Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do słuchawek AKG K702


pitex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory pod słuchawki miałem podpięty dac HiFimeDIY UAE23 USB (Sabre 9018) wraz ze wzmacniaczem Objective2. Przyszedł czas na polepszenie toru. Muzyki słucham z komputera głownie Tidal HiFi, również gram w gry które potrzebują dobrego pozycjonowania. Z obecnego zestawu jestem w sumie zadowolony jednak chciałbym pójść wyżej. Charakter brzmienia tego zestawu mi odpowiada. Zatem zwracam się do Was o propozycje co z tymi słuchawkami się dobrze zgra. Budżet w granicach 1500zł. Czytałem że dość dobrze te słuchawki grają z Chord Mojo jednak jest to dac mobilny, a ja szukam stacjonarnego więc to rozwiązanie zupełnie mi nie pasuje. Aune s16, nostromo wolf2 ... może coś ciekawszego i godnego polecenia macie? z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Edytowane przez pitex2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy jak na razie nie dla mnie. Chodzi o obsługę i nagrzewanie go. Nieraz są sytuację że siadam do komputera na godzinkę puszczam muzykę i zaraz go wyłączam. Więc szkoda wzmacniacza, tylko co się nagrzeje i zaraz byłby wyłączony.

Wysłane z Xperia XZ2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 21:40, pitex2 napisał:

z góry dziękuję za podpowiedzi :)

IFI ZEN DAC z zasilaczem IFI. Zaskakując dobre granie jak na swoją cenę. Muzykalny charakter, więc powinien pasować do K702. Można wypożyczyc i sprawdzić z któregoś sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długich godzinach spędzonych w internecie i analizie modeli podanych powyżej dokonałem wyboru i zakupu. Padło jednak na Aune s16. Od pierwszych minut byłem już mega zadowolony z jakości poprawy dźwięku w porównaniu do mojego poprzedniego zestawu. Może dziwnie to określę ale teraz muzyka jest bardziej muzykalna :) mniej sucha. Pomimo że słuchawki nie są jakieś mocno basowe to kontrabas np w GoGoPenguin brzmi konkretnie. Pojawiła się duża głębia, nawet w pewnych utworach taka nie wiem jak to nazwać trójwymiarowość/ przestrzenność dźwięku. Także myślę że na kawał czasu taki zestaw w zupełności mi wystarczy :)

Bardzo dziękuję za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz odpowiedź czemu gralo to na tyle dobrze że nie podpasował Ci dźwięk z s16. to kord nadawał brzmienie a o2 jedynie działał jako wzmak. A tak to napisałeś dziwnie, że S16 (dac-wzmacniacz) jest słabszy od o2 (wzmacniacz). Określiłem s16 jako całość (dac/wzmak) że jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności