Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana potencjometru


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

nie znam się więc szukam kogoś kto się zna ;) Sytuacja jest taka. Mam w ampie potencjometr Khozmo. Z tego co wyczytałem on tłumi sygnał, by wzmacniacz nadawał się do łatwiejszych do napędzenia, czulszych słuchawek. W moim przypadku tłumi chyba trochę bardziej niż bym chciał. Chciałbym go wymienić na coś innego (jeśli rzeczywiście tak jest, że on tłumi), nie mam tylko pojęcia co i jak. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tommir napisał:

Cześć,

 

nie znam się więc szukam kogoś kto się zna ;) Sytuacja jest taka. Mam w ampie potencjometr Khozmo. Z tego co wyczytałem on tłumi sygnał, by wzmacniacz nadawał się do łatwiejszych do napędzenia, czulszych słuchawek. W moim przypadku tłumi chyba trochę bardziej niż bym chciał. Chciałbym go wymienić na coś innego (jeśli rzeczywiście tak jest, że on tłumi), nie mam tylko pojęcia co i jak. Ktoś pomoże?

Jak masz w dacu albo preampie możliwość regulacji dźwięku to proponowałbym w ogóle usunąć ten potencjometr działałoby wtedy to jak końcówka mocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

Jak masz w dacu albo preampie możliwość regulacji dźwięku to proponowałbym w ogóle usunąć ten potencjometr działałoby wtedy to jak końcówka mocy.

Wolałbym jednak nie ingerować w ten sposób w razie np. późniejszej odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny regulator głośności daje dostęp do pełnej amplitudy sygnału. Ktoś Ci chyba dzielnik napięcia na wejścia zamontował, o ile wzmacniacz miał kiedykolwiek oryginalnie większy zapas głośności. Zresztą Khozmo są w 3 wersjach układowych i wyrzucając to też trzeba wiedzieć, co się robi, i czym ewentualnie wypełnić ubytek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Normalny regulator głośności daje dostęp do pełnej amplitudy sygnału. Ktoś Ci chyba dzielnik napięcia na wejścia zamontował, o ile wzmacniacz miał kiedykolwiek oryginalnie większy zapas głośności. Zresztą Khozmo są w 3 wersjach układowych i wyrzucając to też trzeba wiedzieć, co się robi, i czym ewentualnie wypełnić ubytek.

Dzięki za odpowiedź. To wtedy nie miałaby sensu jego wymiana. Pomysł z tym, że on tłumi podsunął ktoś na head-fi i oczywiście może być błędny. Amp to Wells Audio Milo. Moc ma teoretycznie dużą, 10W przy 46 omach, ale czasem wydaje się brakować mimo to mocy podczas napędzania Abyssów. Pisałem o tym spostrzeżeniu na head-f i takie właśnie informacje dostałem.

Może do Abyssów powinienem jednak kupić wzmacniacz głośnikowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, majkel napisał:

Normalny regulator głośności daje dostęp do pełnej amplitudy sygnału. Ktoś Ci chyba dzielnik napięcia na wejścia zamontował, o ile wzmacniacz miał kiedykolwiek oryginalnie większy zapas głośności. Zresztą Khozmo są w 3 wersjach układowych i wyrzucając to też trzeba wiedzieć, co się robi, i czym ewentualnie wypełnić ubytek.

Może ten Khozmo jest w układzie shunt więc nie daje pełnej amplitudy sygnalu

z daca

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam pojęcia, kompletnie się na tym nie znam. Support milczy mimo wysłania kilku maili w różne miejsca. Niezły support swoją drogą...

Czy można to jakoś rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update :)

 

Dostałem odpowiedź od Arka Kallasa czyli producenta Khozmo. Napisał, że "rezystory 47K trzeba wymienić na coś mniejszego, np. 10K".

Wygląda na to, że Khozmo jednak tłumi aby wzmacniacz był bardziej uniwersalny.

Ponieważ jestem kompletnie zielony w temacie, czy ktoś mógłby podesłać link do takiego rezystora jak wspomniany?

Dzięki

khozmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, majkel napisał:

Jaką impedancję ma ten Khozmo nominalnie? Pytam, bo jestem ciekawy, jaką część sygnału ścinają rezystory? Co do rezystorów 47k to wyglądają na Takmany. W tym miejscu nie trzeba cudów, byle dobrze grały. ;)

Postaram się zorientować, teraz nie potrafię odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał:

Update :)

 

Dostałem odpowiedź od Arka Kallasa czyli producenta Khozmo. Napisał, że "rezystory 47K trzeba wymienić na coś mniejszego, np. 10K".

Wygląda na to, że Khozmo jednak tłumi aby wzmacniacz był bardziej uniwersalny.

Ponieważ jestem kompletnie zielony w temacie, czy ktoś mógłby podesłać link do takiego rezystora jak wspomniany?

Dzięki

khozmo.jpg

 

Vishay T2352

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności