Skocz do zawartości

qudelix-5k czy FiiO BTR5 jako USB-DAC do PC


yarexp

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post to serdecznie witam na samym początku.

 

Przechodząc do pytania, który z tytułowych będzie lepszy, lepszy tzn by jako DAC-USB z PC nie obcinał początku każdego puszczanego strumienia. Kupiłem ostatnio Earstudio ES100 i niestety cierpi on na w/w przypadłość, która to nie pozwala na np naukę języka obcego w supermemo bo obcina początki dialogów czy wymawianych słówek - ok 0.5s mi zjada z każdego nowego strumienia.

Wiem, że mogę obejść w/w problem i puścić w tle pustego wav-a (same zera) co teraz czynie, ale że i tak muszę tego ES100 zwrócić/wymienić to postanowiłem dopłacić do czegoś "lepszego" co może nie będzie wymagało dodatkowych hacków.

Wiec jak by posiadacze w/w urządzeń podzielili się wiedzą czy u nich obcina czy nie to był bym wdzięczny - najprościej to zweryfikować w google translatorze sprawdzając wymowę wpisanego słówka.

Uprzedzając - problem z obcinaniem występuje u mnie nie tylko z ES100 ale dostrzegłem go również z FX-AUDIO X6 MKII zarówno połączonego przez USB jak i toslinka, nie występuje natomiast na zewnętrznej karcie usb Audiotraka jak i amplitunerze pionnera podłączonym po toslinku więc to na pewno nie problem USB/toslinka no i na pewno da się tak zrobić urządzenie by działało. 🙂

 

 

pozdrawiam

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cinekk napisał:

Mam Qudelix 5k, sprawdzę jak to działa.

Będę wdzięczny, przy okazji da się go sparować z dwoma urządzeniami po BT w tym samym czasie i słuchać z jednego bądź drugiego na przemian bez cyrków z parowaniem/rozparowywaniem czy wciskaniem jakiejś kombinacji klawiszy? Jest to super w ES100 i gdyby tak samo działało w Qudelix to był by full wypas. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yarexp napisał:

No cóż trochę słabo, zostaje zatem Fiio BRT5 kupić i przetestować.

Dzięki. 

BTR5 mozesz jednocześnie sparować z 2 urządzeniami np telefon i DAP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż trochę słabo, zostaje zatem Fiio BRT5 kupić i przetestować.
Dzięki. 
Właśnie robiłem test, muza leciała z kompa przez BT qudelix a z telefonu wykonałem połączenie. Wychodzi na to, że wprowadzili multipoint.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Włączyłem google translator, odtwarza bez opóźnień w trybie dac przez kabel I BT.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinekk napisał:

Właśnie robiłem test, muza leciała z kompa przez BT qudelix a z telefonu wykonałem połączenie. Wychodzi na to, że wprowadzili multipoint.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Włączyłem google translator, odtwarza bez opóźnień w trybie dac przez kabel I BT.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Wielkie dzięki za poświęcony czas, kupie oba może jak trochę z nimi "poobcuję" to łatwiej będzie się zdecydować.

 

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multipoint działa jak najbardziej w Qudelixie 5k. Zwracam jednak uwagę, że bez względu na markę czy model dorzucamy dodatkowe zakłócenia pasma 2,4GHz i w przypadku gdy jeszcze wokoło będzie siało ścinamy sobie zasięg.

 

Co do dziwnych interpretacji instrukcji to jest tam mowa o jednoczesnym transferze USB DAC i BT. Wówczas dalej mamy jednoczesne połączenie jednak pierwszeństwo nadawania audio ma wspomniany "Primary Device" aby nie siało nam audio jednocześnie z komputera i telefonu co jest jak najbardziej logiczne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności