Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, krzyzakov napisał:

Ładna bryła, fajne rozwiązanie wymiennych AMP i ten kapsel od piwa. Nożesz...

Krawcowe będą miały robotę przy naprawianiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni o tym wiedzą :) . Miałem przyciski w Hiby R5 i brakowało mi pokrętła :)  . Idealne jest w Kann Alpha- duże, wygodne i ładne. Lubię nim kręcić kciukiem :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krzyzakov napisał:

Musze poczekać, aż te kretyńskie pokrętła odejdą do lamusa. Kiedy producenci sie zorientują, ze głośność można zmieniać przyciskami?

 

W DX100 są przyciski i stwierdzam, że są lepiej się je obsługuje niż pokrętło w DX220.

Edytowane przez tomanio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lobuz1 napisał:

Oni o tym wiedzą :) . Miałem przyciski w Hiby R5 i brakowało mi pokrętła :)  . Idealne jest w Kann Alpha- duże, wygodne i ładne. Lubię nim kręcić kciukiem :)  

Ale tak kompulsywnie dla relaksu? Ja mam wyłączoną normalizację, a głośności praktycznie nie ruszam. Do czego to kręcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, krzyzakov napisał:

Ale tak kompulsywnie dla relaksu? Ja mam wyłączoną normalizację, a głośności praktycznie nie ruszam. Do czego to kręcenie?

Kręci się, żeby zmienić głośność. Czasami chcę ciszej lub głośniej. Do tego służy pokrętło :) . Zawsze słuchasz wszystkiego na tym samym poziomie? Skoro tak to nawet nie potrzebujesz przycisków.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cirrus to fajne posunięcie moim zdaniem - używają go już od dłuższego czasu w DX160 (z powodzeniem), a nad konstrukcją DX300 z quad-daciem i czipami Cirrusa pracują od czerwca, więc są szanse, że tak długi czas na R&D plus doświadczenie z DX160 przyniesie bardzo dobre rezultaty dźwiękowe.

Mnie bardziej niż pokrętło martwią te przyciski funkcyjne. Nie wyglądają na wygodne w użytkowaniu, a pauzę/następny poprzedni używa się jednak często. Mam nadzieję, że będą miały przyjemny, wyczuwalny skok.

Wymiary są ok, bo i tak nie widzę używania takiego grajka z kieszeni na mieście. Do takiego zastosowania wolałbym DX160, bo różnicy w jakości przy szumie samochodów czy wiatru i tak się nie usłyszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Kręci się, żeby zmienić głośność. Czasami chcę ciszej lub głośniej. Do tego służy pokrętło :) . Zawsze słuchasz wszystkiego na tym samym poziomie? Skoro tak to nawet nie potrzebujesz przycisków.

Ja zazwyczaj słucham na jednym poziomie głośności no chyba że utwór/płyta jest cicho nagrana lub zmieniam słuchawki.

 

Czy to już też oznacza że ani ookrętło ani przyciski nie są mi potrzebne?? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami używasz, więc chyba jednak potrzebujesz. Każdy czasami używa- taki był przekaz, więc kręcisz czy naciskasz guziczki. :) Zmieniasz słuchawki, leci fajny kawałek robisz głośniej, meczą się uszy robisz ciszej itp. itd. Cala ta dyskusja przypomina mi tłumaczenie świata mojemy 6 letniemu synkowi :)  .

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomanio1 napisał:

Wymiary: 162x77x17mm. Wysoki jest skubaniec. Do kieszenie łatwo się nie zmieści.

Kieszeń urwana :P jak tak pisze teraz na telefonie, to jak na niego patrzę i 3setka ma być 2x grubsza i o 4mm wyższa i 9 szersza - to będzie kawał kloca. Ludzie się zdziwią realnymi wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Czasami używasz, więc chyba jednak potrzebujesz. Każdy czasami używa- taki był przekaz, więc kręcisz czy naciskasz guziczki. :) Zmieniasz słuchawki, leci fajny kawałek robisz głośniej, meczą się uszy robisz ciszej itp. itd. Cala ta dyskusja przypomina mi tłumaczenie świata mojemy 6 letniemu synkowi :)  .

Jest za cicho - sięgam do kieszeni i robię klik klik. Pokrętło to bezużyteczna moda, która ma nawiązywać do stacjonarnych wzmacniaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka informacji.

Jest już na chińskiej stronie iBasso z ładnymi obrazkami: https://ibasso.cn/product/dx300.

Jest już w przedsprzedaży w Chinach: https://item.jd.com/60069561607.html#crumb-wrap, po przeliczeniu wychodzi 4400 PLN. 
Jest też dość spory:
image.png

A tutaj specyfikacja techniczna (niestety po chińsku):
image.png

image.png

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krzyzakov napisał:

Jest za cicho - sięgam do kieszeni i robię klik klik. Pokrętło to bezużyteczna moda, która ma nawiązywać do stacjonarnych wzmacniaczy.

A ja kręcę- nie kompulsywnie tylko wtedy kiedy potrzebuję. Tak wolę bo jest szybciej i wygodniej (trzymając naturalnie dapa robię niewielki ruch kciukiem)- najlepiej  jeśli pokrętło jest takie jak w Alfie, ale nienajgorzej jest też w Dx160 czy M6Pro. Pokrętło na górze nie będzie już tak wygodne.  Porównane z obsługą przyciskami w Hiby R5, gdzie musiałem zmieniać ułożenie dłoni i szukać przycisków. Szanuję jednak, że masz takie preferencje. Pozdrowienia. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie zwrócił uwagi na moc?

 

Z balansu 7.1V 1240mW@32ohm. Nieźle...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zaledwie 10% więcej niż Dx160 (6,4 Vrm)? Kann Cube bez obciążenia ma 12Vrm. Ile przy 32 ohm?

 

edit:

Kann Cube - 12 * 12/32= 4500 mW przy 32 ohm

DX300- 1240mW przy 32ohm

 

Dobrze liczę?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Beh0lder napisał:

3 standardy jacka a dwie dziurki, balans jest dwa w jednym?

Nie no, są 3 dziurki. :D 2,5 jest pomiędzy 3,5 i 4,4.

39 minut temu, Karmazynowy napisał:

Tak, do Cube jednak brakuje, no ale to nadal 1W - imo wystarczająco.

Poprawcie mnie, ale czy to nie jest drugi najmocniejszy grajek po kannach od AK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CL jako flagowiec to odważne rozwiązanie. To chyba pierwszy DAP z tej półki na tej kości. Wcześniej była ona używana do dużo tańszych DX160 i SR25. Tutaj oczywiście mamy impelementacje na zupełnie innym poziomie. Inna sprawa, że CL są bardzo czyste i nawet przy tej mocy po bal jest dużo poniżej 1ohm na wyjściu, co powinno skutkować czarnym tłem nawet na czułych iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności