Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Parę przemyślen: D10s + JDS Atom AMP + HD58x / AKG K612 Pro


rafmart

Rekomendowane odpowiedzi

Topping D10s (jest to poprawiona wersja D10) kupiłem  24.08 na znanym chińskim portalu (gdzie również można znaleźć porównanie czym różni się od 'starego' D10). Dotarł do mnie już 03.09 czyli transport trwał zaledwie 10dni (wliczając dni wolne). Z Chin samolotem do Liege w Belgii, potem jakimś sposobem do Polski i tutaj pocztą Kurierem24. Oczywiście żadnych dodatkowych opłat. Czad. 


JDS Atom zakupiony bezpośrednio od producenta czyli w USA. Koszty zakupu: 99UDS + (aż) 45USD przesyłka z ubezpieczeniem. Przesyłka wysłana UPS 21.08, dotarła do mnie dopiero 07.09 czyli trwało to aż 17dni. Po pięciu dniach przesyłka była już w Warszawie. Trzykrotnie dzwoniłem do UPS prosząc się o kontakt w celu opłacenia vatu. Zajęło im to cały dodatkowy tydzień, po którym łaskawie dostałem maila z prośbą o dosłanie dokumentów. Dodatkowe opłaty (cło, prowizja UPS) wyniosły 205PLN (czyli aż 38% kosztów zakupu). Całość kosztów:  143USD + 205PLN czyli jakieś 750PLN. Czy taki zakup ma sens? Ciężko stwierdzić. Za 850PLN można u nas dostać Fiio K5PRO z którym Atom często jest porównywany. Przy czym Fiio to od razu DAC + AMP w jednym. Dopytywałem się JDS co w przypadku jeśli okaże się, że sprzęt jest wadliwy. Stwierdzili, że każdy egzemplarz jest sprawdzany przed wysłką a jeśli coś będzie z nim nie tak, to wyślą kolejny, bez konieczności odsyłania. Nawet na dowodzie zakupu w paczce znalazłem adnotację żeby sprawdzono go bardzo dokładnie przed wysyłką - o co prosiłem. Szacun!


HD58x wiadomo gdzie kupiony - na Drop'ie za 170USD i wysłany DHLem 20.08. Koszt wysyłki w tym przypadku to jedyne 15USD. Gdy od 26.08 nie miałem przez ponad tydzień żadnej zmiany statusu, zorientowałem się, że moje słuchawki płyną a nie lecą. Cóż, takie życie. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, gdy paczka dotarła do PL, gdzie okazało się, że będzie dostarczona przez Pocztę (tracking miałem na DHL więc myślałem, że będzie to DHL). Odprawa poszła sprawnie. Gdy paczka trafiła do celników to na drugi dzień dostałem list z prośbą o dosłanie dokumentów na podany email. Następnego dnia po odesłaniu dokumentów paczka została puszczona dalej, więc w porównaniu z UPS to trzecia prędkość kosmiczna. Oczywiście mimo, że byłem w domu, to zastałem w skrzynce awizo. Tym razem doliczyli mi tylko 170PLN opłat do paczki o wartosci 185USD. Kwestia tego, że UPS za 'pomoc' przy ocleniu paczki sobie zyczy ponad 60PLN a PP tylko niecale 20. Wiec albo dymasz na pocztę oszczedzajac jakies 40PLN albo kurier Ci paczke przywiezie pod drzwi. Czyli całość kosztów to około 850PLN. Czy to wszystko ma sens? Tutaj wydaje mi się, że opłacalność takiego zakupu jest dużo mniejsza niż w przypadku Atom'a. Konkurencja w podobnej cenie jest duża i za tą kasę można znaleźć bardzo dobrze grające modele. 


W podobnym czasie co 58x zamówiłem sobie AKG K612 Pro z mp3store. Wcześniej zdążyłem posłuchać 58x kilka razy i po pierwszym podłączeniu K612, 58x poszły w kąt. 58x nie są złymi słuchawkami. Jednak AKG grają po prostu tak jak lubię czyli górą a nie bardziej dołem, jak 58x. Tej góry czasem jednak było zbyt dużo więc skorzystałem z oratory preset:
Oratory_URL


Zgadzam się z opiniami jakie znalazłem - oratory jest często zbyt 'aggresive' i obcięło mi zbyt dużo wysokich tonów. Dlatego wszystkie liczby z tego preset'u podzieliłem na 2 i teraz jestem mega zadowolony Oczywiście to wszystko kwestia gustu - niektórzy będą zadowoleni z tego jak 612 gra po wyjęciu z pudełka, inni będą zadowoleni z oratory a jeszcze inni nie będą w ogóle.  

 

Ciekawostka: na Dropie właśnie ruszyła wysyłka HE4XX. Koszt 160USD + 15usd wysyłka. Więc całościowo będzie prawie identycznie jak 58x opisany wyżej. Tutaj problemem jest jakość tych słuchawek (a raczej jej brak) więc trzeba być tego świadomym przed zakupem. Zresztą warto poczytać komentarze na DROPie. Ja w każdym bądź razie zaryzykowałem. 

 

Jeśli ktoś chce więcej info odnośnie zamawiania, opłat, sprzętu to pisać ;) 


Dziękuję za uwagę ;)
 

Edytowane przez rafmart
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem JDS Atom. Kupiłem przez internet w UK. 

Nigdy w czasie swojej przygody "audio" nie maiłem w ręku bardziej tandetnie wykonanego sprzętu. Odesłałem :) 

 

W tym przedziale cenowym (+/-) polecam Schiit lub IFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marek_m napisał:

Miałem JDS Atom. Kupiłem przez internet w UK. 

Nigdy w czasie swojej przygody "audio" nie maiłem w ręku bardziej tandetnie wykonanego sprzętu. Odesłałem :) 

 

W tym przedziale cenowym (+/-) polecam Schiit lub IFI.

 

Zgadzam się - plastik fantastic. Jeśli ktoś jest estetą to nie polecam. Ja nie jestem a u mnie go nie widać więc nie mam z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD58x to zacne słuchawki, aczkolwiek rozumiem czemu nie każdemu podejdą. Cena nie taka zła zważywszy na fakt że reszta porównywalnych senków to 1000+ gdy mówimy o nówkach. Aczkolwiek wycenione w przedziale 550-650zł to bardzo przyzwoita pozycja. :] 

 

Daj jeszcze im szansę ;)

 

Ja swoje K712 pro też lubie, scenicznie mnie nigdy nie zawodzą, ale nie są dla mnie tak angażujące jak senki, może przez charakter basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności