Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z RockBoxem na iPodzie Classic 5.5g


makswejman76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przesiadłem się ze swojego 7g na coś starszego ale jednak lepszego, no może nie do końca lepsze ale lepiej grającego. Skoro jesteśmy już przy tym graniu to może opowiem o moim problemie. Na swoim 6g 160gb i 7g 120gb nie miałem żadnych problemów ani z softem oryginalnym ani z Rockiem, lecz po instalacji Rocka na 5.5 po zmianie ustawień tonów niskich albo zmianie ustawień eq, niskie partie dostają przesteru. Z górą się nic nie dzieje ale niskie tony i lekko średnie dostają bardzo nie przyjemnego i źle brzmiącego przesteru. Po zmianie ustawień tonów wysokich nic się nie dzieje. Wie ktoś co może być przyczyną? Inne ustawienia audio są takie jakie były, i nie wydaje mi się żeby była to wina źle zainstalowanego systemu ponieważ instalowałem i męczyłem się z tym kilka razy, i instalacja przeszła poprawnie bez żadnych komplikacji. Wie ktoś może co może być przyczyną mojego problemu? Pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić? Nie equalizować. :)

 

A jak już trzeba, to spróbuj zrobić tak, jak teoretycznie się powinno. Czyli pasmo, które najbardziej chcesz podbić powinno być na 0 w EQ, a resztę odpowiednio wobec niego odejmuj. W ten sposób nie powinno być przesterów, bo może za dużo chcesz wycisnąć i słuchawki się poddają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, P1gu napisał:

Co zrobić? Nie equalizować. :)

 

A jak już trzeba, to spróbuj zrobić tak, jak teoretycznie się powinno. Czyli pasmo, które najbardziej chcesz podbić powinno być na 0 w EQ, a resztę odpowiednio wobec niego odejmuj. W ten sposób nie powinno być przesterów, bo może za dużo chcesz wycisnąć i słuchawki się poddają.

No trzeba trzeba jak dla mnie, bo brzmienie bez tego jest płaskie i nijakie. Przynajmniej na słuchawkach bo w domu to mogę podpiąć pod wzmacniacz i dźwięk puścić na kolumny albo chociaż przez wyjście słuchawkowe ale jak jestem poza domem to bym chciał nieco podbić środek i bas ale z tym się nie da. A na 6g i 7g nie było takiego problemu więc słuchawki wyrabiają. Ale jutro zrobię właśnie tak jak mówisz bo właśnie tak teoretycznie powinno się robić no ale sama regulacja basu mnie zniechęciła tym przesterem. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ja nie miałem problemów z dźwiękiem na RB w classicu, dlatego trochę mnie to dziwi. Musisz sprawdzić czy zniekształcenia występują również na innych sprzętach (inne słuchawki lub podłączenie innych odbiorników zewnętrznych do gniazda słuchawkowego). Jeśli dalej występują, to winny jest odtwarzacz (wtedy możesz spróbować reinstalować RB, a jak to nie pomoże, to być może coś jest nie tak z hardwarem), jeśli ustąpią to wtedy raczej kwestia jakiegoś niezgrania za słuchawkami. ;) Ogólnie to musisz to dobrze posprawdzać i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz parametr preamp czy coś w tym stylu w menu equalizacji. Powinieneś go ustawić na odwrotność największej wartości o jaką zwiększasz pasmo (żeby osiągnąć efekt o którym pisze P1gu). Czyli jeśli najwięcej ile dodajesz to +4db na jakiejś częstotliwości, to preamp na -4db trzeba ustawić. Jeśli jedyne co robisz to zmniejszasz natężenie na pasmach to nic nie musisz ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności