Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dx300 i mysle o zakupie M9, ale po tym co napisałeś @Rigatioto już nie jestem pewny wyboru. Z Dx300 się nie polubiłem ale miałem go z amp 11/2

Ostatnie 20 stron na headfi opisów użytkowników problemów z softem M9 tez nie nastraja optymistycznie, bo mamy powtórkę z rozrywki sprzed roku (M8).

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1grzecho napisał:

Rigatio na jakich słuchawkach słuchasz dx300?

 

Zastanawiam się nad modem do amp12, pytanie czy to nie doda "szumu" do andromed. Zatem dołączam się do powyższego pytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibasso it07, Beyerdynamic Xelento, CA solaris 2020.

EXN ma ciche tło. Teraz po wczorajszych odsłuchach- ponad 8godzin non stop:) muszę przyznać, że ten m9 to cacko. Wielka scena i głeboki i ciepły bas.

Dx312EXN leży na razie schowany, więc o czymś to musi świadczyć. Dzisiaj zrobiłem prównanie na szybko i trochę bardziej mi odpowiada m9 ale nadal różnice są nie jakościowe, a bardziej tonalne. M9 na pewno ma większą scenę i bas, ale EXN ma też świetną, więc nie porównując, jest i tak znakomicie.

Generalnie nadal podtrzymuję to co napisałem ale na razie M9 musi się wygrzać, nie sądzę, żeby po 1 dniu wszedł na swój ostateczny poziom (chociaż zrobił się zdecydowanie gładszy w porównaniu z tym co było po wyjęciu z pudełka).

Będę zdawał raport.

16 hours ago, Palpatine said:

Miałem dx300 i mysle o zakupie M9, ale po tym co napisałeś @Rigatioto już nie jestem pewny wyboru. Z Dx300 się nie polubiłem ale miałem go z amp 11/2

Ostatnie 20 stron na headfi opisów użytkowników problemów z softem M9 tez nie nastraja optymistycznie, bo mamy powtórkę z rozrywki sprzed roku (M8).

Dla mnie jeśli chodzi o typowe portable, to M9 jest w pierwszej 3 obecnie. Jak dla mnie lepszy niż sp2k, sp2kt, R8. N8ii nie słuchałem, ale na head fi są wrazenia z CanJam NY i tam ktoś pisał, że to ten sam poziom ale inna tonacja- m9 cieplejszy, oteksturowany, n8ii bardziej przejrzysty i jaśniejszy.

Dobra, po kolejnych paru godzinach odsłuchu M9, muszę powiedzieć szczerze, że to jednak inny poziom. To jest flagowiec i nie da się tego ukryć. To co się dzieje w kwestii sceny, to jest niesamowite. Przestrzeń jest wszechogarniająca, to jest słuchanie muzyki na żywo. To zdecydowanie najlepszy dap jakiego słuchałem. Niesamowity poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne porównania i jak na chwilę obecną, to muszę stwierdzić, że M9 wogole się nie opłaca:) dx312EXN jest praktycznie na tym samym poziomie (przynajmniej z moimi słuchawkami). Scena taka sama, bas praktycznie identyczny, barwa, która była w M9 ciepła na początku, teraz stała się bardziej neutralna, bardzo podobna do EXN. Jedyna różnica jest w treblach, gdzie M9 ma ich troszkę więcej i perfekcyjnie kontrolowane. EXN jest bardzo bardzo blisko. Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, że dx312EXN to w tym momencie najlepszy dap na rynku jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. W tym momencie, w porównaniu z innymi drogimi dapami, wycenił bym go na ok 2000-2300 dol.

Edytowane przez Rigatio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc m9, nie spodziewałem się skoku jakościowego (i rzeczywiście nie było go) tylko bardziej zmiany barwy na house sound Shanlinga. I tak rzeczywiście było przez jakies 12 pierwszych godzin. Potem zaczął się robić neutralny, bas się uspokoił, a górki zaczeły być jeszcze jaśniejsze. Dostałem granie w stylu dx312, tylko z jeszcze jaśniejszą górą. Doszło do tego, że jak je porównywałem i nie patrzyłem, do którego mam podpięte słuchawki, to nie mogłem ich odróżnić. Jutro m9 wraca, zostaję przy EXN i czekam na to, co zaproponuje dx320 z tymi RHOMami. Ampa już do niego ewentualnie mam:) Człowiek się uczy na błędach. Ja juz wcześniej wiedziałe, że tak może być. 2 miesiące temu spędziłem 2 tygodnie na porównywaniu zwykłego dx311.2 (12 był wysłany do modyfikacji) do ak sp1000, którgo wyłapałem za 1500e z roczną gwarancją. I też wrócił. Dx300 jest po prostu cholernie dobry, a z ampami EX/EXN wchodzi w na poziom TOTL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Testuję właśnie 7hz Timeless. Powiem tylko tyle, że IBasso it07, xelento i focale radiance leżą w pudełkach i raczej nie ujrzą światła dziennego zbyt szybko. Takiej wielkości dźwięk ciężko znaleźć w dokanałówkach. Dynamika, scena, bas to eksplozja, a jednocześnie to niczym nie zakłuje. Z dx300 fantastyczna synergia, bez względu na amp (chociaż z EXN jest lepiej:) Polecam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Teraz, Corvin74 napisał:

Najważniejsze, że dodali obsługę AMP13.

Potem może jeszcze zrobią upd. do Androida 11

Czaję na ten amp13 i nie wiem czy brać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie wezmę, bo kusi mnie jak zwykle czar lampy.

Potem pewnie jeszcze zrobie mod mojego AMP12 do wersji AMP12EXN

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pmk napisał:

Dobra bo ja prosty chłopak, gdzie oddać amp12 na moda? Robi ktoś w pl? Chyba że można kupić jakiś diy kit? 

Cześć

https://www.npaudio.uk/homepage/npaudio-dx300-dx320-amp12exn-upgrade-npaudio-spec

tutaj jest firma która robi mod do amp12EXN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Cisza tu i głucho, a się pojawił nowy firmware 1.07.390

Dodali oczywiście wsparcie dla AMP 14

 

Improvements with this firmware:

1. Added support for the AMP14 amp card.
2. Supports Netflix, Disney+, and the latest Amazon Music. (Android OS)
3. Rectified the bug that some album artworks can't be fully displayed.  (Android OS)
4. Rectified the bug that some names of the digital filter are incorrect.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej Antek 😀 11 dla DX300:

 

New firmware for Android 11. No change log.

For use with the 660 Tool:
http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX300_20230112_2.00.073_128G_img.zip

Download, unzip and use the firmware in the folder. No Change Log.
http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX300FW-ota-v2.00.zip

Edytowane przez Corvin74
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
26 minut temu, pua napisał(a):

Witam mam pytanie jak przejść na Android 11 i czy to ma sens. Jak można to proszę opisać intuicyjnie i łatwo.Pozdr

Robisz update OTA jak zwykle i masz z głowy. Z mojej strony warto było, bo naprawili obsługę przycisków bocznych w Amazonie (aczkolwiek mógł to być problem długo nieresetowanego DAPa) oraz dodali blokadę ładowania do 80% która o dziwo wspiera oba akumulatory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beh0lder napisał(a):

oraz dodali blokadę ładowania do 80% która o dziwo wspiera oba akumulatory. 

Potwierdzam działa dobrze, choć mam wrażenie że po przejściu na Andka 11 szybciej zjada baterię digital

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 12:21, Corvin74 napisał(a):

Hej Antek 😀 11 dla DX300:

 

New firmware for Android 11. No change log.

For use with the 660 Tool:
http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX300_20230112_2.00.073_128G_img.zip

Download, unzip and use the firmware in the folder. No Change Log.
http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX300FW-ota-v2.00.zip

 

Czyli te zabiegi nie są potrzebne ? Wystarczy wifi ota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności