Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki Bluetooth ATH SR50BT czy ISK+FiiO BTR5


Gramz

Pytanie

Cześć,
Mam do Was prośbę o poradę w temacie zakupu słuchawek wokółusznych, bezprzewodowych.

1. Mój budżet to max 650-700zł. 
2. Nie jestem audiofilem, ale cenię sobie bardzo dobrą jakość dźwięku. Zależy mi na bardzo szerokiej scenie, dużej analityczności i neutralnym brzmieniu. Mocny bas nie jest dla mnie priorytetem.
3. Słucham 90% czasu rocka i bluesa. Czasem muzyki klasycznej z tendencją, że będę jej słuchał coraz więcej.
4. Zastosowanie: 90% czasu w domu
5. Nie potrzebuję ANC
6. Po przeczytaniu wielu recenzji i wpisów na forum zdecydowałem się na Audio-Technica SR50BT jako słuchawki najbardziej pasujące do moich wymagań.
7. No, ale niezawodni forumowicze zamęcili mi w głowie twierdząc, że 100 razy lepszym rozwiązaniem będzie zakup DAC na Bluetooth np Fiio BTR5 razem z słuchawkami na kabel.
8. Żeby zmieścić się w budżecie rozważam ISK HD9999 jako kultowe, najlepsze w budżecie do 300 zł spełniające moje wymagania.
9. Obecnie posiadam Edifier W860BT, Hifiman TWS600 oraz Ostry KC06A chciałbym więc słuchawki które zaskoczą mnie dużo, dużo lepsza jakością dźwięku niż wszystkie moje obecne zwłaszcza oczywiście porównując do Edifier.

10. Zależy mi na mobilności słuchawek, co prawda słucham w domu, ale głównie chodząc po domu i coś robiąc, a nie siedząc przy kompie. Więc jeśli miałbym brać pod uwagę słuchawki na kabel z Fiio to oczekuje naprawdę, że będzie to różnica warta poświęcenia wygody jaką dają słuchawki całkowicie bezprzewodowe.

11. Obecnie słucham muzyki z smartphone'a OnePlus 6, głównie Tidal. Czasem FLAC i Poweramp.


No i teraz mam ogromną prośbę do Was o pomoc w wyborze. Czy naprawdę ISK za 220 zł, ale z Fiio BTR5 będą dla mnie dużo lepszym wyborem niż SR50BT za 650zl? Czy odczuje tak ogromną różnicę, że warto się poświęcić i chodzić z tym kablem uwieszonym?;)

Przyzwyczaiłem się do wygody jaką dają słuchawki bezprzewodowe mając Edifier. Ale z drugiej strony chciałbym mieć w końcu słuchawki, które naprawdę dostarcza mi ogromnej frajdy z słuchania muzyki dlatego jestem gotowy rozważyć kabel i FiiO;)
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie Wasze uwagi i wskazówki. Będą dla mnie bardzo cenne

Edytowane przez Gramz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bierz propozycję kolegi @MrBrainwash w tej cenie ciężko coś lepszego i bardziej uniwersalnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

image.png
http://promo.mp3store.pl/

Możesz rozważyć 

IMO dość spoko oferta. 

Dziękuję. Naprawdę oferta ok. Sam BTR5 to koszt 550 więc słuchawki wychodzą 150 zł.

 

Miałbym jednak prośbę o Wasze opinię czy taki zestaw Fiio+ten Soundmagic czy ISK HD9999 będzie naprawdę dużo lepszym rozwiązaniem niż po prostu zakup ATH SR50BT?

 

Czy różnica będzie warta poświęcenia się i chodzenia z kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko powiedzieć jakie granie uznasz za atrakcyjniejsze, tych ATH i ISK nie znam więc się nie wypowiem. Miałem dwie wersje HP100 i były to w porządku słuchawki w tej cenie bomba.

Jeśli wygoda braku kabla jest dla Ciebie tak istotna, to ja bym przetestował te ATH jak dźwięk by mi pasił to bym zostawił, a jak nie to zamówiłbym zestaw, a ATH zwrócił. 

Wszystko zależy od filozofii jaką się kierujesz. Nie ma słuchawek które każdy materiał zagrają tak samo dobrze, dobrze mieć możliwość rozszerzenia kolekcji. Tylko mówię, to zależy od podejścia.  

Dla siebie to w ogóle bym celował w otwarte słuchawki w tym budżecie można mieć HE-4xx HD5x Lub w tej samej promocji HF580 a napędzić je można z jakiegoś stosunkowo taniego pendraka, wyszło by trochę drożej ale byłoby bardziej "hifi". Kwestia gustu i potrzeb (i okazji). 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ciężko powiedzieć jakie granie uznasz za atrakcyjniejsze, tych ATH i ISK nie znam więc się nie wypowiem. Miałem dwie wersje HP100 i były to w porządku słuchawki w tej cenie bomba.

Jeśli wygoda braku kabla jest dla Ciebie tak istotna, to ja bym przetestował te ATH jak dźwięk by mi pasił to bym zostawił, a jak nie to zamówiłbym zestaw, a ATH zwrócił. 

Wszystko zależy od filozofii jaką się kierujesz. Nie ma słuchawek który każdy materiał zagrają tak samo dobrze, dobrze mieć możliwość rozszerzenia kolekcji. Tylko mówię, to zależy od podejścia.  

Dla siebie to w ogóle bym celował w otwarte słuchawki w tym budżecie można mieć HE-4xx HD5x Lub w tej samej promocji HF580 a napędzić je można z jakiegoś stosunkowo taniego pendraka, wyszło by trochę drożej ale byłoby bardziej "hifi". Tylko tak jak mówię kwestia gustu i potrzeb (i okazji). 

Dziękuję za obiektywną i wartościową opinię. Czytając coraz więcej też dochodzę do wniosku, że słuchawki otwarte mogłyby naprawdę być tym czego szukam;)

 

Mam sentyment do Hifiman, ale ceny zaporowe. Wykraczają znacznie poza mój budżet. Czy możesz polecić jakieś otwarte w budżecie do około 400 zł? Może być AliExpress również

 

Chciałbym się przygotować, coś wybrać konkretnie i wyrwać właśnie fajna okazję na BF albo dzień singla na Ali. Myślałem kupić jakiegoś daca na Ali jak Fiio czy Shanling. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy jest coś godnego uwagi z nowych rzeczy w okolicach 400zł. Może SHP9600 by się kwalifikowały. 

 

Screenshot_20200916-145850_Chrome.jpg

 

Te słuchawki w każdym razie mogę polecić, jeśli ciężar nie jest problemem (trochę ważą). Sam.je schwyciłem na promocji na ali ale zapłaciłem 600zł i nie mam polskiej gwarancji. Zagrają podobnie do HE-4xx tylko bardziej barwnie, cieplej i z mocniejszym dołem, bardziej przysuniętą sceną. 

 

Są łatwe do napędzenia. Spokojnie taki tempotec sonata hd pro je rusza a go z można mieć z ali za 35$ czasami. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Nie wiem czy jest coś godnego uwagi z nowych rzeczy w okolicach 400zł. Może SHP9600 by się kwalifikowały. 

 

Screenshot_20200916-145850_Chrome.jpg

 

Te słuchawki w każdym razie mogę polecić, jeśli ciężar nie jest problemem (trochę ważą). Sam.je schwyciłem na promocji na ali ale zapłaciłem 600zł i nie mam polskiej gwarancji. Zagrają podobnie do HE-4xx tylko bardziej barwnie, cieplej i z mocniejszym dołem, bardziej przysuniętą sceną. 

 

Są łatwe do napędzenia. Spokojnie taki tempotec sonata hd pro je rusza a go z można mieć z ali za 35$ czasami. 

Poczytam o tych Takstarach wyglądają super.

 

Jeśli chodzi o napędzenie to niestety muszę mieć wersję mobilną DAC z opcją Bluetooth dlatego właśnie zamierzam kupić Fiio BTR5 zjada mi około 400 zł budżetu więc zostaje tylko około 300 na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.09.2020 o 09:27, Gramz napisał:

8. Żeby zmieścić się w budżecie rozważam ISK HD9999 jako kultowe, najlepsze w budżecie do 300 zł spełniające moje wymagania.
 

 

Te ISK 9999 ani nie są kultowe, ani najlepsze do 300 zł ani w ogóle nie są zbyt udane. A już na pewno nie są neutralne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Te ISK 9999 ani nie są kultowe, ani najlepsze do 300 zł ani w ogóle nie są zbyt udane. A już na pewno nie są neutralne :)

Dzięki za opinię. Mimo to jednak trzeba przyznać, że mają ogromne grono wielbicieli, pozytywnych opinii, a nawet dobrych recenzji uznanych recenzentów.

Dlatego je rozważam i osobiście wydawały mi się najlepszym wyborem do 300 zł.

 

Czy w takim razie mógłbyś proszę polecić coś dużo lepszego w budżecie 300-400 od ISKów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Gramz napisał:

Dzięki za opinię. Mimo to jednak trzeba przyznać, że mają ogromne grono wielbicieli, pozytywnych opinii, a nawet dobrych recenzji uznanych recenzentów.

Dlatego je rozważam i osobiście wydawały mi się najlepszym wyborem do 300 zł.

 

Czy w takim razie mógłbyś proszę polecić coś dużo lepszego w budżecie 300-400 od ISKów?

 

Jak szukasz neutralnego brzmienia, to ISK 9999 w ogóle nie warto zawracać sobie głowy.

Niestety naprawdę dobre słuchawki to trochę większy wydatek, za 500 - 600 zł masz DT880 czy K701, natomiast warto dozbierać, bo taki sprzęt starczy Ci na długie lata.

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności