Skocz do zawartości

Final D8000 Recenzja - Mocny przekaz


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy prawie te same spostrzeżenia. Te słuchawki cenie za moc, przekaz, scenę, źródła 3d i to, że mimo wszystko niczego nie narzucają słuchaczowi, a to on wybiera na czym chce się skupić. Uniwersalne, dobrze się skalują z lepszym sprzętem. Graja zawsze wszystko be podbarwień i faworyzowania danego pasma.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest piątek. Jakie ksiązki, jakie recenzje? Na wieczór?!

Z recenzją się zgadzam. Jeśli autor lubi elektrostaty ale docenia również potęgę i kolumnowe brzmienie planarów to polecam posłuchać Pioneer SE Master1. Mieszanka  wielkiej skali dźwięku z potężną prędkością, przejrzystością i precyzją. Moim zdaniem kocioł najlepszych cech z trzech głównych  technologii słuchawkowych  plus sposób grania ala kolumna. Chociaż ostatnio ktoś mi na PM napisał że to kaszana i mix TH900 z HD800 ;) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D8000, Arya mam... cóż cena robi różnicę. Generalnie z recenzją się zgadzam z jedną uwagą:

D8000 w dłuższej perspektywie wydawały mi się męczone, Arya z ich dość w sumie łagodnym charakterem są dobre na lata... choć mogłyby być tak pancernie zbudowane jak Finale.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron spokojnie :) D8000 to bardzo dobre słuchawki - jestem pewien że wielu osobom się bardzo spodobają, tylko dla mnie może "aż  za mocne w przekazie" wolę trochę więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, chico99 napisał:

Na wieczór, to nie książka ... !? @Spawn pisze treściwie he, he

Przeczytałem w 5 minut. Jak zwykle, świetny tekst.

 

Może i wcześniej ;) Doceniam recenzję Spawna oraz lubię zarezerwować chwilę czasu, aby je spokojnie przeczytać. Wieczór, kiedy słucham muzyki, nie rozpraszam się innymi rzeczami, jest dla mnie na to najlepszą porą. 

 

@Corvin74 Arye nie są pancerne, ale z mojej perspektywy dobrze wykonane, wygodne oraz odpowiednio wytrzymałe. Sonicznie też wypadają bardzo dobrze. Na dniach skrobnę kilka słów, bo mam wypożyczoną jeszcze jedną parę słuchawek, z którymi je zestawię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

Na dniach skrobnę kilka słów, bo mam wypożyczoną jeszcze jedną parę słuchawek, z którymi je zestawię

No już się doczekać nie mogę... a zdradź tajemnicę co to za drugie słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn dziękuję za ciekawą recenzję i porównania do innych modeli. W przypadku STAXów podejmowanie detali z nagrania jest na poziomie mistrzowskim, jednak D8k też z nimi sobie dobrze radzą, kładąc bardziej nacisk na pełnię, spektakularność przekazu :) Przy źródle przenośnym były dla mnie trochę zbyt zwyczajne, dopiero przy stacjonarce kreując potężne, bardzo namacalne, potrafiące wręcz nimi poruszyć źródła, unikając przy tym wpadania w zniekształcenia. Wokale damskie są zwyczajniejsze (na pewno mniej zachwycają niż na elektrostatach), jednak z drugiej strony ich mniejsze podekscytowanie nadaje im przyjemnej dozy naturalności, a przy tym sporej dawki napowietrzenia, nośności. Stwarza to często ciekawe kontrasty, m.in. na płycie Music from the Armada Years  viola da gamba lub bębny z głosem Montserrat Figueras i cały spektakl był przez to bardzo angażujący. Będąc przy winylach dodam jeszcze, że bardzo dobre synergia z gramofonem polega również na łagodzeniu szumów, ewentualnych trzasków (doświadczenia z poprzednim preampem), jakie mogłyby zakłócić przyjemny odbiór muzyki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LuQi napisał:

@Spawn dzięki i gratuluje kolejnej bardzo dobrze napisanej i wartościowej recenzji! 
 

Ps. W pierwszym zdaniu chyba wkradła się mała literówka.. „plenarnymi;) 

A jak powinno być?

 

@chico99podzielisz się sadzonką tej 4 listnej koniczyny? ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planarne, chociaż D8k uważam za wyjątkowe i nawet mogłyby być dla mnie określone mianem planetarnych, biorąc pod uwagę wielkość kreowanych źródeł pozornych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQiw tym przypadku zapewne zadziałała autokorekta i było można przeoczyć jedną literkę. Powyżej z przymrużeniem oka wspomniałem o zmianie, jaka została spłatana mi kiedyś przez Worda ;) Zwrócenie uwagi zawsze jest cenne, aby świetna recenzja była perfekcyjna, a Spawna niewątpliwie taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o autokorektę. Ajentka z którą współpracuję, przesłała sms-a, że sprzęt na którym pracuje ma awarię. Odpisałem w sms-ie, że "przyjedzie serwisant i naprawi", autokorekta poprawiła i poszło: "przyjedzie dewiant i naprawi"... Ile się musiałem natłumaczyć, że takich usług niestety ale nie świadczymy :) 

A co do recenzji, z tego co czytam to D8k mogą mnie się podobać, chyba jako pierwsze planary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności