Skocz do zawartości

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na mp3. Mam pytanie- wg Was, którzy mieli możliwość bezpośrednich porównań- jak się ma jakość dźwięku dx311.2 do Kann Alpha i do M8? Na head fi jestem dosyć aktywny i ludzie pisali mi że dx300 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo od Alphy, a w porównaniu z M8 jest podobny poziom, tylko inna barwa po prostu. Jakoś tak się składa, że polskim forom ufam odrobinę bardziej:) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Posiadam dx300 od 2 tyg. i jak na razie wszystko działa jak marzenie ale jeśli będę mógł w czymś pomóc, odpowiedzieć na jakieś pytania, na które znam odpowiedź, to bardzo chętnie . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rigatio napisał:

Witam, jestem nowy na mp3. Mam pytanie- wg Was, którzy mieli możliwość bezpośrednich porównań- jak się ma jakość dźwięku dx311.2 do Kann Alpha i do M8? Na head fi jestem dosyć aktywny i ludzie pisali mi że dx300 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo od Alphy, a w porównaniu z M8 jest podobny poziom, tylko inna barwa po prostu. Jakoś tak się składa, że polskim forom ufam odrobinę bardziej:) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Posiadam dx300 od 2 tyg. i jak na razie wszystko działa jak marzenie ale jeśli będę mógł w czymś pomóc, odpowiedzieć na jakieś pytania, na które znam odpowiedź, to bardzo chętnie . Pozdrawiam.

Miałem Kann Alpha i nie żałuję zmiany na DX300 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rigatio DX300 względem Alpy to półka wyżej jeśli chodzi o sq i dwie wyżej jeśli chodzi o soft. Na minus jedynie fatalne pokrętło głośności i niedopracowany drugi system Mango. Jeśli chodzi o tonalność to 300 vs Alphy ma więcej basu, wokal jest bliższy i bardziej krzykliwy i ma więcej góry o lepszej jakości. Alpha ma więcej subbasu, mniej midbasu o lepszej kontroli, środek jest bardziej kremowy a góra mniej wyrazista.

W mojej opinii DX300 jest lepszym zakupem niż Alpha. Konkurentem dla 300setki może być AK SE180 i SE200. M8 nie słuchałem, ale kiedyś sam zrobię porównanie jak w końcu ogarną problemy z softem, które trapią go od premiery.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, wegiel21 said:

Miałem Kann Alpha i nie żałuję zmiany na DX300 :)

Super, dzięki! Czyli jednak się potwierdza. A propos Amp12, to posiadam go, ale od kilku dni znów się przerzuciłem na 11.2. Wg mnie 12 jest bardziej zaawansowana- lepsza dynamika i holografia (ale niewiele), natomiast ta szerokość sceny w 11.2  tzw. fun factor są dla mnie nie do zignorowania.

4 minutes ago, Palpatine said:

@Rigatio DX300 względem Alpy to półka wyżej jeśli chodzi o sq i dwie wyżej jeśli chodzi o soft. Na minus jedynie fatalne pokrętło głośności i niedopracowany drugi system Mango. Jeśli chodzi o tonalność to 300 vs Alphy ma więcej basu, wokal jest bliższy i bardziej krzykliwy i ma więcej góry o lepszej jakości. W mojej opinii DX300 jest lepszym zakupem niż Alpha. Konkurentem dla 300setki może być AK SE180 i SE200. M8 nie słuchałem, ale kiedyś sam zrobię porównanie jak w końcu ogarną problemy z softem, które trapią go od premiery.

No właśnie te krzykliwe wokale na początku mnie bardzo zniechęciły. Wszystko inne było jak dla mnie idealne, tylko te wokale. Dlatego kupiłęm 12 i tam rzeczywiście wyraźna poprawa- pierwszy plan oddalony, swietna głębia sceny i lepsza kotrola wysokich tonów i wyższych midów. Ale teraz im więcej słucham 11.2, sprawa ulega poprawie- może się zaczyna wygrzewać. Poza tym sporo zależy od nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Najlepiej mieć dwa, albo trzy. :)  

 

Pewnie a nawet 8 cz 16 i ze 24 pary słuchawek co by nudnawo się nie robiło 😂🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyszedł amp, który łączy najlepsze cechy obu- szerokość sceny, pewną eteryczność 11.2 i bardziej dopracowaną holografię z amp12, to byłby end game jak dla mnie. Chociaż muszę przyznać, że jak na high gain i filtr NOS na amp 11.2 to już inna bajka. Przynajmniej z moimi xelento. Holografia jest często bardzo sugestywna.

Jeszcze drobna rada: z moich skromnych testów wynika, że Neutron poprawia sprawę jeśli chodzi o oddalenie wokali. Jest bardziej przestrzennie i czysto w górkach. Więc jeśli kogoś drażni zbyt bliski 1 plan, to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Palpatine said:

Po AM13 raczej tego nie możemy się spodziewać, więc może jeszcze następny.

Dzięki za polecenie Neutrona, sprawdzę.

Widzę, że posiadasz Mest 2. Z tego co ludzie piszą na head fi, to idealna synergia z amp12. Jeśli chodzi o Neutron, to polecam takie ustawienia: PLAYBACK: DSP OFF, 64-Bit Processing ON, PROFILE: Bit-perfect ON, AUDIO HARWARE: DSD over PCM ON, Oversampling OFF, Follow Source Frequency ON

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79697]Rigatio[/mention] DX300 względem Alpy to półka wyżej jeśli chodzi o sq i dwie wyżej jeśli chodzi o soft. Na minus jedynie fatalne pokrętło głośności i niedopracowany drugi system Mango. Jeśli chodzi o tonalność to 300 vs Alphy ma więcej basu, wokal jest bliższy i bardziej krzykliwy i ma więcej góry o lepszej jakości. Alpha ma więcej subbasu, mniej midbasu o lepszej kontroli, środek jest bardziej kremowy a góra mniej wyrazista.
W mojej opinii DX300 jest lepszym zakupem niż Alpha. Konkurentem dla 300setki może być AK SE180 i SE200. M8 nie słuchałem, ale kiedyś sam zrobię porównanie jak w końcu ogarną problemy z softem, które trapią go od premiery.
DX300 istotnie to zacny DAP. Ale Alpha to ta sama polka wg mnie i ma Roon'a a to dla mnie decydujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz jeśli dla kogoś Roon Ready jest decydujący to nawet nie mamy o czym mówić. Ruch AK wyprzedził konkurencje o wiele miesięcy pracy. Co do samego sq to Dx góruje nad Alphą sceną, wielkością źródeł pozornych czy holografią. Ale może to kwestia słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Alphy i DX300 i moim zdaniem DX300 jest o półkę wyżej. Gdyby nie jego scena, która jest nie do końca pod mój gust to byłby w ogóle super. Podobno Amp12 dodaje holografii więc jestem ciekawy ja zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amp12 to bardzo wyrazista holografia. Gra głeboko, bardzo kotroluje górki i wyższe midy, nie ma strzelistych sopranów ale jednocześnie są one bardzo detaliczne. Bas jest bardziej punktowy, bardziej kontrolowany. Scena jest węższa niż w 11.2 ale to na początku. Jak się wygrzał przez kilkanaście godzin, to się poszerzało. Generalnie jest większa dynamika i źródła grające z boków są mocniej zdefiniowane- stąd może wrażenie węzszej sceny. Generalnie bardziej emocjonalny przekaz jak dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu Alpha na testach, a kupiłem DX300. Na papierze Alpha podobna mocowo, ale mam wrażenie ze jednak DX300 oddaje więcej. Do tego mam synergie z Arya, czego na Alpha nie było.

W sumie AKG812 tez fajnie grają z Dx300, dla mnie to dam idealny…. No może ten Roon… ech…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jest ktoś w stanie potwierdzić / zaprzeczyć czy na najnowszym sofcie podczas używania trybu DAC USB i słuchania muzyki z DX300 znika bateria (zamiast się ładować)? Czy może zostało to w jakiś sposób rozwiązane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności