Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

duży i silny... a jednak kobiecie się nie podoba.

 

kusi bardzo, żeby te pokrętło chociaż flamastrem permanentnym pomazać

 

prosto z pudełka: w porównaniu z dx220/athena/zeus więcej basu, gęstsze granie, mniej techniczne, cieplej, ale przy większej scenie nadal nic się nie gubi, nie skleja, wgląd w nagranie bdb. trudno mówić o detalach jak się klocek i mózg nie wygrzeje. detal i średnica super, no ale jaka ma być w Zeusach. no i mocy dużo... na MG potek na 22 i wali po uchach.

 

 

 

 

IMG_20210206_122926.jpg

IMG_20210206_122844.jpg

 

 

a i zapomniałem dodać - szumi podobnie do dx220, ale dx220 jest wygrzany i na początku szumiał ciut mocniej.

 

sprawdzę potem na SE

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Andromedami też szumi, ale mniej niż DX220. Słucham po balansie. Szum jest minimalny i w żaden sposób nie przeszkadza w słuchaniu. Napędza Andromedy fenomenalnie.  Tylko do Andromed używam kabla Penon Leo Plus. Srebrny z dodatkiem złota i palladu. Ten kabel przenosi Andromedy na zdecydowanie wyższy poziom i wart jest każdego grosza. Scena DX300 robi ogromne wrażenie. Bas jest piekielnie mocny i kontrolowany, aż wibruje w uszach. SQ poszło do przodu w stosunku do DX220. Mango OS zdecydowanie brzmiowo lepiej dla mnie niż Android. To tyle po kilku godzinach słuchania. Teraz trzeba go wygrzać. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomanio1 napisał:

Z Andromedami też szumi, ale mniej niż DX220.

No to trzeba szukać dalej...

W jakich zakresach głośności można słuchać ich na DX300?

 

2 godziny temu, tomanio1 napisał:

 używam kabla Penon Leo Plus

Dzięki za info. Przyjrzę mu się :)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołożę. 

Najpierw podziękowania dla @bigmaras za błyskawiczną wysyłkę. 

Potwierdzam spostrzeżenia kolegów, że jest bardzo scenicznie. Mnie zachwyca zwłaszcza środek, może ze względu na to, na czym słucham. Super kontrolowany bas.

Według mnie na Solarisach szumi w zasadzie dokładnie tak samo jak DX220. Po balansie słychać sporo szumu, ale na 3,5 jest OK. Baaaardzo dużo mocy, jakieś absurdalnie niskie poziomy głośności. 

Zupełnie zachwyciło mnie jak grają na nim Shuoer'y EJ07. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Tak dokładnie umiejscowione instrumenty, że zapiera dech. Scena może nie ma jakiejś strasznej głębi, ale jest urzekająca.

Może mam jakieś skrzywione ucho, ale jest to chyba pierwszy sprzęt, na którym trochę słyszę różnicę pomiędzy filtrami.

Tak sucham cały czas, że jeszcze nawet nie przełączyłem na Mango... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przerwa- ładuje się. Przy 33% baterii digital nie chciał przejść z Android na Mango- znaczek rozładowanej baterii i wyłączenie dapa. Kolejna próba wejścia do Mango z Android i to samo. Nastepnie można było włączyć power i wejść bezpośrednio do tego trybu.  Będę obserwował.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie wersje firmware dla pewności czy macie ostatni z 30.01 bo już wisi na stronie iBasso

V1.01.186

 

Improvements with this firmware:

1. Auto adaption mode for Bluetooth output added. Now when playing high-resolution music on the Mango player APP with Bluetooth output, the bit depth and sample rate will be lowered to work with the Bluetooth protocol.  (Android OS)
2. Rectified the bug that there is a low possibility that the screen would not display anything. (Mango OS)
3. Improved the compatibility of the USB digital output. (Mango OS)
4. Rectified the bug that when using coaxial output, multi-channel DSD can't be played. (Mango OS)
5. Rectified some interface display errors. (Mango OS)

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujecie ten kabelek do wygrzewania? Ja po po prostu zacząłem słuchać muzyki jak narazie. Proszę o radę czy warto i jak tego się najbardziej efektywnie używa. Dzięki.

527189A7-E514-4416-8AA0-5A6797F4791A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał:

Stosujecie ten kabelek do wygrzewania? Ja po po prostu zacząłem słuchać muzyki jak narazie. Proszę o radę czy warto i jak tego się najbardziej efektywnie używa. Dzięki.

527189A7-E514-4416-8AA0-5A6797F4791A.jpeg

 

The burn-in time can be from 100 to 200 hours and the

burn-in doesn't have to be continual. You can power off the

player and continue the burn-in process after a few days. It

is also not mandatory to use the burn-in cable, we supply it

as a convenience for when you are not listening to the DX300

and you would like to get your dap conditioned as soon as

possible. You can also just listen to the player and enjoy the

music as your player goes through this process while playing

through IEMs or headphones.

 

tyle iBasso w tem temacie.

 

moje 3 grosze - na noc można zapuścić, ale tak, to kto by tracił czas na niesłuchanie muzyki z dx300 :)

 

tylko po bal. słuchać, żeby się grzało wszystko

 

i jeszcze od iBasso - grzać na zwykłych plikach i zwykłym poziomie głośności, żeby się sprzęt nie przegrzewał. ale w porównaniu do dx150/200/220 to dx300 jest zimny jak putinowskie myślenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak uważam. Też myślałem o zapuszczeniu na noc, ale zastanawiam się ile mi zeżre energii przez takie 8h. Wolę nie doprowadzić do rozładowania na 0. Staram się tego trzymać we wszystkich urządzeniach elektronicznych. Jaki poziom głośności? Ma to znaczenie?

Ładowanie dużym prądem też sprawa dyskusyjna- można sobie poczytać w necie. Raczej wolę wolniej te 3-4h.

 

Kurde jak to gra na Mango. Nie chce mi sie słuchać na innych dapach. :)

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Kurde jak to gra na Mango. Nie chce mi sie słuchać na innych dapach. :)

Już wiesz co w nim flagowego? :)

A odnośnie tego kabelka - daj sobie z nim spokój i po prostu słuchaj i rozkoszuj się muzyką. Elektronika prędzej czy później się wygrzeje, a nie ma co specjalnie na to czekać, niech mózg też się przyzwyczaja. Chyba, że zostawisz, żeby grał w nocy, żeby cały proces przyśpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P1gu napisał:

Już wiesz co w nim flagowego? :)

A odnośnie tego kabelka - daj sobie z nim spokój i po prostu słuchaj i rozkoszuj się muzyką. Elektronika prędzej czy później się wygrzeje, a nie ma co specjalnie na to czekać, niech mózg też się przyzwyczaja. Chyba, że zostawisz, żeby grał w nocy, żeby cały proces przyśpieszyć.

 Żebyś wiedział, że czuć flagowca. :)  4 x DAC robi robotę- planary dostały takiego efektu turbo 3D :). Mango OS i wymienne moduły to coś co też mnie przekonało...Twoje podsumowanie również :)  . Ciekawe czy tam wejdzie jakaś lampa- już nie mogę doczekać się jak coś wypuszczą co zmieni brzmienie dapa. Będzie sporo zabawy i frajdy :)  .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pojawił się kolejny update (V1.02.204), dodano wsparcie dla Amazon Music HD

http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX300FWota-1.02.204.rar

 

Improvements with this firmware:
1. Rectified the bug that some online video and audio did not sync. Android OS©
2. Added support of Amazon Music HD. Android OS©
3. Added double tap wake up feature. Android OS©

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest super funkcja

 

3. Added double tap wake up feature. Android OS©

 

Brawo dla programistów

 

Chyba czas sprzedać wszystko i udać się na zakupy do bigmaras🤨

 

I teraz ten link jest nie tylko dla szczęśliwych posiadaczy dx300

http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Palpatine napisał:

 

W jakich zakresach głośności można słuchać ich na DX300?

 

 

Na Androidzie słabe wzmocnienie, poziom gdzieś od 25-42. Z tym, że ja zawsze słucham przy tych maksymalnych poziomach głośności... nóżka musi tupać:-). Chciałem przejść na UAPP, ale nie wykrywa DAC-a. Mam nadzieję, że programiści szybko to rozwiążą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie poniżej 25-42. Do dłuższego słuchania u mnie to 3-6. Powyżej 10 to już nie wytrzymuje.

Aha, zależy oczywiście od słuchanego materiału i warunków.

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w nowym firmware dodali funkcję wzbudzenia dwukrotnym dotknięciem ekranu. Choć pokrętło głośności jest  fajnie i zdecydowanie lepiej się je obsługuje niż w DX220. A złoty kolor na żywo nie jest tak intensywny jak na zdjęciach i to dla mnie plus, bo wolałbym srebrne.

5 minut temu, andi napisał:

Piszę o dx300+andromeda (zielone).

To mamy zupełnie odmienny odbiór Andromed. Teraz jestem na Mango i na poziomie 30 mogę słuchać bez zmęczenia godzinami. Nie wyobrażam sobie słuchania poniżej 15. Zresztą muzykę z kolumn też zawsze słucham głośno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno na razie porównywać, chyba Neutron (i UAPP) nie mają jeszcze oficjalnego wsparcia dla dx300. Neutrona używam z przyzwyczajenia, pewnie w nowej wersji będzie jeszcze lepsza obsługa hardware i wtedy będzie sens porównania. Dla mnie na dx160 różnica między Mango Android i NeutronMP była oczywista (w wysokich tonach). Sam jestem ciekawy jak to porównanie wyjdzie na dx300.

 

ps.

Są zapowiedzi jakiś soft-modów do dx300? (jak "lurker")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, andi napisał:

Trudno na razie porównywać, chyba Neutron (i UAPP) nie mają jeszcze oficjalnego wsparcia dla dx300. Neutrona używam z przyzwyczajenia, pewnie w nowej wersji będzie jeszcze lepsza obsługa hardware i wtedy będzie sens porównania. Dla mnie na dx160 różnica między Mango Android i NeutronMP była oczywista (w wysokich tonach). Sam jestem ciekawy jak to porównanie wyjdzie na dx300.

 

ps.

Są zapowiedzi jakiś soft-modów do dx300? (jak "lurker")

Wersja 5.9.0 ma wspierać UAPP. Tylko nie wiem gdzie można pobrać bo w google play ostatnia to  5.8.9.  Kupiłem jeszcze Neutrona. Nie wiem jeszcze czy da się ustawić Tidal.

W dniu 6.02.2021 o 11:24, Jot R napisał:

UAPP powoli  wprowadza support do M8

 

Screenshot_20210206-104504.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomanio1 napisał:

 Są jakieś różnice dźwiękowe Neutron w stosunku do Mango Android?

 

Nie mam Neutrona, ale na fabrycznym odtwarzaczu to mam wrażenie, że na Mango gra bardziej analitycznie.

Podłączyłem właśnie Solarisy po balansie na Mango.

Czy mnie się wydaje, czy DX300 dużo mniej szumi na Mango niż na Androidzie?

Edytowane przez xenofont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności