Skocz do zawartości

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, lobuz1 napisał:

Mi zaprząta głowę pytanie co jest w nim szczególnego, flagowego :)

- wymienne moduły wzmacniacza z możliwością modowania bez utraty gwarancji na urządzenie;

- 4 daci, co prawda nie są to totl, ale jednak to coś nowego, innego;

- 1240 mW mocy;

- oddzielne baterie dla sekcji cyfrowej i analogowej;

- noise floor na poziomie nanowoltów;

- snapdragon 660 jako soc (tylko hiby r6 2020 i r8 mogą rywalizować wydajnością);

- 2 systemy operacyjne - android 9 i mango OS;

- wykorzystanie fpga (jak u flagowej konkurencji);

- 6/128 pamięci;

- obiecywane ok. 14 godzin grania na baterii (zobaczymy czy będzie to możliwe do osiągnięcia).

Na prawdę zadajesz sobie to pytanie? :)

 

34 minuty temu, lobuz1 napisał:

Zastanawiam się jak będzie pozycjonowany obok takiego np. M8 czy Hiby.

Okaże się jak trafi do klientów. Cenowo jest sporo tańszy, a brzmieniowo wcale nie musi być gorzej. To już zweryfikuje rynek.

 

36 minut temu, lobuz1 napisał:

DAC jak w DX160 choć z inną sekcją wzmacniacza...Chciałoby się mieć lepszy/nowszy bo to nowy model.

Myślę, że takie określenie to duże niedopowiedzenie... Jest tyle różnic, że wspólne ze 160 są tylko modele daców. A nowe/lepsze nie zawsze oznacza lepiej - zobacz jak taki ak4499 wżera baterię, że przy 10000 mAh te grajki trzymają ok. 10 godzin. Poza tym pozostaje pytanie ile potencjału daca zostanie wykorzystane. To nie jest takie proste, że damy wszystko co najnowsze/najlepsze i będzie killer wszystkiego.

 

40 minut temu, lobuz1 napisał:

Tutaj mam tylko wątpliwości no i rozmiar też może być problematyczny do edc :)  

Z tym się zgadzam - jest za duży (choć takiego grajka i tak już raczej nie nosi się w kieszeni na mieście :D), a pokrętło-przycisk mi też się nie podoba. W takim dx160 czy Twoim shanlingu jest to rozwiązane lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, P1gu napisał:

- 4 daci, co prawda nie są to totl, ale jednak to coś nowego, innego;

Jest już to rozwiązanie w Colorfly U6

 

18 godzin temu, P1gu napisał:

- 2 systemy operacyjne - android 9 i mango OS;

Dla mnie to jego najlepsza zaleta, że nie musisz używać andorida!

Pożyjemy zobaczymy jak to zadziała w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czaps napisał:

Jest już to rozwiązanie w Colorfly U6

Zawsze się człowiek dowie czegoś nowego. :) Aczkolwiek jest to znacznie rzadziej spotykane rozwiązanie niż 2 daci, przez co dalej można podciągnąć to do "coś nowego, innego".

 

Godzinę temu, czaps napisał:

Dla mnie to jego najlepsza zaleta, że nie musisz używać andorida!

Pożyjemy zobaczymy jak to zadziała w ogóle.

No to jest bardzo fajna opcja - chcesz streamować - uruchamiasz androida. A do słuchania muzyki z pamięci lokalnej masz szybszy i mniej upierdliwy system. Dla każdego coś dobrego.

Właśnie, na razie można snuć domysły, trzeba poczekać jeszcze około miesiąca i wszystko będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawa dyskusja się wywiązała na headfi na temat FPGA. Można wyczytać wiele informacji między wierszami.

Nie miałem pojęcia, że są tam tak duże grupy nacisków, userzy reagujący właściwie natychmiastowo na każde słowo wątpliwości czy krytyki. Dotyczy to zarówno ibasso jak i shanlinga. No ale pieniądze w tle są duże to może nie ma co się dziwić. Tutaj dopiero raczkujemy pod tym względem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawa dyskusja się wywiązała na headfi na temat FPGA. Można wyczytać wiele informacji między wierszami.
Nie miałem pojęcia, że są tam tak duże grupy nacisków, userzy reagujący właściwie natychmiastowo na każde słowo wątpliwości czy krytyki. Dotyczy to zarówno ibasso jak i shanlinga. No ale pieniądze w tle są duże to może nie ma co się dziwić. Tutaj dopiero raczkujemy pod tym względem.

Widzę że kolega jak nie o Andromadach albo o chińskiej jakości to tematy teorii spiskowych :)
Wiem że kolega też nie potrafi w takiej formie dyskutować więc liczę że tylko przeczyta ze zrozumieniem.
Ah i proszę się nie szczepić bo chipy będą kontrolować ludzi przez 5G.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PalpatinePrzyszedłeś tu napisać, żeby pójść poczytać forum Head-Fi, bo ktoś tam napisał coś, co uważasz za szeptany marketing?

Na Head-Fi? Które same z siebie prowadzi akcje marketingowe i jest wylęgarnią hypu i było nią na długo przed czasem, gdy iBasso oraz Shanling, których tak nie lubisz, w ogóle zaczęły robić odtwarzacze?

Ty tak na poważnie, czy szybciej sobie robisz 1 kwietnia?

 

Proponuję wrócić tutaj i tu pisać o DX300...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy chciałbym tylko sprostować, że bardzo lubię poszczególne modele Ibasso: szczególnie DX90 i model DX DX160, chociaż wiele osób skarży się na niską jakość baterii, oby w DX300 było lepiej pod tym względem. Ja słuchałem tylko godzinę więc o baterii się nie wypowiem. Co do Shanlinga to jestem póki co obserwatorem, ale po bardzo dobrych opiniach na temat modeli M6 i M6Pro myślę, że przyjdzie taki czas i kupię M8, przynajmniej na testy. Niemniej oba odtwarzacze zarówno DX300 jak i M8 są w zasięgu moich zainteresowań dlatego też z zaciekawieniem śledzę oba wątki. Zjawisko opisane wyżej było dla mnie po prostu zaskoczeniem, wcześniej się z tym po prostu nie spotkałem. Ale ok, eot.

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 16:51, P1gu napisał:

@krzyzakov polecam jednak trochę dorosnąć, bo nazywanie innego człowieka od "głąba" z tak błahego powodu jak pokrętło głośności w odtwarzaczu

 

Absolutnie nie chodziło o pokrętło. Kwestia gustu, ja swoją opinie przedstawiłem. 
Rzecz w tym, ze piszę o Ibasso DX300, wklejam zdjęcia IbassoDX300 w wątku o IbassDX300, a koleś twierdzi, ze piszę nie na temat i wysyła zgłoszenie do administracji. Odtwarzacz to też design, a nie tylko przetworniki DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Loke13 napisał:

Na ibasso z polskiej dystrybucji widziałeś kiedykolwiek taki przelicznik?

Nie wiem, nie interesowałem się nigdy stosunkami cenowymi między dystrybucjami. Wziąłem 1200USD, przeliczyłem na PLN, dołożyłem ok 30% opłat. A to, jaką cenę z producentem wytarguje Marek, ile policzy swojego zarobku itp. nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ForeseenQuasar napisał:

1200USD + przyjemności typu VAT i cło... 5500PLN? Liczyłem na konkurencję dla nowej R6, ale to raczej zupełnie inny pułap...

iBasso u Marasa kosztują w złotówkach mniej więcej tyle ile za granicą w dolarach po przeliczeniu. A taki DX160 wychodzi nawet taniej, więc nie nastawiałbym się na te prawie 6k. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ForeseenQuasar napisał:

1200USD + przyjemności typu VAT i cło... 5500PLN? Liczyłem na konkurencję dla nowej R6, ale to raczej zupełnie inny pułap...

Jako flagowiec z założenia wydaje się raczej naturalną konkurencją dla R8, niż dla R6, chociaż będzie jednocześnie znacznie tańszy, niż ten pierwszy i droższy, niż drugi. ;)

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P1gu napisał:

iBasso u Marasa kosztują w złotówkach mniej więcej tyle ile za granicą w dolarach po przeliczeniu. A taki DX160 wychodzi nawet taniej, więc nie nastawiałbym się na te prawie 6k. ;)

Oki, dobrze wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności