Skocz do zawartości

kombajn OTG/DAC/AMP


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam taką zachwostkę. Chcę sobie kupić coś co jednocześnie będzie służyło jako przenośny wzmak OTG (do zmywania garów i łażenia po domu bardziej niż poza domem) jak i DAC/AMP do siedzenia przy kompie. 

 

Słuchawki jakich najczęściej do tego będę używał to SRH1440. Mam jeszcze Beyery T70 i etymotic er3xr.

 

Wszystkie te słuchawki z telefonu grają jak kibel w porównaniu do macbooka. A macbook jak kibel w porównaniu do audinsta hud-mx1, którego mam w pracy razem z T70.

 

Czego szukać? Co polecacie? Istnieją takie sensowne kombajny? 

 

Budżet bez przesady, powiedzmy że granica rozsądku to połowa ceny srh1440. Może być używane, eksperymenty z przyjaciółmi z dalekiego wschodu też lubię.

 

A da się do tego jeszcze dorzucić player FLACów? Jeśli tak to bym z etymoticami na bieganie mógł zabierać. 

 

Czy OTG z Androida ogarnie playback flaców 24/96 bez ściemy? Tzn, że przez USB dotrze wszystko do playera? Czy może android ma ograniczenia do 16/44?

np. Shanling UP4? albo coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32834363447.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3fa12e0eGSBc9r mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podpinam się pod pytanie. Sam poszukuje czegoś podobnego. Na tą chwilę najbliżej mi do kupna ifi idsd nano bl, choć preferuje coś w miejszym rozmiarze i wolałbym unikać ifi. Ok 5 lat temu miałem kilka ich produktów i ze wszystkimi miałem problem z potencjometrami i trzaskami, a serwis unikał naprawy mówiąc i tu cytat " ten model tak ma.

Z innych opcji rozpatruje jeszcze apogee groove. Na hifiphilosophy jest recka i tam wspomina coś o dodatkowym kablu z baterią dla lepszego zasilania tego dongla, ale nie udało mi się znaleźć takiego urządzenia w rozsądnym rozmiarze.

 

Po chwili poszukiwań wszystko prowadzi mnie do ifi nano bl :(

cokolwiek wielkości reda potrzebuje więcej prądu by napędzić coś pokroju Twoich Shure, co z telefonu jest trudne, bo jedynie co znalazłem to rozgałęźnik usb i pod to podpiąć jakiś powerbank, a to już robi się bez sensu.

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrBrainwash napisał:

No ja sobie łażę po domu z np Qudelix 5k

 

BT nawet lepsze niż OTG. ;)

Udźwignie shr1440 na niezbalansowanym? 

Sprawdza obecnie dane dot TOPPING NX4 DSD i wygląda obiecująco

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JanSobWwa napisał:

Udźwignie shr1440 na niezbalansowanym? 

 

One mają 37 ohm i 101 dB SPL. Wydaje mi się, że nie powinien mieć żadnych problemów. Pytanie tylko jak to razem pod względem synergii zagra. Ale nie powinno być źle. Do tego masz PEQ to możesz zapodać na nie jakiś korygujący profil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 

One mają 37 ohm i 101 dB SPL. Wydaje mi się, że nie powinien mieć żadnych problemów. Pytanie tylko jak to razem pod względem synergii zagra. Ale nie powinno być źle. Do tego masz PEQ to możesz zapodać na nie jakiś korygujący profil. :)

Coś mi się ubzdurało z tymi shurami. Jednak pozostaje kwestia napędzenia t70 i tu wychodzi na to, że najlepiej sprawdzi się topping. Na dniach go zamówię w ciemno (wezmę na ratki, żeby starczyło na prąd). Obecnie nie mam żadnych trudnych do wysterowania słuchawek, ale może za miesiąc spełnie swoje marzenie i kupię hd600, wtedy zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JanSobWwa napisał:

Coś mi się ubzdurało z tymi shurami. Jednak pozostaje kwestia napędzenia t70 i tu wychodzi na to, że najlepiej sprawdzi się topping. Na dniach go zamówię w ciemno (wezmę na ratki, żeby starczyło na prąd). Obecnie nie mam żadnych trudnych do wysterowania słuchawek, ale może za miesiąc spełnie swoje marzenie i kupię hd600, wtedy zdam relację.


Jeśli chcesz mieć lepsze wysterowanie to jest to dobry wybór. Aczkolwiek już jest to mniej ergonomiczne rozwiązanie.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności