Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, docentore napisał:

Jeszcze DX240 a wyjść, kompatybilny z AMP1-AMP8.

Plus następca DX160...Jak dobrze liczę to tylko w tym roku wypuszczą łącznie pięć nowych dapów: DX170?, 240, 300, 300Max, 300Max Ti. Te dwa liczę oddzielnie bo zapowiedziano, że Ti będzie inaczej strojony od pierwszej wersji.

Co ciekawe ten Dx240 chyba ma taki sam guzik jak dx300, ale z lekką osłoną ala AK

 

Ostatnio pojawia się wiele argumentów, ze producenci muszą wypuszczać nowe produkty lub przynajmniej odświeżone (MK2, Ver 2021) ponieważ brakuje chipów, półprzewodników i innej skomplikowanej elektroniki. Zapewne w jakimś stopniu jest to prawda, ale z drugiej strony inni producenci maja w swojej ofercie DAPy od przynajmniej 4 lat, które są produkowane do dzisiaj jak WM1Z czy WM1A. Astell produkuje SP2000 trzeci rok i już zapowiedziano, ze produkcja będzie trwać przynajmniej do końca 2022 wciąż na kościach AKM. Takich przykładów jest więcej, wiec można się faktycznie zastanawiać skąd taka płodność nowych modeli chińskich producentów, oraz nowych wersji urządzeń czy samych wzmacniaczy jak w Ibasso amp 11 MK2 gdzie nowa wersja zmieniła sygnaturę brzmienia dapa. Odpowiedz zapewne jest złożona: barak zapewnienia stałych dostaw komponentów, naciski rzadu Chińskiego na cykliczne wprowadzanie nowych produktów, popyt, braki podzespołów na rynku.

C6B41612-7362-4431-9CF4-4D455AEC2FDF.jpeg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowe firmware dostępne na stronie:

https://ibasso.com/dx300firmware/

 

Improvements with this firmware:

1. Improved Bluetooth compatibility. (Android OS)
2. Improved USB digital output compatibility. (Android OS)
3. Improved the support of ISO. (Android OS)
4. Rectified the bug that there is a low possibility that the gapless doesn't function. (Mango OS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
4 minuty temu, xenofont napisał:

Jest nowy Firmware Android P, V1.05.343 Jan 27th, 2022

Niestety na stronie iBasso nie działa i trzeba korzystać z linka podanego na Fejsie.

Podrzuć link. Co tam zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Podrzuć link. Co tam zmienili?

Link podrzucony wyżej

Zmiany to głównie usuwanie bugów.

Jedna zmiana jest bardzo obiecująca, może w końcu będzie lampka:

- Added support for the AMP13 amp card.

 

Czekam z niecierpliwością odkąd sprzedałem 220 z amp9

Może już niedługo

Edytowane przez xenofont
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Mam problem ze zrobieniem update do nowej wersji Firmware.

DX300 widzi nową wersję ale jej nie pobiera...

ściągnęłem na kompa i przerzuciłem na pamięć wewnętrzną DAPa, wskazuję jako plik, system widzi rozpoznaje a potem rzuca błędem "Failed to install update pckage" ... ktoś miał taki problem?

 

Edit:

Dałem radę, jak się nie czyta instrukcji to się ma.

Zapomniałem, że trzeba najpierw plik rozpakować i dopiero wrzucić na DX300

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 godzin temu, Rigatio napisał:

Cześć wszystkim. Właśnie przyszedł do mnie amp12 po modyfikacji zrobionej przez NP Audio z Anglii- amp12EXN...

 

wygląda bardzo ciekawie

nie mogę znaleźć tego u nich na stronie. Mógłbyś podrzucić linka?

Edytowane przez xenofont
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 60 godzinach wygrzewania, brzmi to jeszcze inaczej. Dzwięk ma dużo masy, zero ostrości, brzmi to jak wysokiej klasy stacjonarka. Takiego dociążenia nie słyszałem w żadnym dapie. Właściwie, to mogę śmiało powiedzieć, że jestem w szoku.

To tak jakby został wymieniony nie tylko amp. ale też kości na akm4499. Wyobraźcie sobie połaczenie sceny, dynamiki z iBasso z tymi charakterystycznymi gładkimi midami z wysokich modeli Astell Kerna. To jest właśnie to, co słyszę teraz. Jakby wszystko posmarować masłem. Midy nie mają krawędzi, dźwięki przechodzą niezauważalnie jedne w drugie, przy zachowaniu wszystkich szczegółów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Shanlinga M9 i właśnie porównuję z dx312EXN. Powiem Wam, że nie słyszę za bardzo różnic w jakości. M9 ma trochę bardziej naturalny dźwięk, ale EXN zrobił z dx300 dapa na poziomie flagowym. Scena i pozycjonowanie instrumentów w dx300 są teraz mega precyzyjne i wręcz materialne. M9 jest trochę bardziej płynne jeśli chodzi o te rzeczy. M9 z drugiej strony jest trochę bardziej ziarniste, EXN jest gładszy i jakby cichszy w tle (spokojniejszy). Więc na EXN lepiej słychać kontrasty. M9 ma baardzo duży i głeboki bas, co daje radochę przez parę godzin, ale później mam ochotę wrócić do EXN, żeby posłuchać bardziej referencyjnego i (może bardziej elegackiego?) dźwięku. Ciężko opiniować, muszę jeszcze wygrzać m9 ale iBasso jest cholernie mocne z tym ampem. Niesamowita kontrola wszystkich pasm.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności