Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nic więcej nie wiadomo. Nie napisane po chińsku na opakowaniu :)

https://www.head-fi.org/threads/ibasso-dx300-qualcomm-snapdragon-660-octa-core-6gb-ram-64gb-rom.943020/

 

CPU: Qualcomm Snapdragon 660 Octa-core
RAM: 6GB
ROM: 64GB
DAC: ?
POWER: ?
CHANGABLE AMPS: ?
ANDROID VERS: ?
RELEASE DATE: ?

 

DX300.jpg

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś pisał w temacie o DX220, mi też nie podoba się to, że dają tylko 64GB pamięci wewnętrznej. Z punktu widzenia posiadacza DX220 wiem, że te 64GB kończą się bardzo szybko, szczególnie jeśli chce się korzystać z czegoś więcej, niż tylko FLACów. Do tego pewnie dadzą tylko jeden slot na karty pamięci, co też jest kiepskie, bo wiadomo, że taniej kupić dwie karty mniejszej pojemności, niż jedną większą.

Ten render zbyt wiele nie pokazuje, ale te zaokrąglone rogi przypominają mi trochę Hiby R6 Pro i nie jest to wcale złe skojarzenie. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

FPGA-Master used by the DX300:

In the traditional audio players, the SoC and the OS are in charge of many tasks at the same time. Audio playback isn’t the main process and often doesn’t have the highest priority. In the DX300, we developed a Field Programmable Gate Array (FPGA) to eliminate the negative influence from the OS’ multi-task processes. The FPGA works between the SoC and the Digital to Analog Converter (DAC). It is dedicated to requesting data from the SoC, then sending that data to the DAC. In our application, the FPGA is working in master mode in the entire audio process using two Accusilicone Fentosecond oscillators as the clocks while synchronizing all audio clocks. It is able to construct one of the cleanest audio system recoveries of data possible while minimizing any jitter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Inszy napisał:

Czyli jednak AKM.

 

No, ja jako dziaders przesiadłem się z sabra na akm. Dla starych dziadów akm jest chyba lepszy na słuch.

 

Ciekawe, który akm zastosują. Może być ciekawie. Ten najnowszy akm to jest naprawdę niezły kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że nowe AKM są świetne. Ilość detalu, scena i holografia to jego największe atuty.

Co mnie jednam bardziej ciekawi. Czy wg Was większy narzut na dźwięk ma DAC czy sekcja wzmacniacza? Ostatnio spotkałem się z opiniami, że ten drugi ma znacznie większe znaczenie i możliwe nawet, że sabre i akm z tym samym wzmacniaczem mogą brzmieć podobnie, a nas się karmi nowymi DAC i nowymi cyferkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palpatine napisał:

To prawda, że nowe AKM są świetne. Ilość detalu, scena i holografia to jego największe atuty.

Co mnie jednam bardziej ciekawi. Czy wg Was większy narzut na dźwięk ma DAC czy sekcja wzmacniacza? Ostatnio spotkałem się z opiniami, że ten drugi ma znacznie większe znaczenie i możliwe nawet, że sabre i akm z tym samym wzmacniaczem mogą brzmieć podobnie, a nas się karmi nowymi DAC i nowymi cyferkami.

 

Myślę, że jedno i drugie, ale to drugie ma chyba większe znaczenie. Dlatego kupiłem M8 - decydujące było to, że w sekcji wzmacniacza zobaczyłem legitne kondensatory Elna. Tak se pomyślałem, że to chyba jednak w przenośnym sprzęcie rozwiązanie ponadstandardowe i że musi być dobrze. I było, tzn. jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palpatine napisał:

To prawda, że nowe AKM są świetne. Ilość detalu, scena i holografia to jego największe atuty.

Co mnie jednam bardziej ciekawi. Czy wg Was większy narzut na dźwięk ma DAC czy sekcja wzmacniacza? Ostatnio spotkałem się z opiniami, że ten drugi ma znacznie większe znaczenie i możliwe nawet, że sabre i akm z tym samym wzmacniaczem mogą brzmieć podobnie, a nas się karmi nowymi DAC i nowymi cyferkami.

Amp, ale i dac może pełnić funkcję upiększacza ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Palpatine napisał:

To prawda, że nowe AKM są świetne. Ilość detalu, scena i holografia to jego największe atuty.

Co mnie jednam bardziej ciekawi. Czy wg Was większy narzut na dźwięk ma DAC czy sekcja wzmacniacza? Ostatnio spotkałem się z opiniami, że ten drugi ma znacznie większe znaczenie i możliwe nawet, że sabre i akm z tym samym wzmacniaczem mogą brzmieć podobnie, a nas się karmi nowymi DAC i nowymi cyferkami.

Największe znaczenie ma aplikacja samej kości DAC, czyli sekcja wzmacniacza. Najlepszy przykład to Lotoo PAW 6000 z AKM4493 - niby antyk, a gra tak, że zawstydza wiele dapów na nowszych, "lepszych" kościach. Dlatego można zapakować absolutnie każdą kość DAC, nawet z najwyższej półki, ale jeżeli całe otoczenie będzie do luftu, to nie zagra ani trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

Czyli niepotrzebnie jaramy się nowymi AKM i Sabre i materiałami marketingowymi. Tam rzadko kiedy podają co odpowiada za sekcje amp ;)

 

Nie podają, ale czasami ktoś coś wygrzebie i zrobi zdjęcie.

 

11363665_thumb.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Palpatine napisał:

Czyli niepotrzebnie jaramy się nowymi AKM i Sabre i materiałami marketingowymi. Tam rzadko kiedy podają co odpowiada za sekcje amp ;)

Dużo łatwiej (dla przeciętnego klienta) uzasadnić duży wzrost ceny tym, że zastosowane nowe, hipermegaluks układy DAC niż tym, że zastosowano lepsze kondensatory czy dużo restrykcyjniej parowane rezystory. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie z dyskusji o tanich chińskich grajkach, i wpływie przetworników gdzie chłopaki zachwycali się nowymi kostkami DAC:

Raczej jest zdecydowanie przeceniany jeśli chodzi o czystą jakość grania. W nim liczy się głównie wydajność energetyczna i dodatkowe ficzery, a nie "jak gra", bo jak ktoś chce, to "kliniczne Sabre" zagra ciepło i basowo, a "aksamitny Wolfoson" będzie walił szczegółami i ostrą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vaiet napisał:

Największe znaczenie ma aplikacja samej kości DAC, czyli sekcja wzmacniacza. Najlepszy przykład to Lotoo PAW 6000 z AKM4493 - niby antyk, a gra tak, że zawstydza wiele dapów na nowszych, "lepszych" kościach. Dlatego można zapakować absolutnie każdą kość DAC, nawet z najwyższej półki, ale jeżeli całe otoczenie będzie do luftu, to nie zagra ani trochę.

Rozumiem. Rzeczywiście przykład Lotoo pokazuje, że można osiągnąć świetne (a przynajmniej zachwalane i reklamowane) brzmienie na starszej już kości.

Niemniej mam jeszcze jedną wątpliwość. W sprzęcie przenośnym wg Ciebie kostki DAC mają mniejsze znaczenie niż w dużym audio? Bo jakoś te dwie wypowiedzi wydają mi się niespójne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mobilnym audio sprzedaje się większy „podatek od marzeń” niż w sprzęcie stacjonarnym , bo chyba ten rynek chłonie bardziej . Przykładem jest stosowanie dwóch kostek DAC( byle jak najnowszych) czego nie widać w sprzedacie stacjonarnym . Jeśli kostki maja drugorzędne znaczenie , to po co aż dwie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Royal napisał:

W mobilnym audio sprzedaje się większy „podatek od marzeń” niż w sprzęcie stacjonarnym , bo chyba ten rynek chłonie bardziej . Przykładem jest stosowanie dwóch kostek DAC( byle jak najnowszych) czego nie widać w sprzedacie stacjonarnym . Jeśli kostki maja drugorzędne znaczenie , to po co aż dwie ? 

 

Żeby się kojarzyło z monoblokami Marka Levinsona, po jednym na kanał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Palpatine napisał:

Rozumiem. Rzeczywiście przykład Lotoo pokazuje, że można osiągnąć świetne (a przynajmniej zachwalane i reklamowane) brzmienie na starszej już kości.

Niemniej mam jeszcze jedną wątpliwość. W sprzęcie przenośnym wg Ciebie kostki DAC mają mniejsze znaczenie niż w dużym audio? Bo jakoś te dwie wypowiedzi wydają mi się niespójne.

 

Było już wielokrotnie poruszane na forum, że dobra aplikacja tej konkretnej kości ESS była diabelnie trudna i o wiele łatwiej było osiągnąć kiszkę, niż stworzyć sensownie grający sprzęt na tej kości. Poza tym 9018k2m to kość typowo mobilna, ze starej, niezbyt dobrej serii. Przeskok jest na tyle ogromny, że 9038Q2M znajdziesz w poważnych stacjonarnych klockach za grubą kasę jak i w znacznie tańszych sprzętach, a jakość brzmienia w znacznym stopniu zależy od implementacji. Najlepszy przykład w sumie to Burson C3X Performance, Burson Playmate i Aune X1s Pro. Wszędzie ta sama kość, a brzmienie miejscami diametralnie od siebie różne i C3X Perf oraz X1s Pro dzieli przepaść, do tego nie tylko finansowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze trzy sekcje w audio to: humor, słuch i muzyka - reszta jest przereklamowana i w duszy nie gra

 

nie wyobrażam sobie innego AKM niż najwyższy w DX300, ale wystarczy mi najniższy, jeśli zagra lepiej od DX220/1mk2

 

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności