Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamiast Koss UR40


Fagner308

Pytanie

Witam, szukam słuchawek wokółusznych otwartych w cenie do 700 zł (im niższy budżet, tym lepiej, długo by tłumaczyć 😅) , zamiast moich wysłużonych Koss'ów UR40. Co do wymagań, to głównie w takich słuchawkach poszukuję szerokiej sceny, wygody i w miarę obecnego basu, który wydaje mi się dosyć ważnym aspektem w muzyce elektronicznej, przynajmniej w moich odsłuchach. Rozglądałem się wstępnie i mogę powiedzieć, że trochę przyjrzałem się Sennheiserom serii HD5xx, tak samo, jak Audio-technica ATH-AD500X, które mogłyby się wpasować moje preferencje. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w wyborze odpowiednich słuchawek? Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, Fagner308 napisał:

Sennheiserom serii HD5xx, tak samo, jak Audio-technica ATH-AD500X

To IMO słabsze dźwiekowo słuchawki od UR40. To, że UR kosztują  140 zł, a tamte więcej nie ma znaczenia. 

W sumie poleciłbym ci K701, ale zaraz naczytasz się od forumowych kolegów, że one nie mają basu i wtedy go nie usłyszysz.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
22 minuty temu, Rafacio napisał:

To IMO słabsze dźwiekowo słuchawki od UR40. To, że UR kosztują  140 zł, a tamte więcej nie ma znaczenia. 

W sumie poleciłbym ci K701, ale zaraz naczytasz się od forumowych kolegów, że one nie mają basu i wtedy go nie usłyszysz.

Mimo wszystko jestem w stanie zaryzykować, ponieważ najbardziej zależy mi na scenie mimo wszystko, także taka opcja również wchodzi w grę. 

 

19 minut temu, MrBrainwash napisał:

Fidelio X2 również zwróciły moją uwagę, tylko czy niskie tony nie będą zbyt mocno podkreślone? I jak w nich wypada scena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koss UR40 to były słuchawki, które służyły mi najdłużej i naprawdę sporo czasu zajęło mi znalezienie czegoś, co na dłuższą metę byłoby lepsze. Większość słuchawek przegrywała komfortem z bardzo lekkimi UR40, ale też specyficznym budowaniem sceny, która nie była zbyt duża, ale bardzo poukładana. Pierwszym modelem, który zacząłem używać częściej były AKG M220 PRO, a później K712 PRO oraz wspomniane Philips Fidelio X2.

3 minuty temu, Fagner308 napisał:

Mimo wszystko jestem w stanie zaryzykować, ponieważ najbardziej zależy mi na scenie mimo wszystko, także taka opcja również wchodzi w grę. 

 

Fidelio X2 również zwróciły moją uwagę, tylko czy niskie tony nie będą zbyt mocno podkreślone? I jak w nich wypada scena? 

Ogólnie X2 mają sporo basu, ale jego odbiór to już kwestia preferencji. Scenę mają dużą i śmiem twierdzić, że jest to kwestia obiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X2 mają relatywnie dużo basu. Z tym, że jak podłączy się je pod neutralne źródło to tego basu jest "jak Ulał". 

Pewnie da się polecić jeszcze kilka słuchawek w tym i nowe SHP9600 (jeśli chce się coś tańszego).

Sęk w tym, że w tym budżecie z tymi wymaganiami:
- muzyka elektroniczna
- scena
- wygoda 
- do 700zł

to wydają się właściwymi słuchawkami jako pierwsza propozycja. 
https://www.rtings.com/headphones/reviews/philips/fidelio-x2hr
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/fidelio-x2hr/

Takie K712 pro też są dobre, z nawet większą sceną/przestrzenią, choć lżejsze na basie i  bardziej łagodne/wygładzone w graniu. 
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/akg/k712/
https://www.rtings.com/headphones/reviews/akg/k712-pro

Obie pary są na swój sposób specyficzne w graniu, ale jednak akg są bardziej ekscentryczne, X2 bardziej casualowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, neonlight napisał:

Na Allegro i OLX gość sprzedaje AKG K7XX, szedłbym w tym kierunku.

 

Edit.

Z czym one mają grać tak a propo's?

W bardziej "mobilnym" stylu, jak będę po domu musiał podróżować, to z X5 III, więc tutaj nie będą zbyt mocno wysterowane, natomiast tak w pełni stacjonarnie to będzie grało na Ibasso DC-02 z podłączonym wzmakiem Topping NX3s (z tym wzmacniaczem to jeszcze się wstrzymuję, jeśli słuchawki by go wymagały, to bym go kupił od znajomego, albo coś w podobnym przedziale cenowym, także tutaj też jest wybór)

10 godzin temu, MrBrainwash napisał:

X2 mają relatywnie dużo basu. Z tym, że jak podłączy się je pod neutralne źródło to tego basu jest "jak Ulał". 

Pewnie da się polecić jeszcze kilka słuchawek w tym i nowe SHP9600 (jeśli chce się coś tańszego).

Sęk w tym, że w tym budżecie z tymi wymaganiami:
- muzyka elektroniczna
- scena
- wygoda 
- do 700zł

to wydają się właściwymi słuchawkami jako pierwsza propozycja. 
https://www.rtings.com/headphones/reviews/philips/fidelio-x2hr
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/fidelio-x2hr/

Takie K712 pro też są dobre, z nawet większą sceną/przestrzenią, choć lżejsze na basie i  bardziej łagodne/wygładzone w graniu. 
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/akg/k712/
https://www.rtings.com/headphones/reviews/akg/k712-pro

Obie pary są na swój sposób specyficzne w graniu, ale jednak akg są bardziej ekscentryczne, X2 bardziej casualowe. 

W tym wypadku, skierowałbym się w stronę fidelio X2. Te Philipsy też są interesujące, tylko ich dostępność jest mocno średnia z tego, co zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Że te UR40 niby tak dobrze grają? Gdy słuchałem je z jakieś 8 lat temu w sklepie to wydawało mi się, że... są zepsute, tak grały ;)  Po tym co napisaliście muszę je jeszcze raz posmakować jak będą gdzieś na sklepie.

Osobiście polecam, z początku ciężko mi było się do nich przyzwyczaić, ale po jakimś czasie się mocno zaprzyjaźniliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Że te UR40 niby tak dobrze grają? Gdy słuchałem je z jakieś 8 lat temu w sklepie to wydawało mi się, że... są zepsute, tak grały ;)  Po tym co napisaliście muszę je jeszcze raz posmakować jak będą gdzieś na sklepie.


To są takie KSC75 z większą obudową, przez co większą sceną. Pewnie przyjemne słuchaweczki na początek przygody. Nie wiem czy z poziomu HF580 jest na co patrzeć. Ja kiedyś ponownie kupiłem KSC75 to wydały mi się strasznymi mułami to od razu sprzedałem, choć kiedyś byłem nimi zachwycony słuchając nawet z ciepłego sansy fuze. Potem też sporo słuchałem na lepszych KPP i też bardzo spoko mi się wydawały. Ale po przerwie od nich jak chciałem ich posłuchać w markecie to usłyszałem tylko tonę mułu. 

Mocno subiektywna i zmienna sprawa (wraz z progresem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash Tylko chcę je sprawdzić, czy może teraz uznam je za lepsze niż kiedyś - nie mam zamiaru ich kupować ;) W tamtym czasie też byłem zdania, że już nawet kpp lepsze. A o kpp nie mam dobrego zdania ;) KSC75 nigdy nie słyszałem.


Z tym wyższym poziomem to różnie bywa. Mam teraz zenki hd520 i niby SQ gorsze w bezpośrednim porównaniu, ale ogólnie dla mnie na wystarczającym/odpowiednim poziomie i bardzo dobrze mi się na nich słucha. Może to dziwne co teraz napiszę (dla mnie nie :P ), ale przypominają mi dźwięk w stylu tego co słyszałem lata temu z telewizora, gdy oglądałem teledyski :D Ale na o wiele, wiele wyższym poziomie.

W zasadzie to do dzisiaj oglądam teledyski na tv, te dla oldbojów. I właśnie zenki są najbardziej zbliżone do magi dźwięku z tv :D

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

KPP są sporo słabsze. To one są zamulone w porównaniu do KSC75. Dla mnie KSC(UR40 też)to rewelacyjne słuchawki bez względu na cenę. Co do UR40. Jak masz je już sfatygowane, to wyjmij gąbki zza przetworników. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Rafacio napisał:

KPP są sporo słabsze. To one są zamulone w porównaniu do KSC75. Dla mnie KSC(UR40 też)to rewelacyjne słuchawki bez względu na cenę. Co do UR40. Jak masz je już sfatygowane, to wyjmij gąbki zza przetworników. 

Dokładnie! To był jeden z pierwszych zabiegów, które zrobiłem na nich, bardzo je to  odświeżyło 😄

Edytowane przez Fagner308
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aha. Czyli to znasz. Powtórzę. Dla mnie to super słuchawki bez wzgledu na cenę. Po prostu Koss ma nromalne ceny za coś takiego jak słuchawki. Nie dla audiofilów. Co prawda dziś mi się jednak nie chciało, ale chyba je sobie kupię.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Wiele nie straciłeś moim zdaniem, muzyka w nich brzmi jakby była nagrywana w blaszanym rondelku. Choć mają w sobie też coś z brzmienia słuchawki telefonicznej ;)

W takim wypadku UR40, w stosunku do KSC75 wypadałyby lepiej, dobrze wiedzieć. Kurcze, zacząłem wątpić w sens wydania tych 700 złotych na nowe słuchawki 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Fagner308 napisał:

W takim wypadku UR40, w stosunku do KSC75 wypadałyby lepiej, dobrze wiedzieć. Kurcze, zacząłem wątpić w sens wydania tych 700 złotych na nowe słuchawki 😅

 

Jak najbardziej warto :) K701 pasują do opisu, scenę mają szeroką, bas też jest niezły i zdecydowanie lepszy, niż go wielu opisuje ;) Po prostu brakuje mu zejścia, ale tragedii nie ma.

A jak się okaże, że to jednak nie to, to zawsze masz 14 dni na zwrot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat w kwestii basu to nie będę narzekać, bo słuchawki typowo pod bas mam, nawet całkiem sporo, także z tym nie będzie problemu. Tym razem poszukuje coś, co rozszerzy moje horyzonty w kwestii słuchawek otwartych, jak i również ich największego atutu, czyli większej sceny od ich zamkniętych braci 😀 Chociaż nie powiem, bas też by się odrobinkę przydał 😅

 

PS. Pisane z telefonu, mam nadzieję, że zarówno tekst, jak i emotikony są poprawnie umiejscowione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, bob2000 napisał:

UR40 kojarzę z wątłej i chyba mocno plastikowej budowy i chyba basu nie było, a co do reszty to nie pamiętam za dobrze - ale pamięć jest zawodna i gust się lekko zmienił lekko. Może tym razem byłoby lepiej, przynajmniej akceptowalnie, a to już byłoby lepiej niż kpp.

Jakość wykonania rzeczywiście zostawia wiele do życzenia, basu nie ma sporo, ale to, jak prezentowany jest w nich dźwięk jest po prostu niezwykłe i uzależniające. Na tyle, że porzuciłem moje wypełnione basem Sennheisery Momentum AEI, tak samo, jak Whizzer Kyliny i ISK HP580. Przynajmniej w kwestii luźnych odsłuchów w domu 🙂

A mówimy tu o słuchaniu muzyki elektronicznej, z dosyć ciężkim basem 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1
4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Wiele nie straciłeś moim zdaniem, muzyka w nich brzmi jakby była nagrywana w blaszanym rondelku. Choć mają w sobie też coś z brzmienia słuchawki telefonicznej ;)

Hehe ;) Może kiedyś będzie mi dane posłuchać tej legendy niskich cen.
 

4 godziny temu, Rafacio napisał:

KSC to bardziej przestrzenna, jasniejsza i bardziej napowietrzona wersja nauszna UR40.

UR40 kojarzę z wątłej i chyba mocno plastikowej budowy i chyba basu nie było, a co do reszty to nie pamiętam za dobrze - ale pamięć jest zawodna i gust się lekko zmienił lekko. Może tym razem byłoby lepiej, przynajmniej akceptowalnie, a to już byłoby lepiej niż kpp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności