Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Trudny wybór do około 2500 zł


mulleekk

Pytanie

Cześć.

Stoję przed dość trudnym wyborem słuchawek, do kwoty 2500 zł. 

Po głowie od dawna chodzą mi Sennheiser HD600, lecz teraz, kiedy mogę sobie pozwolić nadszarpnąć trochę budżet, zastanawiają mnie jeszcze Audeze LCD 2F, Monolith M1570 i na koniec iBasso SR2. Budżet który podałem, jest maksymalny i oczywiście im mniej wydam, tym lepiej.

Jak na razie, słuchawki będą podpięte do iFi ZEN DAC, ponieważ niedawno go kupiłem i jak na razie mi pasuje.

Słuchawki, które mam obecnie, to ATH AD900X, DT990 Edition 250 ohm, Takstar HF580, Somic V2 i HD330. Jak na tą chwilę, najbardziej dźwiękowo odpowiadają mi DT990, zaraz po nich ATH i Takstary. Chciałbym jednak osiągnąć jakiś progres, dlatego też przychodzę z prośbą o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
26 minut temu, neonlight napisał:

Skoro DT990 Ci najbardziej odpowiadają, to HD600 i SR2 ze startu możesz sobie odpuścić, LCD2 również. Do sprawdzenia TH610, DT1770Pro, DT1990Pro, T1 i T5.

A co z nimi nie tak, że mówisz żebym odpuścił? Nie słyszałem ich nigdy a nad HD600 zastanawiałem się od dłuższego czasu, tylko budżet nie pozwalał. Teraz kiedy już stać mnie na nie, to przychodzi dylemat. Ps. Możesz jakoś porównać HD600 i SR2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, mulleekk napisał:

A co z nimi nie tak, że mówisz żebym odpuścił? Nie słyszałem ich nigdy a nad HD600 zastanawiałem się od dłuższego czasu, tylko budżet nie pozwalał. Teraz kiedy już stać mnie na nie, to przychodzi dylemat. Ps. Możesz jakoś porównać HD600 i SR2?

 

Bo słuchawki, które wymieniłeś jako faworyty, grają raczej jasną i analityczną sygnaturą, podczas gdy chociażby HD600 są ocieplone i zrelaksowane. Kolega uznał, że skoro jako faworyty wymieniłeś jasne i analityczne brzmienie, to w tym kierunku będziesz chciał się rozwijać, co oczywiście jest tylko pewnym założeniem i sprowadza nas do podstawowego pytania: jakiego brzmienia szukasz w nowych słuchawkach?

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, timecage napisał:

 

Bo słuchawki, które wymieniłeś jako faworyty, grają raczej jasną i analityczną sygnaturą, podczas gdy chociażby HD600 są ocieplone i zrelaksowane. Kolega uznał, że skoro jako faworyty wymieniłeś jasne i analityczne brzmienie, to w tym kierunku będziesz chciał się rozwijać, co oczywiście jest tylko pewnym założeniem i sprowadza nas do podstawowego pytania: jakiego brzmienia szukasz w nowych słuchawkach?

Myślałem, że to HD600 grają analitycznie i jasno 😕 Co prawda, nigdy ich nie słyszałem, ale tak wywnioskowałem z opinii i recenzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, mulleekk napisał:

Myślałem, że to HD600 grają analitycznie i jasno 😕 Co prawda, nigdy ich nie słyszałem, ale tak wywnioskowałem z opinii i recenzji...

 

Może pomyłka z HD800? Bo te owszem.

W każdym razie tak jak kolega już doradził - zainteresowanie się DT1990, T1 może dać upgrade w kierunku dobrej analityki brzmieniowej. Z planarów pewnie coś od Hifimana, ale to już może ktoś lepiej obeznany zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, mulleekk napisał:

A co z nimi nie tak, że mówisz żebym odpuścił?

 

Nic z nimi nie jest nie tak. W HD600 w stosunku do DT990 będziesz miał ciemniejszy, bardziej duszny dźwięk, ale za to bardziej precyzyjny. W HD650 dodatkowo więcej basu i chyba trochę bardziej trójwymiarowy dźwięk niż w HD600. Ogólnie HD600/650 to są wyśmienite słuchawki, które każdy powinien spróbować, a jeśli się nie spodobają, to cóż, zawsze jest 14 dni na zwrot :)

Ja porównywałem HD650 z LCD-2 Classic i uważam Sennheisery za lepsze słuchawki.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TH610, DT1990 a jak chcesz sprawdzić Sennheisery to 660s, tylko czy tu będzie duży skok jakości względem 990 to nie sądzę. 

 

1990 to naturalny kierunek rozwoju dla 990 i robią praktycznie wszystko od nich lepiej.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Karmazynowy napisał:

1990 to naturalny kierunek rozwoju dla 990 i robią praktycznie wszystko od nich lepiej.

 

Nie powiedziałbym, że wszystko. Te 990 mają górę jasną ale gładziutką - przynajmniej u mnie z Mojo nie było nawet śladu ostrości. A DT1990 to potrafiły pociąć uszy na wielu utworach. Oczywiście bas jest lepszy na DT1990, są nieco bardziej detaliczne i mają lepiej budowaną scenę. No i wykonanie lepsze. Z drugiej strony wygoda po stronie DT990. Dodam jeszcze, że porównywałem DT1990 z dokładnie tym egzemplarzem DT990, który ma teraz autor tematu. Wcześniej miałem DT990 Edition 600 i one grały zupełnie inaczej - więcej basu i ostra góra, coś jak DT990 Pro tylko z większą/bardziej oddaloną sceną - więc jak tu rozmawiamy o DT990 to nie koniecznie mówimy o tym samym, bo Beyer w ciągu lat zmieniał ich dźwięk :)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Edyszyny 990 to typowo "konsumenckie" granie - łatwe w odbiorze, czyste, V, dość detaliczne, ale nieskomplikowane. Tak jak koledzy wyżej, ich najbliższym rozwinięciem rzeczywiście będą th610.  Jeżeli jednak chcesz coś klasowego i przyjemnego, aby podczas odsłuchów ciekła Ci ślinka z ukontentowania, to poluj na Denon D7000 - kilka osób tu ma; po hajpie może ktoś będzie gonił. Z innej beczki (choć też można doszukać się podobieństw) polecam Nigthawk Carbon - góra dźwięczniejszą, milsza i bardziej naturalna niż w dt990; średnica też; słuchawki o tyle ciekawe, że po pierwszym wrażeniu mniejszej ilości szczegółów, w miarę słuchania wyłazi ich coraz więcej i więcej; do tego kompletnie nie męczą i są chyba najwygodniejsze ze wszystkich; nie sprawiają kłopotów przy doborze toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyerdynamic Amiron (po balansie dostają kopa jak jasny pierun), Beyerdynamic dt1990, ewentualnie Audioquest Nighthawk/Nightowl (paru userów na różnych forach chwali sobie połączenie iFi ZEN z nimi), Hifiman Sundara.

 

Można też polować na używane Beyerdynamic t5p gen2. Czasem się trafiają w okolicach 2000zł, a nawet mniej, również dostaja mega kopa po balansie.

 

Aktualizacja:

Widzę, że obecnie w sprzedaży są t5p gen2 w wersji od Astell&Kern, podobnie lepiej strojone od Beyerdynamica.
https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/słuchawki/słuchawki-astellkern-ak-t5p-gen2-r127327/

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kumam czemu polecacie audioquesty. Czytając pierwszy post to autor powinien się trzymać od nich jak najdalej może.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, pabloj napisał:

Aktualizacja:

Widzę, że obecnie w sprzedaży są t5p gen2 w wersji od Astell&Kern, podobnie lepiej strojone od Beyerdynamica.
https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/słuchawki/słuchawki-astellkern-ak-t5p-gen2-r127327/

Ciężki przypadek.

Chciałem je kupić z odbiorem osobistym - nie ma takiej opcji, jedynie płatność z góry i wysyłka.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minutes ago, Karmazynowy said:

Nie kumam czemu polecacie audioquesty. Czytając pierwszy post to autor powinien się trzymać od nich jak najdalej może.

Mam po prostu inne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Karmazynowy napisał:

Nie kumam czemu polecacie audioquesty. Czytając pierwszy post to autor powinien się trzymać od nich jak najdalej może.

Bo ogólnie i z grubsza mają podobną charakterystykę do edyszyn 990. Tylko aq mają więcej wyższego basu (tłumaczę: przeddzidzia zadzidzia) i górę pozbawioną ostrości. Tak, są maślane, ale jak wspomniałem spod tej gładkości wychodzi mrowie szczegółów. Poza tym, na początku choroby trzeba się otwierać na różne typy grania, żeby pięknie rozkwitła.

 

@timecage, no co się krzywisz?:D

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, audionanik napisał:

 

@timecage, no co się krzywisz?:D

 

Bo próba wciśnięcia osobie chcącej analitycznie i jasno grających słuchawek (a przynajmniej na to wygląda) Hawków to jeden z większych tryhardów jakie widziałem na tym forum. And that is saying something.

Chcecie wyprodukować kolejną osobę, która potem będzie twierdzić, że grają jak zepsute?

 

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, audionanik napisał:

ED990 mają podkręconą górę, ale nie są jasne. Jasne to są dt880.

Analityczne to są T90, t1.

Nie no, proszę Cię...

 

image.png

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, timecage napisał:

Chcecie wyprodukować kolejną osobę, która potem będzie twierdzić, że grają jak zepsute?

Tacy sami się sieją...nie trzeba ich produkować.

Ci co się znają na dobrym dźwięku, (np ja) nie uważają NH za zepsute.

1 minutę temu, timecage napisał:

 

image.png

;)

Ok. wygrałeś.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja obecna i pewnie już ostateczna mantra - kupić Beyerdynamic T1 v1 i zmodować. Założyć odpowiednie chińskie pady do smaku. Jak ktoś nie chce czekać długo na dostawę z Ali, to na Allegro są te pady z przebitką 200%, czyli za 54zł. Słuchawki typu game over. Są tak czułe, że samym torem można łatwo przekraczać cienką granicę między analizą, a muzykalnością dla mnie wręcz przesadzoną, i to bez użycia lamp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności