Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC / karta dźwiekowa do 350zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż zauważyłem, że nie jestem w stanie słuchać komfortowo muzyki na swojej wbudowanej inegrze ( MSI B450-A PRO) w płycie głównej, szczególności uwiera mi to podłączając słuchawki ATH-MSR7. Dzisiaj zrobiłem test  i podpiąłem do innego kompa z B460 PRO 4 też integra i odczułem mimo wszytsko sporą różnicę. 

Prosiłbym o doradzenie mi w tej kwestii czy lepiej jakiś fajny dac, który można podpiąc również do telefonu czy też może nowa dźwiękowa. Czytałem pozytywne opnie o Sabaj da3 co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabaj jest spoko, jak z najdziesz używkę to polecam. Nie powinno być problemów z graniem bo jest dość neutralnym, chyba że nie pasuje Ci takie granie. Można wybierać między filtrami i ma cyfrową regulację głośności, skala 37 stopni raczej jest wystarczająco precyzyjna. Trochę ciężko go używać z telefonem, ale takie połączenie też daje radę. 

Taniej mogę polecić Ci tempotec Sonata HD pro. Praktycznie ta sama jakość, choć ludzie mogą się doszukiwać różnic miedzy sabre i cirrusem. Dla mnie jest to różnica na granicy placebo, ale jeśli komuś zależy to mógłbym nazwać swoje wrażenia jako płynność i swoboda, razem z bardzo czarnym tłem po stronie sonaty oraz większa jasność, konturowość i podkreślanie szczegółów po stronie sabaja. Czyli takie jak niby można było się spodziewać. Szczerze to nie robi mi wielkiej różnicy na których z tych urządzeń słucham bo oba źródła grają bardzo czysto i precyzyjnych szczegółowym dźwiękiem.  Na plus jest mała wielkość, więc z telefonem też jak najbardziej pójdzie, ma też sporą moc, choć bardziej dla słuchawek z większą ilością ohmów. Nie ma filtrów cyfrowych, a regulacja głośności w praktyce nie do końca się przydaje gdyż skoki są dość duże i nie wiele sie ich wykona, od minimum do odpowiedniej głośności często ustawiam na 7 kliknięć, a 9 to chyba maksimum jeśli dobrze pamiętam. Dużą zaletą jest cena, gdyż nówkę można mieć za 36 dolarów. Tutaj jeśli chciałbyś nówkę sabaja to Cię to więcej wyniesie. 

Jednak w budżecie możesz zmienić trochę target i wziąć EarStudio ES100, które teraz już można za 350zł wybrać, a funkcjonalność miałbyś sporo większą.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności