Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw słuchawki zamknięte + DAP do 7k


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie, prosiłbym o stworzenie zestawu składającego się z DAPa i słuchawek zamkniętych z kablem.

Zestaw nie powinien przekraczać kwoty 7000 złotych.

Rzecz jasne chodzi mi o taki DAP, który bez żadnych problemów napędziłby słuchawki z zestawu.

 

Jeśli chodzi o dźwięk, zależy mi na jak najlepszym odtworzeniu dźwięku źródłowego bez żadnych uciepleń, podbić itp. Dla mnie liczy się całkowita naturalność, którą ma zapewniać zestaw.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blizniak dzięki za propozycję! Niestety nie trawię słuchawek, które wchodzą mi głęboko do ucha. Nie wiem dlaczego, ale słuchanie z tego typu sprzętu jest dla mnie ogromnie niekomfortowe i nie wytrzymałbym z nimi nawet pół godziny. Co do odtwarzacza posiadałem kiedyś DX160, nie spodobał mi się ze względu na szybkie rozładowywanie, dźwiękowo też mnie jakoś nie zachwycił. Natomiast jego wygląd to już inna sprawa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Corvin74 said:

Coś mocnego kup jako DAP, i napędzasz wszytko...ja osobiście przymierzam się do A&K Kann Alpha... 

Mam właśnie ochotę na coś od A&K. Muszę się jednak pilnować z budżetem - maks. 7k.

Nie dawno używałem FiiO M11 Pro i zależy mi, abym natrafił na DAP oferujący lepszą jakość dźwięku oraz możliwość napędzenia bardziej wymagających słuchawek.

Jak dla mnie kuszącą ofertą jest https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/przenosne-hi-fi-hi-end/astellkern/2017490470384120451/8809440334643/astell-kern-kann-astro-silver-limitowana-ilosc, tylko pytanie czy dźwiękowo będę zadowolony, w sumie wspomniany A&K jest już dość stary. Może nowsze M11 Pro okaże się dla niego zbyt ciężkim rywalem pod względem dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajdak napisałeś, że nie trawisz doków, ale mimo wszystko na Twoim miejscu spróbowałbym KSE1200. Myślę, że mogłyby się spisać (pod względem preferencji dźwiękowych), a i IEMy Shure (różne modele) należą do najwygodniejszych, jakie miałem w uszach w swoim życiu. Poza tym M11 Pro mógłby robić jako źródło dla ich wzmacniacza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bajdak napisał:

Nie dawno używałem FiiO M11 Pro i zależy mi, abym natrafił na DAP oferujący lepszą jakość dźwięku oraz możliwość napędzenia bardziej wymagających słuchawek.

A co Ci nie grało w M11 pro? Zbyt chłodny? On już oferuje dosyć dobrą jakość dźwięku, także być może chcesz po prostu cieplejszą sygnaturę? Albo używałeś słuchawek, które były ciężkie do napędzenia przez M11 pro

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajdak Hmm no to w zamkniętych przy tych kwotach już trochę jest :D

Np AudioTechnica W1000Z, albo Aeon 2C.

Ja akurat mam Dapa IBasso DX160 i bardzo go sobie chwale, lubie go w połączeniu z obydowma powyższymi nausznikami, prezentują one jednak dość odmienną od siebie szkołe grania, mimo, ze obydwa mają dość neutralne strojenie. To są pewne różnice praktycznie zawsze :D W skrócie, bardziej neutralne są W1000Z 😜 Ale bardziej uniwersalne A2C.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj szukam jeszcze lepszego zestawu. Mam do przeznaczenia 7k, co zrobię z pozostałymi 3k, po zakupie wspomnianego sprzętu? 😃

Szukam czegoś co wyraźnie przewyższyłoby FiiO M11 Pro.  

IBasso odrzuciłbym ze względu na bardzo słabą baterię, po za tym na pewno nie przebije jakością dźwięku nawet zwykłego M11 (przynajmniej w moim odczuciu).

Zależy mi też, żeby DAP był w stanie dobrze napędzić słuchawki wchodzące w skład zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bajdak napisał:

szukam jeszcze lepszego zestawu. Mam do przeznaczenia 7k, co zrobię z pozostałymi 3k, po zakupie wspomnianego sprzętu? 😃

Nie będę Ci polecał słuchawek w tym budżecie, bo zwyczajnie się nie znam na wokółusznych (słuchałem kilku topowych modeli, ale zbyt krótko, pobieżnie), ale dam Ci radę - w takiej kasie bardzo często droższy (nawet 2x) wcale nie oznacza lepszy ;) Często to są bardzo dobre słuchawki, po prostu różne, skierowane do innego odbiorcy, a czasem płaci się po prostu masę kasy za znaczek na pudełku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ,że dx160 nie przebije nawet m11 to bym się nie do końca zgodzil. Są różne gusty i np @Najner wolał klasyczna m11 nad dx160,ale również nad m11 pro jak dobrze kojarzę.  Mi z kolei dx160 bardziej przypadł do gustu niż m11 ,a tym bardziej niż Pro. Jak chcesz lepszego dapa to popatrz na shanlingi m6/6pro, hiby R6 ,ale też jest ak se100 w fajnej cenie w mp3store. Co do zestawu to bardziej skupilbym się na szukaniu synergii ,niż konkretnie cenie ,bo jak wyżej wspomniano tańsze ,rzadko znaczy wyraźnie "gorsze"😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bajdak napisał:

@Najner chciałbym po prostu zaznać lepszej jakości dźwięku, niż ta oferowana przez FiiO M11 Pro, jeśli to możliwe przy tych pieniądzach.


Zdefiniuj "lepszą jakość dźwięku".

Wydaje mi się, że szukasz sprzętu, który wyraźnie odciska swoje podbarwienia na dźwięku przy zachowaniu jakości. Teraz nawet w budżetowych sprzętach masz dobrą jakość dźwięku, więc pytanie @Najner'a jak najbardziej zasadne. Z tym, że wydaje mi się również, że sam nie wiesz czego chcesz i po prostu życzysz sobie aby było ciekawiej. Na tak skonstruowane pytanie ciężko udzielić odpowiedzi, dotyczy dość subiektywnej i abstrakcyjnej kwestii. Przeważnie mamy tu do czynienia z propozycjami które są albo najmłodsze, albo dalej w modzie, zyskały sobie jakiś prestiż - co nie znaczy, że z marszu będą najlepsze. Fajnie by było gdyby wyłożenie gotówki zapewniało przyrost wrażeń. Niestety krzywa zwrotów bardzo szybko zaczyna opadać w tym obszarze. 

Ja bym skupił się w pierwszej kolejności na wyborze słuchawek. Bezpośrednio nie mogę nic polecić, ale jeśli szukasz czegoś zamkniętego z wyrównanym pasmem przenoszenia to popatrzyłbym na Ether C(x), LCD-2c (któraś z nowszych wersji nie pamiętam która, im by sie też przydała mała EQualizacja), Ollo S4R. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Bajdak said:

@pabloj szukam jeszcze lepszego zestawu. Mam do przeznaczenia 7k, co zrobię z pozostałymi 3k, po zakupie wspomnianego sprzętu? 😃

Szukam czegoś co wyraźnie przewyższyłoby FiiO M11 Pro.  

IBasso odrzuciłbym ze względu na bardzo słabą baterię, po za tym na pewno nie przebije jakością dźwięku nawet zwykłego M11 (przynajmniej w moim odczuciu).

Zależy mi też, żeby DAP był w stanie dobrze napędzić słuchawki wchodzące w skład zestawu.

To możesz dołożyć do DAPa, posłuchać Astel Kern Kann, albo SR25, a reszte kasy co zostanie dokupić kabel zbalansowany z wtyczką 4.4mm, te kable to wcale nie takie tanie rzeczy :D

7 hours ago, waski said:

Ja (gdybyś nie był na kupnie DAPa) z dużych zamkniętych mogę polecić z drugiego obiegu Sony Z1R jak i Stellie od Focala (opieram się tylko na tym, co znam/ mam i jedne i drugie to świetne nauszniki, a i do napędzenia nie potrzebują bóg wie czego)

z Sony Z1R i Steliami nie zmieści się w 7000zł razem z DAPem. Chyba, że by wziął jak ja DX160 używke np (ja tak zrobiłem i jestem zadowolony, a mam z czym tego DAPa porównywać bo i SP200 + iFi iTube oraz pełen lampowiec od Sinus Audio).

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, waski napisał:

z dużych zamkniętych mogę polecić z drugiego obiegu Sony Z1R

Świetne słuchawki, ale kolega szuka chyba neutralnych, a z1r raczej kolorują ;) 

 

5 godzin temu, euter napisał:

Z Fiio m11 bardzo fajnie grają Nighthawki

To samo - to nie są neutralne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak wiele odpowiedzi!

 

Po godzinach czytania recenzji oraz oglądania filmów na YouTube decyduję się na SR25. Wygrała naturalność i długi czas działania baterii. 😉

Teraz prosiłbym o konstruktywną krytykę tego wyboru, uwzględniając brak naturalności dźwięku, jego słabą jakość jeśli ktoś tak uważa oraz inne powody, dla których popełniam głupstwo. 😄

 

Jeśli DAP będzie OK, to proszę również o pomoc w wyborze słuchawek z BAL pod powyższego grajka.

Przypominam, że po odjęciu ceny SR25 w budżecie na zestaw pozostanie już tylko 4k. 

Edytowane przez Bajdak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bajdak napisał:

Bardzo dziękuję za wiele odpowiedzi!

 

Po godzinach czytania recenzji oraz oglądania filmów na YouTube decyduję się na SR25. Wygrała naturalność i długi czas działania baterii. 😉

Teraz prosiłbym o konstruktywną krytykę tego wyboru, uwzględniając brak naturalności dźwięku, jego słabą jakość jeśli ktoś tak uważa oraz inne powody, dla których popełniam głupstwo. 😄

 

Jeśli DAP będzie OK, to proszę również o pomoc w wyborze słuchawek z BAL pod powyższego grajka.

Przypominam, że po odjęciu ceny SR25 w budżecie na zestaw pozostanie już tylko 4k. 

 

Ja tylko zwrócę uwagę na fakt, że chcesz napędzać nim pełnowymiarowe nauszniki. Ten dap chyba nie jest jakoś specjalnie mocny? Jeśli się mylę, niech się wypowie ktoś kto go ma/miał. Zainteresuj się Shanling M6 Pro.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajdak Ja bym brał Aeon 2C, możesz pogadać z mp3Store może ci dadzą jakiś upuścik ;)

Kabel 4.4mm się dokupi później, z samego SE na DX160 mi już świetnie grają. On ma co prawda 60% większy voltarz na wyjściu od SR25, ale A2C i tak słucham w większości na prawie połowie skali (a nie jest to skala linearna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999powiedz mi proszę jeśli się orientujesz. Czy wszystkie DAPy z dużą mocą mają tak słaby czas grania na baterii? Trochę mnie to odstrasza powiem szczerze. Przecież na jednym ładowaniu nawet nie da się wysłuchać dłuższej opery. 😛

Tak na poważnie, takie z 12 - 13h by się chociaż przydało na BAL. Gdyby nie ten minus z pewnością zainteresowałbym się M6 Pro.

@pabloj powtórzę, że wole nie ryzykować z DX160. W Internecie widnieją opinie o jego powolnym, zacinającym się sofcie i problemach z baterią, chociaż dla mnie jest to wizualnie jeden z najładniejszych DAPów.

Z powyższych propozycji wybrałbym Shanlinga, gdyby nie krótki czas gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności