Skocz do zawartości

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wegiel21 napisał:

Nie wiem co to R2R ale czy to dobrze czy źle? :)

Przy odpowiedniej implementacji może być absolutna kosa. Sęk w tym, że dobre R2R o wiele trudniej zrobić, niż dobre delta-sigma - zwłaszcza w sprzęcie mobilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Jakie FPGA, jakie R2R? Skąd wy to info bierzecie? O niczym takim nie było mowy. Jest kostka FPGA ale ona nie jest zaprogramowana jako przetwornik C/A, pełni rolę pomocniczą jak np w Shanlingu M6.

Dzięki za pomoc w wyjaśnieniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pua napisał:

Przeczytałem i dalej uważam że to zaprogramowany dac

Myślę że zaprogramowali R2R

Cyt. The FPGA works between the SoC and the Digital to Analog Converter (DAC). Przecież nie ma tu mowy o wykorzystaniu FPGA jak w chordach, a jedynie takie, jak w większości DAPów ostatnio.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pua napisał:

Każdy coś obstawia , ja obstawiam FPGA MASTER z wyjściem analogowym do wzmaka a co będzie prawdą to tylko producent ujawni w swoim czasie. Pozdr😄

Ja obstawiam, że jak będzie bliżej premiery, to iBasso udostępni pełną specyfikację jak to zawsze ma w zwyczaju. Jestem ciekaw, co wrzucili do środka, ale R2R czy inne kosmosy to w tym wypadku... No, pośmiałem się i tyle :D I wcale się nie zdziwię, jeżeli znów będzie 2xES9028Pro albo tym razem 1xES9038Pro. Tak czy owak, czekam na rezultaty ich pracy i pierwsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Ja obstawiam, że jak będzie bliżej premiery, to iBasso udostępni pełną specyfikację jak to zawsze ma w zwyczaju. Jestem ciekaw, co wrzucili do środka, ale R2R czy inne kosmosy to w tym wypadku... No, pośmiałem się i tyle :D I wcale się nie zdziwię, jeżeli znów będzie 2xES9028Pro albo tym razem 1xES9038Pro. Tak czy owak, czekam na rezultaty ich pracy i pierwsze opinie.

Paul pisał, że tym razem nie wykorzystają Sabre. ;) Moim zdaniem to będzie coś innego niż w większości grajków, bo nie będzie to ani Sabre, ani AKM (jak już bawimy się w obstawianie). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P1gu napisał:

Paul pisał, że tym razem nie wykorzystają Sabre. ;) Moim zdaniem to będzie coś innego niż w większości grajków, bo nie będzie to ani Sabre, ani AKM (jak już bawimy się w obstawianie). :D

Burr-Brown? xDDDD

A tak poważnie, to pamiętam, że już się ta informacja faktycznie przewijała, ale... po 3h snu mam już problemy z kojarzeniem faktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guzik od munduru galowego to rzeczywiście mocny, odważny, nietuzinkowy akcent :). Jak mówi klasyk- taka truskawka na torcie phi :) .

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy naprawdę słyszycie różnice? Ja np. ze słuchawkami IE800s nie odczułem żadnej poprawy jakości pomiędzy DX160 a DX220. A chyba nawet DX160 gra ładniej.

 

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Ten guzik od munduru galowego to rzeczywiście mocny, odważny, nietuzinkowy akcent :). Jak mówi klasyk- taka truskawka na torcie phi :) .

W ogóle to jest poroniona moda na kółeczka przy przenośnych grajkach. Każdy i tak ma swój ulubiony poziom i skacze najwyżej o kilka %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 14:24, P1gu napisał:

ktoś rozszyfruje te domki

FPGA-Master jako master audio bezpośrednio żąda danych audio z SoC, odgrywa rolę rekombinacji sygnału i utrzymuje stabilny sygnał.  Synchronizuj i generuj wszystkie zegary audio w tym samym czasie, za pomocą dwóch oscylatorów kwarcowych Accusilicon femtosekundowych, aby uzyskać w pełni zsynchronizowane pojedyncze źródło zegara.  Zminimalizuj jitter i zbuduj czysty cyfrowy system audio.  iBasso Audio

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co w DX160. Może to i dobrze, niech dopracują czarniejsze tło i technikalia, zostawią ciepło-referencyjną sygnaturę i będzie ekstra
Niby to samo ,ale jednak nie do końca. 4x Dac i inna sekcja wzmacniacza

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. To był bardziej komentarz do tego, że ostatnio Shanling/Fiio przyzwyczaili, że do kolejnych generacji wrzucali wyższe układy DAC. Chociaż hiby do R62020 też dał sprawdzonego ES9038Q2M

A to i tak pewnie dużo mniej istotne niż implementacja i sekcja wzmocnienia, więc traktuję to w ramach ciekawostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11387203.jpeg
 

Cytat

Tłumacz Google:
Minutę po tym, jak iBasso Audio był na scenie, i lata wydajności pod sceną-za kulisami historii DX300 Ponad dwa lata temu zaczęliśmy z platformą Samsung 8890 i skontaktowaliśmy się z platformą Qualcomm 660. Mając na uwadze znaczną przewagę, jaką posiada ten ostatni, naturalnie zrobiliśmy sobie przerwę z tym pierwszym. Nowa generacja platform ma być niezwykłą podróżą! Nie możemy łatwo określić, jaki rodzaj odtwarzacza jest najlepszym przenośnym odtwarzaczem. Ale możemy przynajmniej określić, jaki rodzaj gracza jest najlepszy w określonym kierunku. DX300, pozycjonowaliśmy go jako flagowy odtwarzacz z silnym dźwiękiem i wszechstronną jakością działania. Celem na początku projektu było nie tylko wygrać w teraźniejszości, ale utrzymać poziom drewna Xiu Yulin przez długi czas w przyszłości. . Qualcomm 660 jest główną kontrolą systemu, co czyni go nowoczesnym odtwarzaczem o gładkich i wydajnych funkcjach. Ale oczywiście odtwarzacz HIF nie jest telefonem komórkowym, a poleganie tylko na chipie SOC, aby system był gładki, nie satysfakcjonuje nas. Wystarczająco szybko jest tylko poprawa w zakresie działania systemu, i nie przyniesie bezpośrednio poprawy dźwięku. Wieloprocesowe i SRC odtwarzacza Android są przeznaczone do nie splątane mistrza. Problem SRC został już rozwiązany na DX100. W mgnieniu oka, 1989 minęło, a długotrwała ciężka praca przyniosła również kwiaty dzikich. FPGA-Master, jako mistrz dźwięku, jest niezależny od systemu SOC i kontroluje wszystkie dane audio i zegary na całym świecie. Dokładność i stabilność danych audio mają być jeszcze bardziej niezwykłe. Wyżej wymienione podwójne sterowanie. Jeśli chodzi o elektryczność, zrobiliśmy bardzo odważną innowację na poziomie dźwięku Maxa, słyszeliśmy od fanów na całym świecie, a jego reputacja przekroczyła nasze oczekiwania. Zasilacz separacji cyfrowo-analogowej jest ważną częścią jego wyjątkowej wydajności. Złożyliśmy wniosek o patent i zastosowaliśmy go do DX300. Jeśli zapytasz mnie, która architektura zasilania jest lepsza dla DX220Max lub DX300, odpowiedź jest zdecydowanie DX220Max. DX220Max pochyla się do przodu, a jego duży rozmiar jest nieunikniony. Jest odpowiedni dla audiofilów, którzy dążą do ostatecznego poczucia słuchu. Jednak architektura dual-electric ma być zasilaniem DX300. Podwójne sterowanie i podwójna moc DX300 można powiedzieć, że jest to bardzo znacząca ewolucja dla gracza. Sterowanie systemem i sterowanie dźwiękiem są oddzielone, a cyfrowe zasilanie i zasilacz analogowy są oddzielone. Struktura jest czysta, a dźwięk ma dobry fundament. Reszta strojenia przyjdzie naturalnie. Wybór DAC jest priorytetem. Jeśli chodzi o wspólność DAC, seria ESS koncentruje się na analizie i liniach, podczas gdy chipy AKM mają tendencję do równoważenia atmosfery, podczas gdy seria CS Cirrus Logic jest znana z bogatej emocjonalnie i obfitej wydajności dźwięku. Jeśli dobry dźwięk może być wykonany z górnego układu DAC, nasza branża jest zbyt prosta. To zajmuje dużo czasu, aby zbadać i oswoić chip DAC dobrze. To zależy od wskaźników i jakość dźwięku jest dobrze regulowana. Od czerwca ubiegłego roku postanowiliśmy skorzystać z flagowego CS43198 platformy CS. Głównym powodem jest to, że lubimy dźwięk CS43198. Użyłem starego flagowego CS4398, aby słuchać Huanga "Broad Sea and Sky", a bogaty rezonans gardła i gładkie emocje są nadal w moich uszach. Jednak Lian jest dość stary, nowy CS43198 zapewnia mocniejsze możliwości dekodowania i wyższe wskaźniki jakości, a zakres dynamiki -130dB nie jest gorszy od innych flagowców. Po wysłuchaniu piosenki "Broad Sea and Sky" z DX300, była pełna wspomnień. Nie mogę znaleźć tego smaku na innych chipsów DAC. Więcej za kulisami, nie będę ich powtarzać. Ostateczna prezentacja jest wspaniała, poczekasz i zobaczysz. Boże Narodzenie nadchodzi, życzę wszystkim fanom szczęśliwych wakacji! -Ibasso Gou Chaohui 24 grudnia 2020.

 

1 godzinę temu, ForeseenQuasar napisał:

Czyli to samo co w DX160. Może to i dobrze, niech dopracują czarniejsze tło i technikalia, zostawią ciepło-referencyjną sygnaturę i będzie ekstra


Kości te same, ale rozwiązania już inne, mnie to przypomina coś co robiło Colorfly w modelu U6
7_grande.jpg?v=1562139627

i wielka szkoda, że totalnie nie ogarnęli rynku, bo w brzmieniu mieli naprawdę dobre osiągnięcia. 
a zaletą DX300 może być jego praca na baterii, swoją drogą ciekawy jest ten wyścig na patenty to DUNU, to Shanling, teraz iBasso. Ciekawe co to będzie oznaczać dla konsumenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX300
4pcs CS43198 DAC, 2 batteries one for Digital and one for Analogue. Our own FPGA chip and the Snapdragon 660 for Two controllers. Android 9 OS, 6.5inch capacitive full screen.
Stock AMP11 module is 2.5,4.4,3.5 and all can be used for line out. Colors, Dark Blue and Black.

Price 1199USD MSRP and will vary depending upon import fees and taxes.





8fdf3c3fc27fc1e5dd42406c507b8088.jpg3d09251e354e0e57dc3a6be7361e925f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności