Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon D2 Recovery Mode


quzio

Rekomendowane odpowiedzi

Ano recovery drivers sa.

Ja sobie czytuje iaudifila, jako, ze D2 ostatnio kupilem. A te fora tez od czasu do czasu, bo ciekawe info sie znajduje.

 

Recovery drivers zostaly przekazane jednemu z czlonkow iaudiophile chyba nieoficjalnie przez goscia, ktory pracuje w centrum serwisowym iaudio w Czechach. Ten sam programista ktory udostepnil podobne narzedzie dla U3.

 

Juz kilku osobom udalo sie odzyskac "sceglowane" D2.

 

Drivery sa jak na razie rozprowadzane tylko tym, ktorzy maja zepsute odtwarzacze, bo ludzie z iaudiophile nie chca zeby ktos mial z tego powodu nieprzyjemnosci, i licza, ze moze Cowon udostepni owe drivery oficjalnie. A tu tak sie sklada, ze juz ktos na forum rockboxa dla D2 oferuje wyslac drivery temu kto chce.

 

Rockbox dla D2 to moje marzenie, bot Cowon zrobile playera dobrego, ale ma niespelniony potencjal i firmware jest niestety miejscami kiepskawy.

Wydaje mi sie jednak, ze nie za bardzo moga ludzie robic rockboxa jak dostepne recovery drivers sa "nielegalne" - Cowon bardzo nie lubi jak sie bawic jego driverami i firmwarem, i sie czepia.

Tak czy siak, jak sie ktos tutaj zna na pisaniu firmwareow (bo ja, kurde pojecia o tym nie mam; dajcie mi lutownice i analogowy sygnal to cos moze wykombinuje, ale programowac to ja nie potrafie) to niech sie bierze za robienie rockboxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

TRYB RECOVERY dla D2:

 

D2 przełączymy w tryb recovery naciskając +, - lub 'M' i w tym samym czasie przesuwamy "wajchę" power . W trybie recovery ekran pozostaje pusty i jeśli podłączymy D2 do PC'ta jest on rozpoznawany jako USB device .

 

Aby przełączyć do normalnej pracy naciskamy reset i następnie power . Ważna rzecz-aby nie zapełniać wewnętrznej pamięci do maksimum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnei polityka cowona w przypadku D2 jest niezrozumiala. w iaudio5 (na ktorym bazuje swoje wymagania co do D2) firmware byl wgrywany wlasnie poprzez recovery mode. swoja droga w instrukcji iaudio5 cowon zalecal zostawienie kilku wolnych mb. jednak jako, ze czesto i gesto nagrywalm rozne audycje radiowe, bywalo, ze rano odkrywalem, iz cala pamiec zostala zajeta i audycja nie nagrala sie do konca. grajek funkcjinowal. po ok 10 miesacach znow zdarzyla sie taka sytuacja. przy okazj isiadla bateria wiec wymienilem ja na naladowana. okazalo sie, ze grajek nei wstaje :/. juz zaczalem szukac gwarancji do niego i czytac jej warunki gdy pomyslalem o wgraniu firmware. podlaczylem do usb z przycisnietym play, zainstalowalem stery do cowon recovery, firmware zostal wgrany, grajek znow zaczal dzialac. dlaczego wiec w przypadku D2 cowon uzaleznil upgrade firmware'u od tego czy grajek zostanie wykryty jako pamiec przenosna w pececie? czyzby bylo za malo awarii w ich odtwarzaczach i postanowili sie dorobic na naprawach? nie sadze. niezbadane sa drogi biznesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności