Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fir Audio M3


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Z trójki testowych modeli Fir Audio, które trafiły do mnie największym zaskoczeniem okazał się model, M3 z dynamikiem i dwoma przetwornikami armaturowymi. Nie chodzi jednak tylko o to, że nie miałem okazji posłuchać go na AVS 2019, więc był zagadką. Spodziewałem się wyraźnego spadku jakości względem M4 i M5, ale dostałem do odsłuchu świetnie zestrojone słuchawki, które zachowują styl grania wyższych modeli i ich kluczowe zalety.

 

Fir Audio M3 #1.jpg

 

M3 wykonane są jak M4 i M5, więc jest świetnie. To samo dotyczy wykonania. Drobne różnice to szary przedni panel oraz czarne, a nie brązowe skórzane etui ochronne. Wrażenia pozostają jak w innych modelach:

  • wykonanie - wzorowe i ciężko do czegoś się przyczepić, kopułki wykonane są w całości ze stopu metali, dwuczęściowe z otworami wentylacyjnymi przy złączach MMCX;
  • ergonomia - stosunkowo małe kopułki nie są bardzo ciężkie i pewnie spoczywają w małżowinie, tulejki są dość długi i świetnie wyprofilowane, to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie znam;
  • izolacja - zależy od nakładek, ale jest ok jak na hybrydy;
  • przewód - 8 żył posrebrzanej miedzi, żyły są dość cienkie, ale świetnie zaplecione i mają miękką izolację, kabel łatwo się układa, widać, że odrobiono lekcje z 64 Audio, bo przewód jest lepszy od tego dodawanego standardowo do tia Trio czy tia Fourte.
  • zestaw - dość prosty, ale stylowy, świetne skórzane etui, a do tego dość standardowe nakładki (silikony i pianki), wspomniany kabel. Etui jest kozackie :D

 

Największym zaskoczeniem jest jednak jakość dźwięku Fir Audio M3 (słuchane głównie na Acoustune AET07a, które nieco utwardzają bas i bardziej otwierają brzmienie) :

  • strojenie na planie V, muzykalne i lekko ocieplone, a przy tym gładsze i spokojniejsze niż M4 i M5, nie zrozumcie mnie jednak źle - dźwięk pozostaje klarowny i dobry technicznie, góra wokale są żywe i naturalne, a góra nie została wycięta, M3 są po prostu nieco cieplejsze tonalnie, gładsze i odrobinę mniej szczegółowe;
  • bas w M3 jest podobny do tego z M5, z akcentem w środkowym basie i wyraźnie zaznaczonym subbasem, naturalny atak i wygasanie, dobry impakt, niezła szczegółowość;
  • naturalny, nieco odsunięty niższy środek, pełniejsze, poprawnie brzmiące instrumenty, wyższa klarownością niż w M5;
  • ładne, naturalne wokale, wychodzą nieco przed instrumenty, ale nie tak jak w M4 i M5;
  • góra naturalna i łagodna, nie brakuje blasku w niższym sopranie, ale sopran jest gładki, szczegółowość jest dobra, a powietrza nieco mniej niż w M4 i M5;
  • przestrzenne granie, dobra głębia i szerokość (mniejsze niż w M5, ale w swojej półce wypadają dobrze), dźwięk okala słuchacza, separacja i oddanie planów gorsze nieco niż w M4, ale M3 wciąż wypadają zaskakująco dobrze.

 

M3 to muzykalne i gładkie granie, ale z żywymi wokalami i przestrzenną prezentacją, co gwarantuje konstrukcja tubeless. Spokojniejsze niż M4 i M5, ale nie brakuje im dynamiki. Bardzo przyjemne granie - w ogóle nie zwraca się uwagi na stronę techniczną, chociaż ta jest dobra. Zawsze chciałem jakiś model tubeless i gdyby M4 były nieco tańsze, to pewnie skupiłbym się na nich, ale teraz myślę o M3, które nie odstają od nich aż tak wyraźnie. Naprawdę pozytywne zaskoczenie. Polecam zapoznanie się z nimi każdemu.

 

Tradycyjnie, kilka fotek na koniec:

Fir Audio M3 #4.jpg

Fir Audio M3 #3.jpg

Fir Audio M3 #2.jpg

Fir Audio M3 #5.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności