Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wygrzałem i słucham namiętnie. :) Świetny sprzęt.  Brakuje mi możliwości słuchania muzyki z serwera NAS- iBasso w Mango Player nie ma takiej opcji, ale zainstalowałem Uapp i Neutron.  To najlepsze dla mnie rozwiazanie bo pamięci raczej szybko nie zabraknie i nie muszę nic wgrywać do DX300. Odkryłem, że przyciskami Next/Prev. można przewijać utwór :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xenofont napisał:

U mnie i wygrzane i dalej się grzeje bo chodzi na okrągło :)

 

Nie mogłem nigdzie znaleźć, jakie karty pamięci obsługuje.

Nie wie ktoś czy tylko do 256GB czy większe też?

 

U mnie karta 400GB działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, andi napisał:

 

U mnie karta 400GB działa bez problemu.

OOO dobrze wiedzieć, kto da więcej :) ?

Może napiszę do iBasso i zapytam jaki jest górny limit...

 

 

Ludzie z iBasso są szybcy. Z tego co napisali wynika, że obsługiwane są wszystkie karty microSD dostępne na rynku, niezależnie od pojemności:

"We don't find any Micro SD cards that do not work on the DX300 so far. "
 
to bardzo miło :)
 
 
Edytowane przez xenofont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że z ładowarkami nie są takie kozaki :D bateria też działa jak chce - czasem rozładowuje się szybciej A, czasem D (głośność stała, IEMy też podłączone te same, ogólnie nic się nie zmienia więc nie rozumiem różnego zużycia baterii). Denerwuje fakt że przy dużej różnicy między nimi, przy ładowaniu jedna z nich będzie siedzieć na 100% i czekać na tą drugą aż łaskawie dogoni do tych 80%, co zdrowe nie jest. 

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beh0lder napisał:

Szkoda że z ładowarkami nie są takie kozaki :D bateria też działa jak chce - czasem rozładowuje się szybciej A, czasem D (głośność stała, IEMy też podłączone te same, ogólnie nic się nie zmienia więc nie rozumiem różnego zużycia baterii). Denerwuje fakt że przy dużej różnicy między nimi, przy ładowaniu jedna z nich będzie siedzieć na 100% i czekać na tą drugą aż łaskawie dogoni do tych 80%, co zdrowe nie jest. 

 

a może w grę wchodzi praca wifi? czasem więcej żre jak walczy o sygnał

 

i faktycznie powinni poprawić zarządzanie ładowaniem baterii, żeby w miarę równo się ładowały, co nie znaczy tak samo, jak teraz

 

 

 

u mnie 512GB hula, teoretycznie do 2TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mykupyku napisał:

 

a może w grę wchodzi praca wifi? czasem więcej żre jak walczy o sygnał

 

Wyłączyłem wifi.

1 minutę temu, xenofont napisał:

Według moich obserwacji drenowanie baterii analogowej zależy od tego jaki gain jest ustawiony w czasie grania. 

Z kolei cyfrowa bateria się tym bardziej drenuje im gęstsze są słuchane pliki. 

Nie potwierdziłem tego na 100%, bo dopiero niedawno zauważyłem, ale chyba tak jest...

Mam włączony ciągle Medium. Pliki mam różne głównie leci Tidal offline, nieprawdopodobnym wydaje mi się aby gęstość tych plików różniła się aż tak żeby powodować takie dysproporcje między bateriami. Przy czym podkreślę, że raz gorszy dzień ma A a w inny słabiej czuje się D. I tak tańcowały dwa Michały, jeden (D)uży drugi m(A)ły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I honestly think the DX300 is a bit of a bargain for what it offers given the current pricing for DAPs in 2021."

 

no panie, hajendy najtaniej na świecie, to tylko w iBasso

 

jest też porównanie z M8

 

ogólnie to chwalą, a nawet się cieszą że DX300 trochę odchodzi od firmowej sygnatury w kierunku mniej technicznego grania - ale to jest analogowy kierunek, który było słychać już w DX220MAX

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

No właśnie - jak on ma się do Maxa?

Jest o tym kilka słów :)

 

 

iBasso DX220 MAX

$1888

Technically a Limited Edition design but it represents the pinnacle of the 200 Series DAPs though barely a DAP in terms of size and portability.

Power Management

Inside, the DX200 MAX shared a similar split topology to the DX300 in terms of one power supply to a digital side and another to the analog side. However, the battery packs used by the DX220 MAX are much bigger with 5 individual li-poly batteries, 1 (3.8V 4400mAh) for digital, and 4 (4 x 900mAh 8.4V) for the amplifier.

The DX300 battery management is a single 4000 mAh 3.8V lithium-ion polymer battery for the digital side and a smaller 2000 mAh 3.8V lithium-ion polymer battery for the amplifier. Despite the differences, both are quite close in overall battery life at 14 hours for the MAX and 15 hours for the DX300. 

 

The biggest drawback of the MAX power management is the DC input for charging the analog amplifier side. That means a wall wart and far less portability compared to the quick charging DX300 single USB-C port.

DAC

The DAC inside the DX220 MAX is really the DX220, no change there with a dual ES9028PRO implementation, Penta-femtosecond level oscillation, and the older Arm Cortex CPU and no FPGA implementation. The DX300’s CS43198 is a relative sidegrade for me on its own but closed the gap with a quad-chip implementation.

There are some pros and cons in terms of decoding from the different chipsets. The MAX will offer a higher DSD512 decoding rate compared to DSD256 on the DX300 but both will top out for PCM at 32BIT/384kHz.

 

The DX300 handles MQA unfolding to X8 which is double the MAX X4 rate so potentially a superior device for hi-res streaming via TIDAL. Both are bit-perfect at a system-wide level for decoding.

Amplifier

On a Vrms level, the DX220 MAX has a bit more power at 4.4Vrms SE and 8.8 VRMS balanced but I would expect that given its original design intent. It does not use amp cards so that might change with future DX300 card launches. Both units offer LO via 4.4mm, however, the MAX uses a dedicated 3.5mm TRS LO whereas the DX300 is a shared output through a true LO. 

 

Design

The one comparison where the DX300 becomes featherweight compared to the heavyweight MAX. At 700g, the MAX is over twice the weight of the DX300 and also twice the height and a shade wider. The DX300 is the taller of the two with a higher resolution 6.5″ IPS panel compared to the stubbier legacy DX220 5″ panel inside the MAX.

The ‘aged’ CNC stainless steel body of the MAX complete with the gold trims of the analog pot and jack ports just up the ante in terms of attractive aesthetics. The DX300 is a bit more subdued in looks, the rotary dial, whilst also gold is on the tacky side of gold for me.

The bigger emphasis for the DX300 is to draw you into the beautiful screen, whereas the MAX design is more of a tiny desktop theme in terms of overall looks. 

Both rock a 128GB onboard memory with a single microSD slot with WiFi and Bluetooth connectivity. However, in terms of external features such as physical control buttons, the MAX has precious few aside from the power button. That makes working with the OS much more of a pure touchscreen experience compared to the DX300’s more complete control system. 

As for the OS? No question the faster Snapdragon 600 combined with Android 9 and the updated Mango OS wins the day here for the DX300. It makes the MAX seem very slow in comparison.

Performance

It is awfully hard to beat the DX220 MAX in terms of technical ability, and though the DX300 is officially their new flagship, the MAX is still an exceptional sounding player.

However, the MAX is a different sounding player to the DX300 with a timbre that is a little drier and more decidedly solid-state in both energy and articulation. The dynamic range is a little bit better for me on the MAX as also the level of instrumental separation including perceived treble presence and extension.

If you want a technical masterpiece and a supremely black background then this is it because the MAX resolving capability is world-class. 

 

The DX300 wisely opts for timbre over reference and in doing so it’s not more of the same in a new suit. The timbre is warmer, wetter, more liquid in the attack. The body is also fuller and warmer in the lower-mids. Vocals have a broader texture and a sweeter overtone and the low-end offers a bit more quantity and rumble.

You can tell iBasso really tuned the DX300 to be a ‘listeners’ DAP as it is the more forgiving of the two players. I guess you can call it a grab for some character in the sound, something which Cayin has always tried to inject into their own DAP range. 


 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeprowadzałem głębokich analiz- ostatnio słucham tylko DX300 :)  Pierwsze wrażenie wszystko lepiej-szerzej, lepsza separacja, przestrzeń z charakterystycznym czarnym tłem. 4x Dac robi robotę- bardziej przestrzenny efekt od tych dapów, które miałem okazję słuchać. Mocy wystarcza zdecydowanie do planarów typu Ether, Aeon tym bardziej. Alpha daje dużo prądu, wieksze dociążenie, ale DX300 to większy fun. Obsługa, szybkość działania, ekran zdecydowanie po stonie DX300. Alpha łapie zadyszkę i po dłuższej zabawie nie chodzi tak płynnie na Tidal., ale bardzo ją lubię. Ja raczej wszystkiego lubię słuchać :) .

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na planarach na wyższym gain tego mięsa z Alphy jest wiecej. Dx300 dają też wystarczającą dynamikę a scena jest bardziej rozciągnięta, mniej zbita niż w Alfie. Nie powiedziałbym, że kosztem. Mi w DX300 niczego nie brakuje- trochę bardziej mnie zaskakują i wciągają niż Alpha.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiecie coś o dostepnosci Dx300. Pisałem do Marka ale mnie olewa. Na hifigo można zamawiać. Dostałem maila że mają wysyłać w piatek. No ale lepiej aby Polak zarobiłdefault_smile.png

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Wiecie coś o dostepnosci Dx300. Pisałem do Marka ale mnie olewaemoji6.png. Na hifigo można zamawiać.

Prędzej czy później odpisze. Jeśli nie odmówi Ci sprzedaży to z dostępnością nie powinno być kłopotów.

Przynajmniej za granicą jest łatwo dostępny w obu wersjach kolorystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności