Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 - wypadają z ucha


czapczis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

W zeszłym roku kupiłem Aune E1 i jeśli chodzi o kwestie odczuć dźwiękowych to jestem bardzo zadowolony, ale... Zazwyczaj używam ich w pociągu i podczas siedzenia przy komputerze. Jednak jak spaceruję to po prostu wypada mi prawa słuchawka. Próbowałem już wszystkich gumek dołączonych w zestawie, ale niestety po chwili wypadają i to tylko z prawego ucha, jeśli chodzi o lewe to akurat lewa słuchawka leży bardzo dobrze. Mam jeszcze sennheiser momentum in ear i taki problem tam nie występuje. Stąd moje pytanie czy ja mam jakieś "dziwne" ucho czy po prostu budowa tych słuchawek akurat nie jest dobra dla mojego ucha? Da się coś z tym zrobić, poprzez zakup jakichś innych tipsów? Szczerze mówiąc jestem już tak wkurzony, że mam ochotę je komuś odsprzedać, jeśli nie da się na to nic poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy symetryczni i ludzie często mają drobne różnice w budowie ucha i kanału słuchowego. Ja też jedno ucho mam mniej skore do współpracy z dokanałówkami, ale akurat lewe i niektóre modele wystają z niego ciut bardziej, ale to zależy już od ich budowy. Przykładowo takie Creative HS-930i musiałem sprzedać, bo za cholerę nie mogłem przejść więcej niż kilkunastu metrów bez poprawiania słuchawek. Ogólnie preferuję słuchawki noszone OTE, a z kablem do dołu to np. o takiej budowie jak AKG EO-IG955.

 

Ostatnio bardzo sobie cenię takie tipsy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E1 miałem i org tipsami też miałem ten problem. Później kupiłem spiral doty i było podobnie, a za namową kolegów z forum ostatecznie wylądowały
https://audeos.pl/pl/p/ePro-Horn-Shaped-Tips-grafenowe-tipsy-do-sluchawek-dokanalowych-3-pary-w-rozmiarach-S%2C-M-i-L/1000
I to moje ulubione gumki do wszystkich doków. Nie mówię że u Ciebie będzie podobnie ale mi pomogły.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mayster napisał:

J/w, ePro są często rozwiązaniem wszelkich problemów z innymi silikonami :)

 

Właśnie u Was kupowałem te słuchawki ;)

Pobawiłem się trochę z "podnoszeniem" i następnie wkładaniem słuchawek z nałożonymi piankami i efekty były zadowalające ;D

Co polecacie bardziej do tych słuchawek? Pianki czy wyżej podlinkowane tipsy? Zaznaczam, że słucham głównie rock'a, jazz'u i trochę punk'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewien, że zostaniesz przy E1 dłużej to możesz rozważyć, zrobienie custom tipsów w Custom Art. Spora inwestycja ale wygoda i izolacja nieporównywalnie lepsza niż wszystkie inne tipsy silikonowe/pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ePro Horn to najgorsze tipsy jakie istnieją, kompletnie właśnie nie trzymały się w uchu i nie uszczelniały kanału ze względu na kształt otworu i tym samym taką cieniutką fakturę tych tipsów. Także nie bierz wszystkiego co tu polecą za pewniak (zwłaszcza jak pisze to sprzedawca), będziesz musiał uzbierać karton tipsów zanim znajdziesz coś dla siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności