Jump to content
  • 0

Akg k240 studio - nowe sluchawki. Akg k702, DT770, DT880, cos innego?

Question

Dobry wieczór. 6 lat temu kupiłem akg k240 studio. Podoba mi się ich brzmienie. Bass jest dla mnie odpowiedni. Słucham rocka, metalu, popu, muzyki klasycznej.  Chciałbym zmienić słuchawki. Budżet ok 700 zł. Impedancja bez znaczenia. Buduje wzmacniacz lampowy.  Nie chcę konstrukcji zamkniętych. Zastanawiam się nad Akg k702 (nie mają za dużo góry?), Beyerdynamic DT770, DT880. Jestem otwarty na propozycje.

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

może Fidelio x2 hr?

• 0
3 godziny temu, grabski5 napisał:

może Fidelio x2 hr?

Moim zdaniem do metalu średnie - wyższa średnica trochę mnie męczyła. Może na lampie będzie lepiej, nie wiem.

K702 z bassmodem na wzmaku lampowym bardzo mi się podobały, może nie były tak mocno dociążone jak lubię, ale i tak nawet w metalu było bardzo przyjemnie. Moim zdaniem dużo lepiej od DT990. Takstarów wspomnianych przez @neonlight'a niestety nie znam.

• Thanks 1
  • 0
W dniu 23.09.2020 o 23:47, corpse3020 napisał:

Zastanawiam się nad Akg k702 (nie mają za dużo góry?),

Zdecydowanie nie mają jej za dużo. To bezpieczny wybór pod tym kątem. Mają za to bardzo szeroką scenę, więc jeśli na tym Ci zależy to jest to dobry kierunek. Nie wiem czy ilość basu będzie Cię satysfakcjonować, nie znam k240 które obecnie posiadasz, więc się nie odniosę. Natomiast dobry wzmacniacz, i/lub mod jak ktoś wyżej pisał może tu pomóc. 

Dt880 Edition to również bardzo dobre słuchawki w tym przedziale cenowym, granie po jaśniejszej stronie, całkiem szybkie z przyzwoitym detalem.

Obie pozycje zdecydowanie warto posłuchać.

Pozdr,