Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Palpatine napisał:

@pysiaDKRozumiem. To może mi powiesz jaki dac będzie w tym flagowcu oraz jakie układy będą odpowiadać za amp?

Nie, nie powiem, bo i jak sam dobrze wiesz, nie jest to jeszcze wiadome. Tylko widzisz, nigdzie nie zasugerowałam nawet, że takie info jest dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, all999 napisał:
21 minut temu, lobuz1 napisał:
Preorder za 3,6kPln- dostępny w połowie stycznia;
https://www.moon-audio.com/ibasso-audio-dx300-dap.html

Raczej bliżej 4400.

Jak dodasz vat to tyle wyjdzie

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Palpatine napisał:

@pysiaDKRozumiem. To może mi powiesz jaki dac będzie w tym flagowcu oraz jakie układy będą odpowiadać za amp?

Nawet jakby zostawili takie same wnętrzności jak miał DX220 z AMP1 mk2 i dołożyli do tego SD660, lepszą sekcję zasilania oraz popracowali nad płynnością działania (czemu na pewno pomoże zastosowanie SD660 zamiast rockchipa) to taki grajek pod względem dźwięku i użytkowania broni się z nawiązką w cenie 1000 USD (wszystko to co wymieniłem jest wiadome). A znając iBasso to będzie on lepszy dźwiękowo od DX220.

Edytowane przez P1gu
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

A coś się działo z DX160 i DX220, że pochodzenie iBasso każe powątpiewać w DX300?

 

No parę rzeczy można na pewno DX160 zarzucić. Od powolnego działania (no nie wymagam żeby to śmigało jak mój OnePlus, ale no...), przez przez baterię znikającą w oczach, raczej taki sobie oryginalny soft, po słabą kontrolę jakości ekranów. Czytałem też o padających przyciskach... Na pewno nie jest to sprzęt bez wad i jako posiadacz 160-tki nie zdecydowałbym się na zakup DX300 w ciemno - choć na papierze zapowiada się fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wegiel21 napisał:

@bigmaras Czy u nas też można będzie liczyć na pre-order? 🤔

 

Można. Tylko nie zrobię tego jak nie będę miał już potwierdzonej wysyłki. Generalnie to kwestia 2-3 tygodni.

 

49 minut temu, Dirian napisał:

 

No parę rzeczy można na pewno DX160 zarzucić. Od powolnego działania (no nie wymagam żeby to śmigało jak mój OnePlus, ale no...), przez przez baterię znikającą w oczach, raczej taki sobie oryginalny soft, po słabą kontrolę jakości ekranów. Czytałem też o padających przyciskach... Na pewno nie jest to sprzęt bez wad i jako posiadacz 160-tki nie zdecydowałbym się na zakup DX300 w ciemno - choć na papierze zapowiada się fajnie. 

 

Nigdy nikt nie reklamował u mnie ani ekranu ani przycisków a tylko na samym tutejszym forum są dziesiątki użytkowników. Jeżeli komuś padł ekran lub przycisk to na pewno nie w PL. Nie mogę zatem się zgodzić z twierdzeniem o słabej kontroli jakości. Nikt nigdy nie otrzymał ode mnie odtwarzacza na dzień dobry z usterką. Niemniej jednak trzeba szczerze powiedzieć, że każdy sprzęt elektroniczny może zawieść. Usterki bywają we wszystkich markach, nawet tych z najwyższej półki jak zapewne mogłeś ostatnio statusy poczytać. Co do szybkości działania to oczywiście nie dorówna flagowym telefonom nigdy. To jest urządzenie do odtwarzania dźwięku a nie grania. Z każdą nową generacją/modelem jest postęp w responsywności ale trzeba mieć też na uwadze, że w konstrukcji DAPa nacisk zawsze będzie na jakość brzmienia, na które wpływa wiele elementów. Miałem okazje ostatnio dyskutować o kilku kwestiach z głównym dev w iBasso i posłuchać o tworzeniu projektów. Tam są testowane dziesiątki różnych podzespołów z różnych półek i uwierz mi, że nie jest to tylko kwestia ceny podzespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian czego oczekujesz po odtwarzaczu muzyki, że niby działa powolnie? Jasne, nie uruchamia się w pół sekundy, ale w samym systemie klikam przycisk play i zaraz gra muzyka, zmiana utworów bez zarzutu, Dezzer uruchamia się podobnie jak na telefonie. Więc czego brakuje? Może ja mam małe wymagania, bo dla mnie po prostu ma grać i działać stabilnie, ale tym bardziej chciałbym się dowiedzieć czegoś o potrzebach innych ludzi, choćby w kontekście pisania recenzji.

A z tymi ekranami, to nie masz przypadkiem na myśli tego, że DX160 i DX160 2020 mają po prostu ekrany innych producentów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palpatine napisał:

4,5 tyś zł to faktycznie bardzo rozsądna cena za chińskiego dapa, powiedziałbym że wręcz okazyjna.

Po ostatnich przebojach z M8 lepiej poczekać przynajmniej aż naprawią choroby wieku dziecięcego.

 

Ale jakich przebojach? Bez przesady. Miałem DX220 i też miał swoje narowy, np. wynikające ze słabego procesora, który nie ogarniał procesów działania, spowalniał - czasami aż do zawieszenia urządzenia. O działaniu baterii nie wspominam, albo braku ekranowania anteny wifi, która mi trzeszczała w słuchawkach. Po prostu te sprzęty mają wady i tyle. Nawet Astelle mają. To są uwarunkowania wynikające z kompromisów dotyczących sprzętu przenośnego. 

 

Natomiast wady programowe można poprawić, konstrukcyjnych nie za bardzo. So...

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pysiaDK napisał:

Nie, nie powiem, bo i jak sam dobrze wiesz, nie jest to jeszcze wiadome. Tylko widzisz, nigdzie nie zasugerowałam nawet, że takie info jest dostępne.

Ok i tak to zostawmy. Uważasz, że warto wydać na urządzenie 4500 zł i jest to rewelacyjna cena, ale nawet nie wiemy jaki siedzi w nim DAC i co odpowiada za sekcje wzmacniającą ;)

 

8 minut temu, westberg napisał:

Ale jakich przebojach?

To nie temat o M8. Ale działa już gapless? Jest wsparcie MQA? Rejestracja urządzenia w sklepie googla działa bezproblemowo? Chyba nie dalej jak w niedzielę czytałem że rada Shanlinga to czekać do 8h aż google zareaguje. Ludzie mają problemu z zawieszającym się playerem, inni narzekają na to że w qubuz nnie mogą zgrać plików na kartę sd. Z mojej perspektywy to są małe choroby wieku dziecięcego. Wydano produkt nieskończony, użytkownicy go testują a firma wprowadza poprawki za pomocą patchy. Żart, ale patrząc na jaja z Cyberpunkiem coraz mniej śmieszny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dx160 i nie zauważyłem żadnych z podanych tutaj problemów. Nigdy mi się też nie zawiesił, podobnie jak Hiby czy A&K.Kupiłem, zrobiłem aktualizację i działa bez problemu bez jakiejś rzeźby z łatkami i innymi mykami. To idealna sytuacja- kupujesz i używasz. Ktoś gdzieś coś wyczyta i generalizuje. Teraz zastanawiam sie nad dx300. Zobaczymy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Ok i tak to zostawmy. Uważasz, że warto wydać na urządzenie 4500 zł i jest to rewelacyjna cena, ale nawet nie wiemy jaki siedzi w nim DAC i co odpowiada za sekcje wzmacniającą ;)

 

To nie temat o M8. Ale działa już gapless? Jest wsparcie MQA? Rejestracja urządzenia w sklepie googla działa bezproblemowo? Chyba nie dalej jak w niedzielę czytałem że rada Shanlinga to czekać do 8h aż google zareaguje. Ludzie mają problemu z zawieszającym się playerem, inni narzekają na to że w qubuz nnie mogą zgrać plików na kartę sd. Z mojej perspektywy to są małe choroby wieku dziecięcego. Wydano produkt nieskończony, użytkownicy go testują a firma wprowadza poprawki za pomocą patchy. Żart, ale patrząc na jaja z Cyberpunkiem coraz mniej śmieszny. 

 

Skoro nie temat o M8 to po co wywoływać temat o M8? Pytanie do Ciebie, nie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Mam dx160 i nie zauważyłem żadnych z podanych tutaj problemów. Nigdy mi się też nie zawiesił, podobnie jak Hiby czy A&K.Kupiłem, zrobiłem aktualizację i działa bez problemu bez jakiejś rzeźby z łatkami i innymi mykami. To idealna sytuacja- kupujesz i używasz. Ktoś gdzieś coś wyczyta i generalizuje. Teraz zastanawiam sie nad dx300. Zobaczymy.

 

No, a mnie się DX220 zawieszał na Tidalu. Trzeba było zamykać karty, bo się "mózg elektronowy" zapychał i urządzenie wprawdzie grało, ale nie reagowało. Trzeba było je wyłączać. I ta wada nie została usunięta kolejnym FW, ponieważ po prostu wynikała z zastosowania słabego procesora. To samo dotyczyło prądożerności. Nie usunęli tej wady. Także możemy sobie tu opowiadać historie o wyższości jednego sprzętu nad drugim, ale ja jako zwykły klajent, nie sprzedawca i tak wiem swoje.

 

Zresztą to chyba Ty sam się skarżyłeś na procedurę instalacji sklepu Gugla w Astellu, dobrze pamiętam?

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Spytałeś o jakich przebojach mowa więc jedynie wyjaśniłem.

 

No, ale to Kolega wspomniał o przebojach związanych z M8 w wątku o DX300, nie ja. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni kupują i cieszą się użytkowaniem lub jeśli in coś przeszkadza mają 24 dni na oddanie sprzętu, a inni czekają na x łatek a najlepiej nową wersję i znów x patchy, gdzie Ci pierwsi z bananem na buzi oddają się muzyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o własnych doświadczeniach. Nie przekonuję nikogo do niczego. Sprzęt może grać wybitnie, ale jak się zawiesza to po prostu W****IA. DX160 nigdy jak dotąd mnie nie zawiódł.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wegiel21 napisał:

Jedni kupują i cieszą się użytkowaniem lub jeśli im coś przeszkadza mają 14 dni na oddanie sprzętu, a inni czekają na x łatek a najlepiej nową wersję i znów x patchy, gdzie Ci pierwsi z bananem na buzi oddają się muzyce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wegiel21 napisał:

Jedni kupują i cieszą się użytkowaniem lub jeśli in coś przeszkadza mają 24 dni na oddanie sprzętu, a inni czekają na x łatek a najlepiej nową wersję i znów x patchy, gdzie Ci pierwsi z bananem na buzi oddają się muzyce ;)

 

Myślę, że problem wynika z gry wolnorynkowej i wzajemnej konkurencji, niż z marudzenia klajentów. Czasy są trudne, wszyscy chcą jeść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

To nie temat o M8. Ale działa już gapless? Jest wsparcie MQA? Rejestracja urządzenia w sklepie googla działa bezproblemowo? Chyba nie dalej jak w niedzielę czytałem że rada Shanlinga to czekać do 8h aż google zareaguje. Ludzie mają problemu z zawieszającym się playerem, inni narzekają na to że w qubuz nnie mogą zgrać plików na kartę sd. Z mojej perspektywy to są małe choroby wieku dziecięcego. Wydano produkt nieskończony, użytkownicy go testują a firma wprowadza poprawki za pomocą patchy. Żart, ale patrząc na jaja z Cyberpunkiem coraz mniej śmieszny. 

 

Gapless - póki nie przeczytałem, że go tutaj nie ma, nie wiedziałem co to jest ;) MQA w żadnym urządzeniu nie miałem i nie narzekałem, teraz też mi brak nie przeszkadza. Dopiero po kupnie dowiedziałem się, że w ogóle ma być. Rejestracja działa bez problemu, zajęło mi to kilka czy kilkanaście minut. Player raz mi się zawiesił reset trwał tak do minuty. Czyli straciłem na te wielkie błędy maks kilkanaście minut, ale już kilkadziesiąt godzin cieszę się dźwiękiem jaki ten grajek podaje. Bo do tego on służy - rano włączyć, wieczorem wyłączyć i spędzić miło dzień z muzyką w wykonaniu jak najlepszym. Tak, wgrywanie patchy na dzień dobry robi słabe pierwsze wrażenie, o czym pisałem, ale nie widzę podstaw do tych narzekań. Kupiłem M8 w ciemno, za niemałe pieniądze, i dzisiaj znając te "błędy wieku dziecięcego" zrobiłbym to ponownie.

I żeby było jasne, opisuję swoje wrażenia, na podstawie swoich wymagań i zdaję sobie sprawę, że nie są uniwersalne. Dlatego też nie wiem czemu ma służyć zbieranie na siłę tych niby "błędów" (np. brak gapless ciężko za taki uznać) bo każdy inaczej użytkuje swoje urządzenia.

Edytowane przez Jot R
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

@Dirian czego oczekujesz po odtwarzaczu muzyki, że niby działa powolnie? Jasne, nie uruchamia się w pół sekundy, ale w samym systemie klikam przycisk play i zaraz gra muzyka, zmiana utworów bez zarzutu, Dezzer uruchamia się podobnie jak na telefonie. Więc czego brakuje? Może ja mam małe wymagania, bo dla mnie po prostu ma grać i działać stabilnie, ale tym bardziej chciałbym się dowiedzieć czegoś o potrzebach innych ludzi, choćby w kontekście pisania recenzji.

A z tymi ekranami, to nie masz przypadkiem na myśli tego, że DX160 i DX160 2020 mają po prostu ekrany innych producentów?

 

To musisz mieć faktycznie małe wymagania, albo jakiś powolny telefon - u mnie Deezer chodzi znacznie, znacznie wolniej niż na telefonie - choć jeszcze do przeżycia. Bo taki Tidal to ledwo działa...

 

Co do ekranów - u mnie np. jest dziwna czerwona plama (bardziej poświata w sumie niż plama) na czarnym tle. Nie przeszkadza to w niczym, bo prawie nigdy tego nie widać (w sumie tylko jak sie włącza odtwarzacz i widać logo), ale no coś takiego występuje. Z tego co szukałem, to gdzieś ktoś też się na takie przebarwienie skarżył chyba na head fi czy jakimś innym forum.

 

Generalnie chodzi mi o to, że nie jest to super dopracowany sprzęt jak tutaj niektórzy twierdzą - powolne działanie, bateria pozostawiająca dużo do życzenia. Przypomniała mi się też kwestia Wi-Fi - przecież zasięg tutaj to jakaś kpina, 2 metry od routera w linii prostej i już mam spory spadek jakości połączenia. I znów bateria - na WiFi, albo z włączonym BT, ucieka w oczach.

 

Żeby nie było - ogólnie jestem z DX160 całkiem zadowolony bo spełnia główne założenie - gra bardzo dobrze i ma pasującą mi sygnaturę. Super zgrywa się z iBasso SR2, a to dla mnie na ten moment najważniejsze. Ale jeśli ktoś twierdzi, że jest to dopracowany sprzęt, no to albo naprawdę ma klapki na oczach, albo faktycznie niskie wymagania 🙃

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga S10e, więc raczej żadne padło. Choć na nim i Tidal swego czasu ciął, co było jednym z powodów przejścia na Deezera.

 

A z tym ekranem, to może i tak jest. Przy czym warto przypomnieć, że gorsze rzeczy były z ekranami we flagowych Samsungach, Huawejach, LG, OnePlusach czy iPhonach, więc nie wiem na ile można mówić, że iBasso jest tu jakieś złe, bo są dwa przypadki gdzie widać delikatne przebarwienie tylko przy włączaniu odtwarzacza.

 

I nigdy (dosłownie - nigdy) w DX160 nie wyłączam wifi, muzyka głównie z Deezera online i 8 godzin na jednym ładowaniu trzyma. Więc chyba jakaś magia, że mi nie ucieka bateria 🤔

 

Tylko że... to nie jest temat od DX160, więc ewentualną rozmowę chyba warto tam przenieść :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso na swoim fanpage'u na FB udostępniło trzy nowe zdjęcia. Szkoda trochę, że nie pokazali całego urządzenia od frontu, bo tego jestem najbardziej ciekaw. Z tyłu przypomina mi do złudzenia DX160, natomiast potencjometr wygląda... dziwnie :D Wizualnie bardziej podoba mi się ten w DX220. Cena z tego, co udało mi się wyszukać, ma wynosić około 1000$, więc pewnie u nas w okolicach 4 tysięcy orzełków, znając @bigmaras 

 

Ze screenów widać też, że pewnie nie będzie sklepu google play, ale jest apka, więc zawsze coś ;) Znając życie Lurker doda co trzeba :) Zastanawiające są też dla mnie boczne przyciski funkcyjne. Wyglądają na wkomponowane w obudowę. Czyżby panele dotykowe a'la HTC zamiast fizycznych przycisków?

No i najważniejsze - nowy flagowiec nie będzie miał wymiennych modułów wzmacniacza. 

 

dx300.jpg

dx301.jpg

dx302.jpg

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

iBasso na swoim fanpage'u na FB udostępniło trzy nowe zdjęcia. Szkoda trochę, że nie pokazali całego urządzenia od frontu, bo tego jestem najbardziej ciekaw. Z tyłu przypomina mi do złudzenia DX160, natomiast potencjometr wygląda... dziwnie :D Wizualnie bardziej podoba mi się ten w DX220. Cena z tego, co udało mi się wyszukać, ma wynosić około 1000$, więc pewnie u nas w okolicach 4 tysięcy orzełków, znając @bigmaras 

 

Ze screenów widać też, że pewnie nie będzie sklepu google play, ale jest apka, więc zawsze coś ;) Znając życie Lurker doda co trzeba :) Zastanawiające są też dla mnie boczne przyciski funkcyjne. Wyglądają na wkomponowane w obudowę. Czyżby panele dotykowe a'la HTC zamiast fizycznych przycisków?

Pierwszy rząd, skrajnie z prawej widać ikonkę Play Store, więc nie wiem czy nie będzie. :D

Cieszę się z tego, że przeszli na gniazdo 4,4 (w stosunku do amp1mk2) i zrezygnowali z wymiennych modułów - nie będzie pokusy wydania dodatkowej kasy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności