Skocz do zawartości

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Palpatine napisał:

Chyba tylko przejściówki wchodzą w grę lub kabel z wymiennymi modułami.

No właśnie nie wiem czy są takie przejściówki (coś mi świta że nie ma).

Generalnie tam gdzie mam słuchawki po balnsie nie ma problemu, chodzi o te co mają tylko jack 3,5 lub 6,3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z se 3.5/6.3 (3 polowy) nie przejdziesz na balans (4 polowy). W drugą stronę jak najbardziej.

6 minut temu, Corvin74 napisał:

No właśnie nie wiem czy są takie przejściówki (coś mi świta że nie ma).

Generalnie tam gdzie mam słuchawki po balnsie nie ma problemu, chodzi o te co mają tylko jack 3,5 lub 6,3 mm.

Są na aliexpress. Kupiłem z ciekawości z 3.5 (nie wiem czy zbalansowany czy nie) na 4.4 i kiepsko gra :)  
 

Tutaj kupiłem:

https://pl.aliexpress.com/item/33059642986.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0frp8IL2

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na alli:

1 minutę temu, mszysz napisał:

Jest to jednak nadal SE.

Mi to wystarczy, nie chodzi mi oto aby był balans, ale o to aby słuchawki które mają tylko opcję 3,5mm lub 6,3mm SE podpiąć do wyjście 4,4 mm w AMP12 - bo inne go w tym module nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chico99 napisał:

Jak jest wyjście zbalansowane ,to również kabelek musi być zbalansowany.

Żadnych przejściówek, o ile się takie znajdzie, nie radzę próbować.

Tak właśnie myślę... no i klops... bo kusi mnie AMP12, ale chcę też mieć możliwość podpinania AKG812... no trudno. przemyślę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie podpinaj. Pisałem, że kupiłem i lipa.

Zrób mod AKG812 i po problemie. Ja tak zrobiłem z K701. Właśnie słucham na amp12- mocny skurczybyk.

 

 

Do pełni szczęścia w DX300 brakuje mi możliwości słuchania muzyki z Nas w Mango. Muszę używać Neutron i UAPP a wolałbym z Mango.

Czy oni to kiedyś wprowadzą? Albo niech będzie zamiast tego (jeśli to problem) Roon ready :)  

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest pewnie problem. Mogliby popracować nad Mango i dać możliwość łączenia z siecią lokalną. Shanling, Hiby, Fiio mają to w swoich aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mango niby ciut lepiej brzmi, ale nie po to mam ekran 6,5'', snapdragona 660 i 6gb ramu , wifi aby męczyć się z tym systemem. Aż dziw bierze że jest tak niedopracowany. No ale oni są skupieni nad wciąż to nowym hardwarem. Ledwo AMP12 wyszedł, ludzie paczek jeszcze nie odebrali to zapowiedzieli kolejną wersję, naklepią tego ze 4-5 szt. i będą pracować nad "330". Szkoda bo poprawą systemu można wiele osiągnąć, też pod kątem brzmienia.

Z jednej strony fajnie bo możemy się bawić zmianą brzmienia - AMP11, AMP11MK2, AMP12 wyszły ekspresowo w przeciągu 5/6 miesięcy, w dodatku mamy zapowiedź Tubeampa. To pokazuje gdzie leży priorytet firmy. Mango chyba niewiele się zmieniło w ostatnich miesiącach/latach?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

Mango niby ciut lepiej brzmi, ale nie po to mam ekran 6,5'', snapdragona 660 i 6gb ramu , wifi aby męczyć się z tym systemem. Aż dziw bierze że jest tak niedopracowany. No ale oni są skupieni nad wciąż to nowym hardwarem. Ledwo AMP12 wyszedł, ludzie paczek jeszcze nie odebrali to zapowiedzieli kolejną wersję, naklepią tego ze 4-5 szt. i będą pracować nad "330". Szkoda bo poprawą systemu można wiele osiągnąć, też pod kątem brzmienia.

Z jednej strony fajnie bo możemy się bawić zmianą brzmienia - AMP11, AMP11MK2, AMP12 wyszły ekspresowo w przeciągu 5/6 miesięcy, w dodatku mamy zapowiedź Tubeampa. To pokazuje gdzie leży priorytet firmy. Mango chyba niewiele się zmieniło w ostatnich miesiącach/latach?

Czy Ty kupiłeś tego DAPa po to, żeby ciągle stękać i na niego narzekać?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vaiet napisał:

Czy Ty kupiłeś tego DAPa po to, żeby ciągle stękać i na niego narzekać?

Skądże znowu. Pisałem już, że go kupiłem aby go porównać z SE180, SE200, SP2K i M8. A że złapał synergię z Mestami to tak trwamy razem w toksycznym związku ;)

Poza tym fakt, że mam jakiś sprzęt nie oznacza, że nie potrafię spojrzeć na niego krytycznym okiem. Oprócz świetnego SQ i dobrego ekranu sprzęt ma sporo wad. Co więcej mój poprzedni DAP AK SA700 poszedł do ludzi właśnie dlatego że producent nie potrafił zrobić porządku z softem.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Palpatine napisał:

Co więcej mój poprzedni DAP AK SA700 poszedł do ludzi właśnie dlatego że producent nie potrafił zrobić porządku z softem.

Może miałeś jakiś wczesny wypust tego SA700. Ja nie wiem, ale u mnie od początku wszystko jest ok, nie zawiesza się, nie ma problemów z dźwiękiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaworrr napisał:

Może miałeś jakiś wczesny wypust tego SA700. Ja nie wiem, ale u mnie od początku wszystko jest ok, nie zawiesza się, nie ma problemów z dźwiękiem. 

Możliwe. Z tego co wiem to jeden z pierwszych nr seryjnych. Co ciekawe z nowym softem wszystkie problemy zniknęły 😉

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine inne ludzie pracują nad hardwarem a inne nad softem - jedni mają czekać na drugich z nowościami? iBasso wypuściło przez lata dziesiątki aktualizacji, ich pierwsze softy były hmmm... beta, ale na tle konkurencji mocno pracują nad ulepszaniem softu i naprawianiem bugów. Mango też robią od lat, to już chyba v3 jest. wielokrotnie więcej było update softu niż nowych ampów, więc co jest priorytetem?

 

częstotliwość wypuszczania AMPów jest podobna od lat odkąd moduły wprowadzili

 

w sprawie bugów czy ulepszeń warto pisać do Paula z iBasso na HF, on to przekazuje do ich IT i rzeczywiście to działa, bo nie osiągnęli jeszcze poziomu komunikacji korpo, czyli korpobełkotu szumnie zwanego PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lobuz1 napisał:

Jeśli jesteście zalogowani na HF to możecie spytać Paula czy pracują nad możliwością współpracy Mango z serwerami Nas, czy dlna? Będę wdzięczny.

Z Paulem to kontakt tylko mailowy :)

 

25 minut temu, mykupyku napisał:

@Palpatinesprawie bugów czy ulepszeń warto pisać do Paula z iBasso na HF, on to przekazuje do ich IT i rzeczywiście to działa, bo nie osiągnęli jeszcze poziomu komunikacji korpo, czyli korpobełkotu szumnie zwanego PR

Ogłoszenie AMP13 to definicja antyhajpu

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupykumyślę, że aby stworzyć projekt kompletny i dopracowany to team od software’u musi ścisłe współpracować z teamem od hardware’u. Przynajmniej na etapie przedprodukcyjnym. Co do Mango skoro to już trzecia wersja to programiści maja z tym systemem ewidentny problem. Sprzęt ma jak na dapa mocne bebechy, a soft chodzi jak flaki z olejem.

Co do AMPow to jak pisałem. Świetną opcją jest możliwość poszukiwania własnego ulubionego brzmienia czy synergii ale wypuszczenie w pół roku AMP11, AMP11MK2, AMP12 i zapowiedź AMP13 powoduje mocne drenowanie portfela 😉. Szczególnie ze ludzie jeszcze paczek z 12 nie odebrali a tu już booom - zapowiedź 13. 
Do 220 ile wyszło amp i w jakim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Co do AMPow to jak pisałem. Świetną opcją jest możliwość poszukiwania własnego ulubionego brzmienia czy synergii ale wypuszczenie w pół roku AMP11, AMP11MK2, AMP12 i zapowiedź AMP13 powoduje mocne drenowanie portfela 😉. Szczególnie ze ludzie jeszcze paczek z 12 nie odebrali a tu już booom - zapowiedź 13. 
Do 220 ile wyszło amp i w jakim czasie?

Nie musisz kupować wszystkich modułów.

AMP11 i AMP11mk2 to moduły na start z DAPem... wszystko działa i można słuchać. trochę jak z kablami do słuchawek... w sumie dlaczego każdy z nas ma po kilka?

Ja wacham się czy kupić AMP12 (musiałbym gdzieś posłuchać), czy poczekać na więcej szczegółów o AMP13 - lampka mnie kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Palpatine nie zawsze moduł apm wymaga update softu... większość wchodziła bez aktualizacji

 

dx200 i 220 miały wspólne moduły... wyszło kilkanaście - firma zachowuje ciągłość numeracji - teraz mamy amp12 :) były też mk2 i z literkami - kilka miesięcy, czasem pół roku odstępu

 

do dx300 wyjdzie mniej modułów - przez lata dopracowywali te moduły i już mniej eksperymentują

 

a o amp13 - po prostu zapytani odpowiedzieli że pracują nad modułem z lampką, jak w amp9 i tyle, jedno zdanie. bez zapowiedzi terminu, a nawet gwarancji, że to będzie kolejny moduł - mogli odpisać korpobełkotem, że nie mówią nie, że to ciekawe pytanie, doceniają zainteresowanie i pracują dla kochanych klientów zawsze wszędzie i nad wszystkim - a odpisali: tak, będzie :)

@lobuz1 jw. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mykupyku napisał:

 

@Palpatine nie zawsze moduł apm wymaga update softu... większość wchodziła bez aktualizacji

 

dx200 i 220 miały wspólne moduły... wyszło kilkanaście - firma zachowuje ciągłość numeracji - teraz mamy amp12 :) były też mk2 i z literkami - kilka miesięcy, czasem pół roku odstępu

 

do dx300 wyjdzie mniej modułów - przez lata dopracowywali te moduły i już mniej eksperymentują

 

a o amp13 - po prostu zapytani odpowiedzieli że pracują nad modułem z lampką, jak w amp9 i tyle, jedno zdanie. bez zapowiedzi terminu, a nawet gwarancji, że to będzie kolejny moduł - mogli odpisać korpobełkotem, że nie mówią nie, że to ciekawe pytanie, doceniają zainteresowanie i pracują dla kochanych klientów zawsze wszędzie i nad wszystkim - a odpisali: tak, będzie :)

@lobuz1 jw. :)

 

Myku problem jest gdzieś indziej. @Palpatine oderwany od rzeczywistości kompletnie nie ma pojęcia co się dzieje na rynku ani nawet nie potrafi zadać sobie trudu aby przeczytać komunikaty od producentów. Sam przyznał, że w ogóle go to nie interesuje. Wstaje każdego ranka i wylewa fantazje zamiast chociaż cokolwiek przeczytać poza forum to dalej uczynił sobie cel w marudzeniu o markach. Po pożarze AKM zakorkowało rynek komponentów jak DACi, opampy czy najmniejsze ******ły na bebechach. Producenci dziś czekają czasem od 8 do 12 miesięcy na komponenty a cześć zamówień potrafi w ogóle być anulowana przez dostawców. Tak było z właśnie z AMP11, gdzie wycieło dostawę dwóch czy trzech elementów i trzeba było przeprojektować ampa na mk2. Pojawił się amp12 i być może pojawi się też zupełnie inny technologicznie AMP13. Nie mniej jednak jutro może się okazać, że nie ma opcji na produkcje amp12 czy 13 i trzeba będzie kombinować z innymi modelami. Na daną chwilę, jakiekolwiek kalkulacje historyczne czy prognozy życia produktu, czy premier nie mają jakiegokolwiek porównania i są czystą abstrakcją. Sytuacja jest dynamiczna. Znam marki gdzie mieli kilka ciekawych produktów, nad jednym pracowali chyba ze dwa lata i cyk, projekt do kosza przed finalną produkcją bo kilka komponentów od AKM już EOL. W ogóle jak popatrzyć na ostatni komunikat AKM z długą listą produktów EOL to zastanawiam się co będzie dalej z nimi w kwestii audio. Być może w ogóle skupią się na branży industry i automotive. Reasumując można spodziewać się u wszystkich producentów regularnych zmian portfolio, nowych modeli, aktualizacji obecnych etc. i nie jest to w żadnym stopniu celowe działanie choć oczywiście można trolować o spiskach i drenażach portfeli przez producentów. Dobrze jedynie, że nikt tych historii nie traktuje poważnie. 

 

Za kolejne wycieczki osobiste, tydzień urlopu.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Nie musisz kupować wszystkich modułów.

AMP11 i AMP11mk2 to moduły na start z DAPem... wszystko działa i można słuchać. trochę jak z kablami do słuchawek... w sumie dlaczego każdy z nas ma po kilka?

Ja wacham się czy kupić AMP12 (musiałbym gdzieś posłuchać), czy poczekać na więcej szczegółów o AMP13 - lampka mnie kusi.

Nie muszę i zapewne wszystkich nie kupię. Robiłem porownanie obu 11 i dość mocno się różnią brzmieniem, ciekawe ile dobrego wnosi 12. Szczęśliwie mam kable 4,4 bo tylko takie jest wyjście. 

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Co wiadomo o tym amp13? Gdzie jest te ogłoszenie?

Na headfi możesz znaleźć info o AMP13, ale to dosłownie pare zdań z informacja ze kolejny amp będzie oparty na lampie. Chociaż z tego co czytam to może prędzej będzie AMP12 mk2 ;)

3 godziny temu, mykupyku napisał:

do dx300 wyjdzie mniej modułów - przez lata dopracowywali te moduły i już mniej eksperymentują

Ja liczę przynajmniej na 5. Po 11/11/12 i lampce chciałbym na koniec jeszcze jakąś hybrydę.

Wypuszczanie modułów powoduje świeżość produktu więc póki będzie się to opłacać to będą wychodzić.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności