Skocz do zawartości

Test adaptera FiiO LC-BT2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy/gorszy od UTWS1?

 

LC-BT2 to nowy adapter Bluetooth od FiiO, wyposażony we wtyczki MMCX lub 2-pin 0,78 mm. Posiada naszyjny pałąk, przetwornik AKM AK4431 oraz moduł Bluetooth 5.0 Qualcomm CSR8675 z obsługą kodeków AAC, aptX, aptX LL, aptX HD i LDAC.


Miałem już okazję przetestować adapter FiiO UTWS1, który pozwala przekształcić zwykłe dokanałówki z wymiennym kablem w słuchawki typu True Wireless Stereo, czyli pozbawione przewodu. Adapter okazał się oferować niezłą ergonomię i świetnie brzmieć. Wprawdzie UTWS1 pod względem komfortu i funkcjonalności nie dorównuje jeszcze zwyczajnym słuchawkom TWS, bo nie ma ładującego etui i nie jest równie dyskretny, ale to bez wątpienia gratka dla wymagającego melomana, który chce zamienić wysokiej jakości dokanałówki w słuchawki bezprzewodowe...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-lc-bt2-recenzja/

 

11a-1.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@maciux

Ten kabel jest fenomenalny, cieszę się że jeszcze mi się go udało gdzieś wyrwać. Bardzo wrafinowany, czysty i muzykalny dźwięk na kodeku LDAC. Takie FH3 brzmią z nim czarująco. Szkoda, że FiiO przestało go rozwijać i produkować, przecież TWSy nie oferują LDACa ani 20 godzin na baterii. Poza tym ten kabelek jest bardzo wygodny. A dacki BT to dodatkowe klocki w kieszeni i wciąż płaczący się kabel do słuchawek - nie kumam tego. Jestem fanem tego neckbanda, to zdecydowanie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blueme napisał:

@maciux

Ten kabel jest fenomenalny, cieszę się że jeszcze mi się go udało gdzieś wyrwać. Bardzo wrafinowany, czysty i muzykalny dźwięk na kodeku LDAC. Takie FH3 brzmią z nim czarująco. Szkoda, że FiiO przestało go rozwijać i produkować, przecież TWSy nie oferują LDACa ani 20 godzin na baterii. Poza tym ten kabelek jest bardzo wygodny. A dacki BT to dodatkowe klocki w kieszeni i wciąż płaczący się kabel do słuchawek - nie kumam tego. Jestem fanem tego neckbanda, to zdecydowanie!

 

To prawda, jeden z najlepszych adapterów od FiiO :) "Pałąki" ogólnie niezbyt się przyjęły - miałem też trochę dokanałowek z taką konstrukcją, to nierzadko korzystało mi się z nich wygodniej, niż z tych jedynie połączonych kablem. Przewody łączące obie słuchawki były często zbyt sztywne, plątały się i zahaczały o ubranie, gdy pałąk stabilnie trzymał się karku.

 

Jednak dla mnie TWS-y czy adaptery pokroju UTWS są bardziej praktyczne - słuchawki i tak doładowują się w etui, a tak długi jednorazowy czas pracy nie jest potrzebny. Do tego dochodzą mniejsze wymiary, ładowanie Qi i często ANC. W zatłoczonym mieście obsługa kodeków i brzmienie schodzą na dalsze tory.

 

Swoją drogą, znasz UTWS5? Myślę, że brzmienie przypadłoby Ci do gustu - jest w stylu LC-BT2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux

Niby pałąki się nie przyjęły ale zobacz, że LCBT2 totalnie się wyprzedał przez te niemal 2 lata i to na całym świecie, nie zalega nigdzie w magazynach, więc ja sądzę, że jest jednak popyt na kolejną odświeżoną jego wersję. Szczególnie, że LCBT2 jest naprawdę zrobiony kapitalnie od strony komfortu użytkowania i estetyki.

UTWS5 nie nęci mnie, bo nie ma LDACa a ja Aptx Adaptive i tak nie mogę obsłużyć (standardowy Aptx brzmi jednak istotnie gorzej od LDACa i wiem to z autopsji po sprawdzeniu z różnymi słuchawkami BT). Pewnie byłbym też bardziej nimi zainteresowany gdyby miały ANC ale nie wiem czy to technicznie i efektywnie można zrobić bez "swoich" dostosowanych do ANC słuchawek...

Także szczerze to prędzej liczę na LCBT3 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blueme napisał:

@maciux

Niby pałąki się nie przyjęły ale zobacz, że LCBT2 totalnie się wyprzedał przez te niemal 2 lata i to na całym świecie, nie zalega nigdzie w magazynach, więc ja sądzę, że jest jednak popyt na kolejną odświeżoną jego wersję. Szczególnie, że LCBT2 jest naprawdę zrobiony kapitalnie od strony komfortu użytkowania i estetyki.

UTWS5 nie nęci mnie, bo nie ma LDACa a ja Aptx Adaptive i tak nie mogę obsłużyć (standardowy Aptx brzmi jednak istotnie gorzej od LDACa i wiem to z autopsji po sprawdzeniu z różnymi słuchawkami BT). Pewnie byłbym też bardziej nimi zainteresowany gdyby miały ANC ale nie wiem czy to technicznie i efektywnie można zrobić bez "swoich" dostosowanych do ANC słuchawek...

Także szczerze to prędzej liczę na LCBT3 😉

 

AptX Adaptive jest rzeczywiście problematyczny, bo mało smartfonów go wspiera - często brakuje go nawet w modelach z nowymi układami Qualcomma... Z tego powodu muszę mieć dwa smartfony, bo Samsung S21 FE nie wspiera ani aptX-a Adaptive, ani aptX-a HD. Samsung chyba twierdzi, że ich kodek SSC to rekompensuje, z czym trudno się zgodzić. Dlatego rozumiem i zgadzam się z argumentem za wyższością LDAC-a - Sony tutaj wygrało.

 

Nie wiem jak aktualnie wygląda sytuacja z AKM po pożarze, ale czuję, że nadal z produkcją/dostępnością kiepsko. LC-BT3 musiałby mieć pewnie układ od ESS, więc możliwe, że brzmienie poszłoby w inną stronę. Pewnie UTWS7 z LDAC-em jest bardziej prawdopodobny, ale cena może być już zaporowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blueme napisał:

@maciux

Jesteś pewien, ze Samsung nie wspiera AptX HD? Ja po podłączeniu sprzętu z AptX HD mam w ustawieniach deweloperskich w sekcji BT przełącznik "Dźwięk HD" i on jest standardowo wtedy włączony (wersja Androida 12)

Sprawdź to u siebie...

 

Nie wspiera - sprawdziłem mnóstwo Samsungów z Qudeliksem-5K czy FiiO BTR5, które wyświetlają aktywny kodek. Ten pierwszy adapter pozwala je też wybierać/wymuszać - żaden Samsung nie wspiera aptX-a HD i aptX-a Adaptive, a jedynie standardy SBC, AAC, aptX, SSC i LDAC. O ile się nie mylę, w szczegółach połączenia Bluetooth wyświetlane jest też "Dźwięk HD: aptX", co wskazuje na standardowego aptX-a. Mam też Fidelio L3, które również z S21 FE działają jedynie z podstawowym aptX-em.

 

W necie jest też sporo skarg na ten temat, mnóstwo tematów na przestrzeni ostatnich lat.

 

Nie rozumiem dlaczego Samsung to robi - flagowe fony powinny być bezkompromisowe, tym bardziej, że kasują za nie spore pieniądze i stać ich na opłacenie licencji Qualcomma. Komplet kodeków wspierają często chińczyki za ułamek ceny...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux

Aha, no mnie to nie boli aż tak bardzo, bo LDAC i tak jest lepszy i to znacznie od każdego AptXa (wiele już testów było robionych i są dostępne w sieci, no a osobiście wiem co słyszę), ja i tak więc stawiam na sprzęty wspierające LDAC w przypadku BT

Powiem Ci jednak, że zainteresował mnie BTR7, dotąd byłem niechętny wzmacniaczom BT, ale tego naprawdę FiiO nafaszerowało i teraz efekt może być naprawdę warty uwagi - pewnie niebawem trafi w Twoje ręce? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciux napisał:

 

Nie wspiera - sprawdziłem mnóstwo Samsungów z Qudeliksem-5K czy FiiO BTR5, które wyświetlają aktywny kodek. Ten pierwszy adapter pozwala je też wybierać/wymuszać - żaden Samsung nie wspiera aptX-a HD i aptX-a Adaptive, a jedynie standardy SBC, AAC, aptX, SSC i LDAC. O ile się nie mylę, w szczegółach połączenia Bluetooth wyświetlane jest też "Dźwięk HD: aptX", co wskazuje na standardowego aptX-a. Mam też Fidelio L3, które również z S21 FE działają jedynie z podstawowym aptX-em.

 

W necie jest też sporo skarg na ten temat, mnóstwo tematów na przestrzeni ostatnich lat.

 

Nie rozumiem dlaczego Samsung to robi - flagowe fony powinny być bezkompromisowe, tym bardziej, że kasują za nie spore pieniądze i stać ich na opłacenie licencji Qualcomma. Komplet kodeków wspierają często chińczyki za ułamek ceny...

Bo Samsung pozazdrościł Sony LDAC i stworzył SSC ale jest nic nie wart, bo tylko Samsung go używa a nie ma sprzętu który byłby co najmniej bardzo dobry dźwiękowo i powszechnie dostępny. Umrze śmiercią naturalną. Już większą szansę ma HWA bo jest sporo porządnych urządzeń różnych producentów, więc każdy może wybrać co mu pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli ktoś by chciał, to bodaj ostatnia szansa zakupienia nowego LC-BT2 w wersji 2pin 0,78. Ja jestem fanem tego DACa Bluetooth bo ma LDAC, świetny naturalny i rozdzielczy dźwięk i trzyma na bateri więcej niz 10 godzin. Dla mnie jest też bardzo wygodny. Polecam. Dostawa z Rumunii 95 zl, ale raczej nie ma innej opcji żeby go jeszcze kupić 

https://audiomonkey.ro/products/amplificator-casti-fiio-lc-bt2-0-78mm-2pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności