tu nie ma telefonu z androidem 13" ... :D robią sprzęt pod androidy ale nie mają aktualnego.. cool :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności