Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy Kann Alpha


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, LuQi napisał:

@lobuz1 co to za wąż masz do Etherow? 

Vivo 4.4 1.1m, w standardzie dają z Etherami.

https://www.danclarkaudio.com/catalog/product/view/id/43/s/vivo/category/91/

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cały czas jedno tylko zaskakuje, tutaj płacisz za strojenie i poczucie prestiżu, ale jakoś nikt im nie wyciąga, że któraś już generacja ich grajków to w zasadzie to samo tylko inne kości. Chodzi mi o soft, procesor itd. W cowonach które relatywnie tańsze grajki wypuszczają również z dobrym strojeniem płacz i atak, że stary BT, że oprogramowanie pamiętające dosa itd... A tu cisza na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czaps napisał:

Mnie cały czas jedno tylko zaskakuje, tutaj płacisz za strojenie i poczucie prestiżu, ale jakoś nikt im nie wyciąga, że któraś już generacja ich grajków to w zasadzie to samo tylko inne kości. Chodzi mi o soft, procesor itd. W cowonach które relatywnie tańsze grajki wypuszczają również z dobrym strojeniem płacz i atak, że stary BT, że oprogramowanie pamiętające dosa itd... A tu cisza na ten temat. 

Tutaj masz stary bt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz nowy BT 5.0, bal 4.4, 2.5, oprogramowanie które się nie zacina, nie zawiesza, działa przyzwoicie, mocy pod dostatkiem 12Vrms, DSD256, tidal online/offline, fajne powiadamianie kolorem led o próbkowaniu plus ekran który naprawdę ciężko zarysować a całość jest wykonana z bardzo dobrych materiałów i świetnie spasowana. Jedyne czego bym sobie życzył to mocniejszego procesora, ale to dotyczy wszystkich dap jakie znam.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta obsługa to zaleta. Jest tylko player i ustawienia. Nie potrzebuję kalendarza, minutnika do gotowania jajek, budzika czy galerii zdjęć jak w dapach na androidzie. Po przejściu z Andka szukałem uparcie pulpitu, ikonek, ale szybko mi to przeszło. Procek mógłby być mocniejszy- po pewnym czasie od włączenia traci nieco na płynności. Brakuje mi jednej małej ale bardzo użytecznej funkcji, której uźywam w Shanlingu- zmiana gain z górnego szybkiego menu. Za każdym razem trzeba wchodzić w ustawienia po zmianie słuchawek i zmieniać wzmocnienie. Przy tak szerokim zakresie mocy, mnogości zastosowań powinno być zasadne dla producenta, aby to wprowadzić. Moźe napiszę do nich, sprzedam ten tip i zgarnę prowizję za pomysł :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wegiel21 napisał:

Jak wgrać apke tidal?

Pobierasz xapk installer i aplikację xapk tidal ze strony apkpure, wgrywasz do katalogu openservice i intalujesz wchodząc w menu Services

https://us.astellnkern.com/blogs/news/open-app-service-instructions


https://m.apkpure.com/pl/xapk-installer/com.apkpure.installer/download?from=details

 

https://m.apkpure.com/pl/tidal-music-hifi-songs-playlists-videos/com.aspiro.tidal/download?from=details

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał:

Pobierasz xapk installer i aplikację xapk tidal ze strony apkpure, wgrywasz do katalogu openservice i intalujesz

https://us.astellnkern.com/blogs/news/open-app-service-instructions

 

 

Pobieram to z poziomu dap'a czy z komputera i wrzucam na dap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej mam Alphę tym bardziej stwierdzam że to dobry a nawet b.dobry grajek. Przetobiłem już kilka dap'ów w swojej przygodzie z audio i nigdy nie brałem zbyt serio mitycznego zgrania się źródła ze słuchawkami na poważnie ... Tu natomiast albo on gra dla mnie lepiej od WM1a , Shanling m6 czy FiiO m11 Pro albo faktycznie moje Lime Ears Aether R, które ogólnie uważałem z b.dobre słuchawki lecz zawsze brakowało mi basu, zgrywają się z AK Kann Alpha jak turbo suszarka z włosami afro amerykanki :) bo zupełnie nie poznaję swoich słuchawek, nagle mają one super ( jak na armatury ) , grają mega szeroko i z jeszcze większą klasą niż słyszałem do chwili obecnej...

 

Wszystko to na niskim wzmocnieniu aż zaczynam się zastanawiać czy 3 tyg bez odtwarzacza nie zmąciło mej percepcji że odbieram go aż tak pozytywnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha po balasie ma jeszcze lepszą separację, holografia i głębia zostają. Przejście ze stacjonarnego aune t1s z fajną lampką na playerka jest bezbolesne. 

Zalutowałem sobie do Fosteksów th-x00 jacka 2,5mm 4-pin, po balansie zdecydowanie idą z playerka lepiej, brzmienie jest dojrzalsze. Chociaż już na SE mi się podobało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha po balasie ma jeszcze lepszą separację, holografia i głębia zostają. Przejście ze stacjonarnego aune t1s z fajną lampką na playerka jest bezbolesne. 
Zalutowałem sobie do Fosteksów th-x00 jacka 2,5mm 4-pin, po balansie zdecydowanie idą z playerka lepiej, brzmienie jest dojrzalsze. Chociaż już na SE mi się podobało  
Czyli wolisz Alphę od Kubka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaworrr napisał:

ale nie jestem do końca przekonany. Oby wszyscy mieli tylko takie problemy :)

Też wystawiłem go od tak na próbę ale żadnego parcia i sprzedaży "daje 3500 zł i biorę" :) bo po prostu podoba mi się ta mała cegła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wegiel21 napisał:

Też wystawiłem go od tak na próbę ale żadnego parcia i sprzedaży "daje 3500 zł i biorę" :) bo po prostu podoba mi się ta mała cegła ;)

Nikt nie dzwoni z propozycją "oddaj cegłę" ? :) Może Iza Trojanowska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Nikt nie dzwoni z propozycją "oddaj cegłę" ? :) Może Iza Trojanowska ?

A co Pani Iza ma do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wegiel21 napisał:

A co Pani Iza ma do tego?

No Iza śpiewała "podaj cegłę" właśnie :). Jak napisałeś o małej cegle to zaraz mi przyszła ta piosenka na myśl. Dawne to czasy. Jeszcze iRivera na świecie nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 02:59, wegiel21 napisał:

Czy ktoś z was podpinał Audeze LCD XC do Alphy? Czy to w ogóle ma sens czy jednak to słuchawki pod stacjonarke?

 

Akurat XC nie podpinałem, ale inne planary tj Audeze EL8, LCD-X, Ethery i Arie to już podpinałem. I tak, z tym dapem  ma to sens :)

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja Alpha wreszcie widzi muzykę z serwera NAS. :)  Udalo mi się rozwiązać problem. Okazuje się, że DLNA nie działa w A&K i zainstalowanie MinimServer na Qnap rozwiązało problem. Aplikacja mobilna działa wyśmienicie- wybór utworów, przewijanie, zmiana głośności. Alpha leży wygaszona a obsługa na tablecie to czysta przyjemność. Tidal też można puszczać. Źrodłem danych może być też PC, telefon czy tablet. Bardzo fajna aplikacja podnosząca znacznie komfort korzystania z dapa. Może komuś się przyda.

21BEEC8B-B712-4F67-A28E-C8C957C65B15.jpeg

ADA4F00C-B85A-4137-B1B0-474EB38DC88A.png

39476DBB-75A0-4869-A2BE-4176EE8B85FF.png

AC8D15C9-565D-41B2-85D2-5C2AA9901E92.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności