Skocz do zawartości

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, all999 napisał:

@lobuz1 Neutron nie wspiera serwisów streamingowych. Jeśli chodzi o UAPP, to ja na M8 mam już 5.9.1.

Dzięki za informację. Też przed chwilą zainstalowałem na M6 pro i telefonie wersję 5.9.1 ale w google play na dx300 brak jeszcze aktualizacji- może dzisiaj się pojawi :)  .

 

 

Z jakimi iemami słuchacie na DX300 i jak wrażenia? Jeśli chidzi a nauszne to mozna powiedzieć, ze dogoniłem chwilowo króliczka w postaci Ether Flow, ale iemy to sprawa otwarta. Mam ochotę na coś poważniejszego, pojechać z grubej rury np. z Dunu, które są fajne brzmieniowo, odpowiednio wyposażone bo nie chcę szukać kabla 4.4 i lubią się zazwyczaj z iBasso np. taką Lunę. Zastanawiam sie jak się to sprawdzi. 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Ładowanie dużym prądem też sprawa dyskusyjna- można sobie poczytać w necie. Raczej wolę wolniej te 3-4h.

 

Na to nie ma reguły. Ładuję swoje telefony fast chargingiem (zwał jak zwał) odkąd tę technologię (w różnych wydaniach) wprowadzili i nie zauważyłem by bateria zużywała się szybciej, niż w przypadku normalnego ładowania. Przy telefonie ładowanym praktycznie codziennie po ~ 2 latach używania i tak bateria już nie działa jak nowe ogniwo i to niezależnie czy ładujemy ją małym czy większym prądem. To naturalne, bo jest ileś tam cykli ładowania. Potwierdzeniem tego są iPhony, gdzie fabrycznie dołączają (no dobra, dołączali :P) słabe ładowarki 5V 1A, które ładują telefon bardzo długo i teoretycznie powinny zapewnić baterii długie życie. No ale z własnych obserwacji na moich sprzętach Apple, sprzętach dziewczyny czy znajomych - po tych ~ 2 latach bateria i tak jest już wyeksploatowana nawet przy tak "delikatnym" ładowaniu.

 

Z wieloletnich obserwacji zauważyłem natomiast (co zresztą potwierdza sporo artykułów), że najważniejsze to nie rozładowywać baterii do 0% (ja wyrobiłem sobie nawyk by nie schodzić poniżej 20%), i też najlepiej nie ładować pod korek (choć to mi się zdarza). Stosuję tę regułę w przypadku większości posiadanych urządzeń od jakichś 3-4 lat i moim zdaniem faktycznie bateria starzeje się wolniej (choć to oczywiście obserwacje na oko).

 

Dlatego samego fast chargingu bym się nie bał, tym bardziej, że technologie te są obecnie dużo bardziej dopracowane, niż kilka lat temu. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomanio1jest już nowa wersja 5.9.1 uapp, która według producenta programu wspiera DX300. Wrzucam jak pokazuje ten sam plik dsd w zaktualizowanym uapp i mango player. Po wybraniu tego dac pliki dsd nie są odtwarzana w uapp (słyszę szum).

3A627EAD-06EE-4F54-BC2A-20C001695075.jpeg

AC6BEEDD-F71F-4630-BD17-CB9217223669.jpeg

 

F72D601D-A89C-460E-B802-4052F29E4DBD.jpeg

 

5A0441DC-1B97-4328-995F-E5FA8AC63AF5.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jest coś nie tak ze sterownikiem lub konfiguracją WIFI. Połączenie z WIFI-5GHz powoduje u mnie spadek 20% baterii w ciągu ok 7h (bez grania z wyłączonym ekranem). Z ciekawości zainstalowałem program mierzący rozładowanie baterii (Ampere).

Połączenie z WIFI 5Ghz (z minimalnym podświetlenie ekranu) powoduje zużycie ok 260mA

Połączenie z WIFI 2.4Ghz (z minimalnym podświetlenie ekranu) powoduje zużycie ok 130mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 12:26, lobuz1 napisał:

Z jakimi iemami słuchacie na DX300 i jak wrażenia? Jeśli chidzi a nauszne to mozna powiedzieć, ze dogoniłem chwilowo króliczka w postaci Ether Flow, ale iemy to sprawa otwarta. Mam ochotę na coś poważniejszego, pojechać z grubej rury np. z Dunu, które są fajne brzmieniowo, odpowiednio wyposażone bo nie chcę szukać kabla 4.4 i lubią się zazwyczaj z iBasso np. taką Lunę. Zastanawiam sie jak się to sprawdzi. 

Słuchałeś czegoś ze stajni EE? Ja jestem pod dużym wrażeniem HERO. Bałem się V-ki, ale są tak zestrojone, że w ogóle nie brak tam średnicy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z posiadaczy ma lub mial przyjemność obcować z N3Pro. Jaki jest skok jeśli chodzi o dynamike, scenę. Czy granie dx300 idzie raczej w kierunku technicznego czy muzykalnego. Jeszcze byloby fajnie dowiedzieć sie jak sie zgrywa z FH7.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz DX300 to wyraźnie wyższa półka niż Cayin N3Pro, gdy idzie o jakość dźwięku (o funkcjonalności nie ma co pisać nawet). Różnica w dynamice (makro i mikro) jest bardzo duża, szczegółowość i rozdzielczość są wyraźnie wyższe, pozycjonowanie jest bardziej precyzyjne, pasmo jest lepiej rozciągnięte w obie strony. N3Pro to zdecydowanie nie ta sama półka. W trybie UL broni się szerokością sceny, ale i tu DX300 wypada nieco lepiej, a do tego tworzy głębszą i wyższą scenę.

 

DX300 ani nie gra ultra muzykalnie, anie ultra technicznie. Tak, gdzieś pośrodku. Granie z podbitym dołem, gładkie, o odpowiedniej masie, ale bardzo szczegółowe, swobodne i przestrzenne. Dobre technikalia, przy odpowiedniej dozie muzykalności.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Methuselah napisał:

DX300 ani nie gra ultra muzykalnie, anie ultra technicznie. Tak, gdzieś pośrodku. Granie z podbitym dołem, gładkie, o odpowiedniej masie, ale bardzo szczegółowe, swobodne i przestrzenne. Dobre technikalia, przy odpowiedniej dozie muzykalności.

Pomijając sq czy tonalnie jest to granie zbliżone do SR25 które jest na tej samej kości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Methuselah napisał:

@zielinskitomasz Różnica w dynamice (makro i mikro) jest bardzo duża, szczegółowość i rozdzielczość są wyraźnie wyższe, pozycjonowanie jest bardziej precyzyjne, pasmo jest lepiej rozciągnięte w obie strony. N3Pro to zdecydowanie nie ta sama półka.

No cóż. Czas chyba sięgnąć do kiesy. Dobre wspomnienia po DX160 ciągną w tę stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palpatine napisał:

Pomijając sq czy tonalnie jest to granie zbliżone do SR25 które jest na tej samej kości?

 

SR25 bardziej stonowany, mniej efektowny. DX300 to więcej subbasu, szybszy midbass o lepszej fakturze, mocniejszym uderzeniu, bardziej rozdzielcza średnia z mocniej wypchniętymi żeńskimi wokalami, o wiele lepiej rozciągnięta góra, sporo więcej powietrza.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze firma 'wypuszcza' kolejny model flagowy aby zademonstrować zdolność do kreowania postępu. Pomijając postęp funkcjonalny, czy jakość dżwięku to istotny postęp w stosunku do dx220 (powiedzmy, że ze standardowym ampem) czy może poszukiwanie innej nieco estetyki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 21:29, Dariusz01 napisał:

Wiadomo, ze firma 'wypuszcza' kolejny model flagowy aby zademonstrować zdolność do kreowania postępu. Pomijając postęp funkcjonalny, czy jakość dżwięku to istotny postęp w stosunku do dx220 (powiedzmy, że ze standardowym ampem) czy może poszukiwanie innej nieco estetyki ? 

 

DX300 gra jeszcze lepiej niż DX220, ale to jednocześnie inne brzmienie. DX220 z AMP1 MKII gra dość neutralnie i transparentnie. Dźwięk z DX300 jest bardziej widowiskowy, żywszy, bardziej dynamiczny i ogólnie większy. Nowość jest też gładsza, a jednocześnie wydaje się jeszcze bardziej detaliczna. Scena zyskuje do tego na wysokości i głębi.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
DX300 gra jeszcze lepiej niż DX220, ale to jednocześnie inne brzmienie. DX220 z AMP1 MKII gra dość neutralnie i transparentnie. DX300 jest bardziej widowiskowy, żywszy, dynamiczny, większy. Nowość jest też gładsza, a jednocześnie wydaje się jeszcze bardziej detaliczna. Scena zyskuje do tego na wysokości i głębi.
Hm... Czyli DX300 to M8?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:
3 minuty temu, Methuselah napisał:
 
DX300 gra jeszcze lepiej niż DX220, ale to jednocześnie inne brzmienie. DX220 z AMP1 MKII gra dość neutralnie i transparentnie. DX300 jest bardziej widowiskowy, żywszy, dynamiczny, większy. Nowość jest też gładsza, a jednocześnie wydaje się jeszcze bardziej detaliczna. Scena zyskuje do tego na wysokości i głębi.

Hm... Czyli DX300 to M8?

No właśnie, ktoś od nas już porównał obydwa flagowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Methuselah napisał:

 

DX300 gra jeszcze lepiej niż DX220, ale to jednocześnie inne brzmienie. DX220 z AMP1 MKII gra dość neutralnie i transparentnie. DX300 jest bardziej widowiskowy, żywszy, dynamiczny, większy. Nowość jest też gładsza, a jednocześnie wydaje się jeszcze bardziej detaliczna. Scena zyskuje do tego na wysokości i głębi.

Czyli i bardziej dojrzale (siląc się na obiektywność) i trochę w innym kierunku. Dziękuję za opinię.

Może trzeba będzie przeboleć ten guzik , w ramach poszukiwania nowych wrażeń. Jak zwykle wartościa dx-a jest dwu-systemowość i i możliwość rezygnacji ze środowiska androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 22:04, all999 napisał:
W dniu 8.02.2021 o 22:02, Methuselah napisał:
 
DX300 gra jeszcze lepiej niż DX220, ale to jednocześnie inne brzmienie. DX220 z AMP1 MKII gra dość neutralnie i transparentnie. DX300 jest bardziej widowiskowy, żywszy, dynamiczny, większy. Nowość jest też gładsza, a jednocześnie wydaje się jeszcze bardziej detaliczna. Scena zyskuje do tego na wysokości i głębi.

Hm... Czyli DX300 to M8?

 

IMHO jeszcze nie ta półka, ale na to też wskazuje różnica w cenie. M8 gra bardziej transparentnie (DX300 z mocniejszym narzutem własnym), ma nieco wyższą rozdzielczość, ciemniejsze tło, lepszą separację, gra jeszcze swobodniej. DX300 jest nieco bardziej "rozrywkowy". Zobaczę co się jeszcze zmieni, gdy dobiję do tych 150 godz.

 

Ogólnie, to DX300 ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny i będzie wart wydanych na niego pieniędzy. Do 1200 USD to chyba tylko Lotoo PAW 6000 przychodzi mi do głowy, gdy szukam czegoś, co może z nim stanąć do walki pod kątem jakości dźwięku, ale oba grają w inny sposób. Jest też spora różnica w wielkości i funkcjonalności. To tak po paru dniach słuchania, bez szczegółowych porównań z LP6k vs DX300.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 18:10, lobuz1 napisał:

U mnie przerwa- ładuje się. Przy 33% baterii digital nie chciał przejść z Android na Mango- znaczek rozładowanej baterii i wyłączenie dapa. Kolejna próba wejścia do Mango z Android i to samo. Nastepnie można było włączyć power i wejść bezpośrednio do tego trybu.  Będę obserwował.

Tak to wyglada. 37% naładowania baterii i pokazuje, ze bateria rozładowana i nie chce zmienić systemu- wyłącza się dap.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności