Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IFI ZEN DAC


Vitionn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam.
Jestem sczęśliwym posiadaczem dac'a od IFI, dokładnie ZEN.
Chciałbym zapytać jak to jest z tym opcjonalnym zasilaniem.
USB w standardzie 3.0 jest w stanie wygenerować prąd rzędu ~4.5watt, 0.9a przy zasilaniu 5v.
Firmowe zasilacze od IFI, zależy od wariantu mimo wszystko oferują więcej amperażu. Nie chcę dążyć do tego, że im więcej tym lepiej, absolutnie w tym wszystkim o tym nie chodzi.
Do celu, dla kogo będzie to zasilanie opcjonalne? Jakie są korzyści stosowania zewnętrznego zasilania, oprócz odciążenia płyty głównej? Czy słychać odczuwalne zmiany?
Jest ktoś kto byłby w stanie mi naświetlić ten temat?
Jeśli tak, to jaki zasilacz? Nie jestem skłonny mimo wszystko wydać na firmowy zasilacz do tego przeznaczony kasę rzędu 250zł, bo tyle kosztuje ifi power.
Macie jakieś sprawdzone konstrukcje w rozsądnych pieniądzach?
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jak spróbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Kupiłem również ostatnio mikrofon w interfejsie XLR, z pełną świadomością, że bez zasilania phantom sie nie obejdzie.
Póki co jest bezpośrednio podłączony do komputera, jest maksymalnie cichy i szumi.
Jakie rozwiązanie moglibyście mi polecić do ~200zł.
Mam na celowniku behringera um2, tyle że nie potrzebuje nagrywać żadnych instrumentów.
Potrzebuje czegoś typowo mikrofonowego, znalazłem również preamp też od behringera model MIC100 , lecz nie wiem sczerze czym on się rożni od takiego interfejsu.
Obszerny temat, dziękuje za lekturkę i zapraszam do dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności