Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Analityczne, neutralne do max 760 zł


mulleekk

Pytanie

Część.

Szukam jak najbardziej analitycznych i neutralnych słuchawek w tej cenie tj 760 zł.

Najlepiej, gdyby słuchawki były wokółuszne a to czy otwarte, półotwarte czy zamknięte, nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ będę ich używał tylko w domu.

Bardzo lubię szczegółowe granie, bez wybijania się skrajnych pasm, gdzie nie trzeba. Lubię odkrywać muzykę na nowo, poprzez wyszukiwanie, wsłuchiwane się w ukryte niuanse np. szarpnięcia strun, dźwięk młoteczków fortepianu itp.

Słucham w zdecydowanej większości rocka i metalu, ale nie pogardzę jazzem, muzyką klasyczną, dobrym popem czy elektroniką typu trip hop. Lubię subtelny wokal, kobiecy jak i męski.

Napędzać je będzie iFi ZEN DAC, rzadziej LG V60 i będą grane tylko pliki FLAC albo streaming HiFi/Master z Tidal.

Ze słuchawek tych co mam, najbardziej jak na razie pasują mi Beyerdynamic DT 990 Edition 250 ohm. Mam też Superlux HD 330, Somic V2 i Audiotechnica ATH AD 900X.

 

Jak na razie moją uwagę zwróciły Sennheiser HD 600 i Hifiman HE 400i

 

Czy znajdę coś w tej cenie, co zagra lepiej od Beyerdynamic?

Czy poczekać i składać na coś droższego, choć znając życie nic z tego nie wyjdzie i pieniądze się rozejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
24 minuty temu, Perul napisał:

Słuchałeś DT880? Są zdecydowanie mniej rozrywkowe od DT990.

DT880 do rocka i metalu to ryzykowna polecanka, pewnie większość osób powie, że basu ni ma i nuda panie. Ja bym polecił Takstar hf580, bo na moim sprzęcie nie gubią się w metalu tak jak czasami potrafią dt880 i są bardziej rozrywkowe i ogólnie łatwiej śledzić co jest grane. Jeśli jeszcze są w mp3store w tej promocji za 699 zł.

Edytowane przez bob2000
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Perul napisał:

Słuchałeś DT880? Są zdecydowanie mniej rozrywkowe od DT990.

No, jeszcze nie miałem okazji ich słuchać. Choć z tego co czytam, może być ciekawie. Tylko teraz pytanie, czy to nie będzie zatrzymanie się w miejscu lub nawet krok w tył, jeśli chodzi o jakość dźwięku?

11 minut temu, bob2000 napisał:

DT880 do rocka i metalu to ryzykowna polecanka, pewnie większość osób powie, że basu ni ma i nuda panie. Ja bym polecił Takstar hf580, bo na moim sprzęcie nie gubią się w metalu tak jak czasami potrafią dt880 i są bardziej rozrywkowe i ogólnie łatwiej śledzić co jest grane. Jeśli jeszcze są w mp3store w tej promocji za 699 zł.

Z tego co widzę, nie ma już promocji i teraz kosztują ponad 900 zł a na to już mnie nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, mulleekk napisał:

 

Z tego co widzę, nie ma już promocji i teraz kosztują ponad 900 zł a na to już mnie nie stać...

W promocji jest napisane, że trwa do 23.09.2020 i przy składaniu zamówienia podajesz hasło. Potem masz czekać, aż obsługa się odezwie, więc tego chyba nie widać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, mulleekk napisał:

No, jeszcze nie miałem okazji ich słuchać. Choć z tego co czytam, może być ciekawie. Tylko teraz pytanie, czy to nie będzie zatrzymanie się w miejscu lub nawet krok w tył, jeśli chodzi o jakość dźwięku?

DT880 to najbardziej neutralne z serii DT, ale z uwagi na zastosowany ten sam przetwornik, co w DT770 i DT990, na progres techniczny nie licz. ;)

 

Pozostaje też kwestia dopasowania do reszty toru, bo raz będą nudne, a za drugim razem miło zaskoczą, bardzo wybredne są względem elektroniki.

 

Takstar'y HF580 też spoko propozycja, tutaj jest progres w stosunku do DT990 i łatwiej uzyskać dobrą synergię ze sprzętem towarzyszącym. W promocyjnej cenie mp3store, to okazja, jakich mało, imo. ;)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, mulleekk napisał:

 czy to nie będzie zatrzymanie się w miejscu lub nawet krok w tył, jeśli chodzi o jakość dźwięku?

Jeśli już to w bok, choć bas na pewno bardziej ogarnięty, ale to taki sam przetwornik, tylko inaczej zaaplikowany.

 

4 minuty temu, neonlight napisał:

Takstar'y HF580 też spoko propozycja, tutaj jest progres w stosunku do DT990 i łatwiej uzyskać dobrą synergię ze sprzętem towarzyszącym. W promocyjnej cenie mp3store, to okazja, jakich mało, imo. ;)

Też jestem tego zdania, aczkolwiek wygoda zdecydowanie po stronie DT880 ze względu na spora wagę HF580.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, bob2000 napisał:

W promocji jest napisane, że trwa do 23.09.2020 i przy składaniu zamówienia podajesz hasło. Potem masz czekać, aż obsługa się odezwie, więc tego chyba nie widać.

Możesz mi rzucić link do tej promocji, bo nie mogę nigdzie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

WoW niezła cena na taksy :win:

 

Słuchawki powinny spełnić wymagania jeśli jesteś w stanie słuchać z podkręconą delikatnie głośnością. 

 

W innym wypadku polecam również HD58x 

 

 ponoć niezłe są jeszcze Hifiman sundara z tym że to już wyższa cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mógłby ktoś opisać jak grają te takstary? Czy rzeczywiście są one neutralne i analityczne, tak jak wspomniano w tytule tematu? Chodzi mi ogólnie o opis barwy tonalnej i sceny, rozdzielczości. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

PS. Najważniejsze pytanie - jest sens się w nie bawić przy mocnym dapie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, P1gu napisał:

A mógłby ktoś opisać jak grają te takstary? Czy rzeczywiście są one neutralne i analityczne, tak jak wspomniano w tytule tematu? Chodzi mi ogólnie o opis barwy tonalnej i sceny, rozdzielczości. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

PS. Najważniejsze pytanie - jest sens się w nie bawić przy mocnym dapie? :D

 

Sens jest, nie zauważyłem aby były wymagające mocowo. 

 

Neutralne w sensie barwowym nie są. Są ocieplone i mają swój delikatny smaczek. Natomiast jak na moje ucho zachowują dość dużą równowagę tonalną, choć nie chcę bawić się w dokładne opisywanie ilości każdego podzakresu bo nie jestem w tym dobry. Sprawiają wrażenie jakby wszystko było dozowane ze wstrzemięźliwości tylko w takiej ilości w jakiej trzeba, w dobrze kontrolowany sposób. W sposobie prezentacji to wyrażnie słychać różnicę w technologii. Musiałbyś to sobie odnieść do innej planarnej konstrukcji. Dźwięk jest pełny, szczegółowy, z niuansikami, ale nie tworzą takiego rozmachu i różnic w wymiarowości źródeł dźwięku jak dynamiki. To można oceniać na plus i na minus, jeśli chcesz aby puścić sobie elektronikę i przenieść się do surrealistucznego świata by dostać efekt 'wow' to niekoniecznie będzie właściwa para. Z drugiej strony w mojej ocenie taka prezentacja momentami bardzo się nadaje do słuchania już bardziej, normalnej instrumentalnej muzyki, by dostać taki zrównoważony przekaz w gustownym wydaniu. Tutaj @bob2000 moim zdaniem o nich dobrze pisał, że to nudne słuchawki, ale to dla niego znaczy że dobre. Nie nazwałbym ich słuchawkami analitycznymi, choć detali dają dużo. Raczej zwróciłbym uwagę na "muzykalność" ich charakteru. 

 

Czyli to takie słuchawki, które nie wyrywają z kapci, ale im dłużej ich słuchasz tym bardziej się podobają, bo zwyczajnie dostarczają przyjemności. Dobrze się tego słucha. Powiedziałbym, że w kwestii prezentacji dźwięku to dość odmienne od X2, przeciwne do nich, a w kwestii barwy odchodzące od neutralności R70x i He-4xx na rzecz pewnego ciepełka w średnicy, będąc dalej delikatne, wysublimowane (dla mnie) w sopranach i nasycone w barwie. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 

Sens jest, nie zauważyłem aby były wymagające mocowo. 

 

Neutralne w sensie barwowym nie są. Są ocieplone i mają swój delikatny smaczek. Natomiast jak na moje ucho zachowują dość dużą równowagę tonalną, choć nie chcę bawić się w dokładne opisywanie ilości każdego podzakresu bo nie jestem w tym dobry. Sprawiają wrażenie jakby wszystko było dozowane ze wstrzemięźliwości tylko w takiej ilości w jakiej trzeba, w dobrze kontrolowany sposób. W sposobie prezentacji to wyrażnie słychać różnicę w technologii. Musiałbyś to sobie odnieść do innej planarnej konstrukcji. Dźwięk jest pełny, szczegółowy, z niuansikami, ale nie tworzą takiego rozmachu i różnic w wymiarowości źródeł dźwięku jak dynamiki. To można oceniać na plus i na minus, jeśli chcesz aby puścić sobie elektronikę i przenieść się do surrealistucznego świata by dostać efekt 'wow' to niekoniecznie będzie właściwa para. Z drugiej strony w mojej ocenie taka prezentacja momentami bardzo się nadaje do słuchania już bardziej, normalnej instrumentalnej muzyki, by dostać taki zrównoważony przekaz w gustownym wydaniu. Tutaj @bob2000 moim zdaniem o nich dobrze pisał, że to nudne słuchawki, ale to dla niego znaczy że dobre. Nie nazwałbym ich słuchawkami analitycznymi, choć detali dają dużo. Raczej zwróciłbym uwagę na "muzykalność" ich charakteru. 

 

Czyli to takie słuchawki, które nie wyrywają z kapci, ale im dłużej ich słuchasz tym bardziej się podobają, bo zwyczajnie dostarczają przyjemności. Dobrze się tego słucha. Powiedziałbym, że w kwestii prezentacji dźwięku to dość odmienne od X2, przeciwne do nich, a w kwestii barwy odchodzące od neutralności R70x i He-4xx na rzecz pewnego ciepełka w średnicy, będąc dalej delikatne, wysublimowane (dla mnie) w sopranach i nasycone w barwie. 

Hmm, ciekawe co napisałeś. Czy nie lepiej więc dla mnie, kupić HE400i? Oczywiście mówię o używanych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HE-4XX/400i są neutralne (a w każdym razie bardziej), ale to ciepło i barwa w taksach to niekoniecznie zła rzecz jest, a wydają się troszkę bardziej szczegółowe (choć to może kwestia prezentacji dźwięku, HE grają z pewnego dystansu, bardziej plastycznie), są też mocniejsze w basie przy zachowaniu jego kontroli.

 

 Hd600, R70x, He-4xx uważam właśnie za słuchawki grające dość neutralnie w barwie, choć to bardzo subiektywne określenie. 

 

HD600 mnie na padach od BW czarowały dość sugestywną przestrzenią, R70x dają duże poczucie transparetności z uwagi na dużą ilość powietrza. He-4xx mają to coś, niby dość neutralne, ale takie z planarną drobną nutką słodkości

 

HE-4XX też bardzo lubię. Kwestia na co mam akurat ochotę. Jak na taki czysty relaks i równe choć plastyczne i gładkie granie to sięgne po hifimany, jeśli zależy mi na gustownym nasyconym brzmieniu, z mocniejszą podstawą basową, ale dalej płynne/gładkie to sięgnę po hf580. 

 

A kiedy mam ochotę na bardziej konturowe, szorstkie teksturowe granie to sięgam po dynamiki. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od siebie dodam, że żadne z w/w nie oferują takiej rozdzielczości, precyzyjnej lokalizacji źródeł pozornych i jednocześnie muzykalności, bez ostrości czy zamulenia, jak HF580.

 

Jedyną wadą, o której już wspomniał kolega @Peruljest ich waga, są najmniej komfortowe z w/w, niestety, coś za coś. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi ciężko ocenić różnice jakościowe w kategoriach absolutnych bo dla mnie to trochę "jabłka vs pomarańcze"

 

Do analizowania muzyki (a raczej tego jak została nagrana) wrzuciłbym na głowę HD58x. 

 

Do smakowania i delektowania się muzyką ubrałbym HF580.

 

Obie pary świetne. 

HE-4XX mogą kapkę odstawać w kwestii szczegółowości i precyzji, ale mają swoje zalety. Gdyby słuchawki różniły się tylko jakością to bym nie trzymał tylu par. Cenie sobie różnorodność grania. Dla mnie to zaleta że hifimany nie są takie do bólu precyzyjne bo to daje takie bardziej plastyczne i sugestywne brzmienie. Czasami największa magia jest w niedopowiedzeniach. ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo odradzam dt990 edition 250ohm. Żeby czerpać z nich radość i odkrywać nowe kawałki do będziesz musiał wydać 1k na aune t1. 

Ja mam podobne upodobania do twoich i je kupiłem i popełniłem duży błąd. 

Bas przesłania wszystkie pasma, wokalu bardzo mało. Zdecydowanie nie są to słuchawki do każdej muzyki. 

Zastanów sie nad Akg k550/K845. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.09.2020 o 20:38, mulleekk napisał:

Czy znajdę coś w tej cenie, co zagra lepiej od Beyerdynamic?

 

 

Nie, nie znajdziesz nic co gra obiektywnie lepiej, co najwyżej inaczej, dla kogoś może lepiej. Zdecydowanie jednak polecam HD600 lub HD650, to jest klasyk który każdy powinien poznać, świetne słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra Panowie. Kupiłem Takstary, dzisiaj przyszły. Podłączyłem i szczerze, dupy nie urywa. Czy słuchawki planarne też trzeba wygrzać, żeby pokazały co potrafią? Gdzieś czytałem, że Audeze takie coś sugeruje, ale nie wiem ile w tym prawdy a ile prawdy objawionej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, mulleekk napisał:

Dobra Panowie. Kupiłem Takstary, dzisiaj przyszły. Podłączyłem i szczerze, dupy nie urywa. Czy słuchawki planarne też trzeba wygrzać, żeby pokazały co potrafią? Gdzieś czytałem, że Audeze takie coś sugeruje, ale nie wiem ile w tym prawdy a ile prawdy objawionej....

Jesli juz teraz dupy nie urywaja , to pozniej z kapci tez nie wyskoczysz - niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, mulleekk napisał:

Dobra Panowie. Kupiłem Takstary, dzisiaj przyszły. Podłączyłem i szczerze, dupy nie urywa. Czy słuchawki planarne też trzeba wygrzać, żeby pokazały co potrafią? Gdzieś czytałem, że Audeze takie coś sugeruje, ale nie wiem ile w tym prawdy a ile prawdy objawionej....

 

Sorry, ale po tych DT990 Edition ode mnie to raczej nic w okolicach 1000 zł Ci pupy nie urwie. Jak chcesz ten sam typ dźwięku tylko trochę lepiej, to celuj w T90, DT1990, T1, HD800.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Royal napisał:

Jesli juz teraz dupy nie urywaja , to pozniej z kapci tez nie wyskoczysz - niestety 

Może źle się wyraziłem. Nie jest źle, na pierwszy rzut ucha, brakuje mi trochę góry. Co prawda, słuchałem ich chyba dopiero 30 min. więc tak na prawdę, niewiele o nich mogę powiedzieć, ale to było pierwsze, co usłyszałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.09.2020 o 22:50, mulleekk napisał:

Może źle się wyraziłem. Nie jest źle, na pierwszy rzut ucha, brakuje mi trochę góry. Co prawda, słuchałem ich chyba dopiero 30 min. więc tak na prawdę, niewiele o nich mogę powiedzieć, ale to było pierwsze, co usłyszałem 

 Mi na pierwszy rzut ucha po kupieniu Dt990 edition też dupy nie urwały i miałem wrażenie że Sony Mdr zx110 grały lepiej ale potem nie mogłem wrócić do zx110 ale po kilku miesiącach nie jestem zadowolony z dt990 i nadal brakuje tego czegoś i teraz nie jestem pewny co kupić. Dt 990 grają po prostu inaczej, dobrze ale brakuje mi radości z muzyki w nich i średnicy i też chciałbym słuchawki do każdej muzyki ale wybór jest trudny. 

Teraz zastanawiam się nad HM5/Snab af100 albo Akg k271 mk2 i akg k845 i jeszcze beyery custom one w których można wybrać ilość basu i stylu od analitycznego do basowego. 

Zaczynam się przekonywać że nie ma słuchawek idealnych do każdego rodzaju muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mulleekk spróbuj z materiałowymi padami i trochę podkręć głośność. 

 

One nie są od urywania tyłka od grania ze smakiem w zbalansowany sposób. Tak jak to opisywałem już na forum to przestrzennie sobie trochę lepiej radzą już R70x, nie wspominając o K712... 

 

To co robią i nie robią słuchawki w zleżnoś i od kontekstu działać będzie na plus albo na minus. Ja z dwojga złego wolę takie granie które nie rwie tyłka, ale nie posiada żadnej dziury czy piku, czy akustyki która by mi nie podpasowała 

I odwracała moją uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności