Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy Kann Alpha


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, majkel napisał:

Oni muszą się podniecać wszystkim, zwłaszcza nowym, z urzędu. Natomiast objawy podniecenia muszą być eksponowane w stronę klienta. Taka praca.

Ale ja nie pisałem, że @walekkk się podnieca. Nie piałem też o @Lord Rayden, który się zwyczajnie cieszy z zakupu grajka, który mu po prostu podszedł...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Alpha nie ma Line out?

W menu , jak to w Astellach, jest włączanie Line Out. Pewnie daje na full któreś wyjście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Palpatine napisał:

U mnie tak samo. A można oczekiwać czegoś więcej?

 

Na stronie astella masz schematy drogi zarówno w cubku jak i alfim i ścieżka do mini xlr w cubku jest krótsza a więc bardziej koszerna. Na ile jest to słyszalne? Raczej nie sprawdzisz bo okablowanie przy ewentualnych porównania siłą rzeczy będzie inne.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość skrupulatnego porównania Kann Cube i Kann Alpha.

Różnice są i to spore. Alpha to bardzo dobry grajek podaje prąd na planary i to bez większego wysiłku, tak samo jak cięższy i starszy brat (Cube). Niestety na tym podobieństwa się kończą. Cube ma zdolność repredukcji dźwięku jak dobrej klasy sprzęt stacjonarny, źródła pozorne są dobrze odseparowane (nie tak dobrze jak z Hegel HD25 ale słychać tę różnicę tylko na kolumnach, przy podłączeniu dedykowanym kablem xlr, bezpośrednio do wzmacniacza) tutaj Alpha zostaje w tyle, dźwięk z Alphy jest bardziej zbity. Dla przykładu we współpracy ze słuchawkami Audeze Sine (balans 2,5), które uchodzą za klaustrofobiczne w prezentacji sceny, z Alpha takimi pozostają. Jest wąsko i trochę dudniąco duszno. Te same Audeze Sine z Cube grają zjawiskowo (zwłaszcza biorąc ich cenę), słuchawki się otworzyły szeroką i głęboką sceną a dudnienie zamienia się w przyjemny, szybki, sprężysty bas. Jest też różnica w jakości wysokich tonów, zwłaszcza talerzy perkusji, w Alpha są lekko piaszczyste zaś w Cube są kryształowo wilgotne. Te wrażenia jeszcze silniej dostrzegam na słuchawkach mr Speakers Ether flow na kablu DUM. W obu DAPach dźwięk jest solidnych rozmiarów ale nie karykaturalnie wielkich, jest w sam raz.

Alpha jest dobrym grajkiem ale Cube to prawdziwa okazja.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, audionanik napisał:

 

Z tego co pisze wyżej @wulkan, to szanse Alphy słabną (i tak już słabe).  Niby chciał pochwalić, ale zaczął przesadzać i wyszedł mu z alphy szary suchotnik z kiepską barwą i przegiętą kontrolą - serio większa kontrola nad dźwiękiem niż w cube? - to musi już grać mechanicznie zubożając muzyczną tkankę. @wulkan musisz się bardziej postarać jak chcesz być znawcą i dyktatorem mody:D.

Być może to kwestia (moich) słuchawek, ale, jak już pisałem, na Sennkach HD800s w opinii mojego znajomego, który chciał kupić (a nie tylko posłuchać), również lepiej wypadł KANN Alpha, niż KANN CUBE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wulkan napisał:

w opinii mojego znajomego, który chciał kupić (a nie tylko posłuchać), również lepiej wypadł KANN Alpha

Skoro chciał go kupić, a nie słuchać to musiał lepiej wypaść:D.

U @Roo_Volt (z tego co wiem) i u mnie było na odwrót - nie chcieliśmy kupować, ale jak posłuchaliśmy to nie było już odwrotu (u Roo od razu; a u mnie jak się nadarzyła okazja cenowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a skoro@Roo_Volt posiada Cuba i zapłacił za niego normalną cenę, to oczywiste, że Cube musiał wypaść lepiej od tańszego Alpha, bo inaczej miałby problem z zaakceptowaniem faktu, że wtopił kasę
@audionanik te wywody na temat czyichś psychologicznych motywów robią się już mało zabawne.

Edytowane przez szwagiero
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szwagiero napisał:

Tak, a skoro@Roo_Volt posiada Cuba i zapłacił za niego normalną cenę, to oczywiste, że Cube musiał wypaść lepiej od tańszego Alpha, bo inaczej miałby problem z zaakceptowaniem faktu, że wtopił kasę emoji6.png
@audionanik te wywody na temat czyichś psychologicznych motywów robią się już małopolska zabawne.

Powiedz to kolegom, którzy jak tylko ucieszyłem się z zakupu zaczęli wywody na moj temat;). A teraz zjedz snikersa lub zmień tampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Kto tu tak wycina posty z uporem maniaka? O foliach nie wolno pisać?

No to przesadził nasz Moder...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje w Alpha są matowe. Na tył i przód. Tył może być ale przód jest żle zrobiony. Słaba przezroczystość. Taka mleczna trochę. Wygląda żle.

 

Przy okazji można przejrzeć

https://www.richersounds.com/media/pdf/ASTE-KANN-ALPHA-BLK_KANN_ALPHA_instruction_book_ENG.pdf

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za manual. Czyli ma usb audio out i line out. Tidal i Spotify instaluje się tylko z wgranego wcześniej pliku apk bez udzialu google play? Jeśli TAK to aktualizacja tylko przez odnistalowanie starej wersji i wgranie nowej? Pociągnie wymagające planary? Zastanawiam się czy kupić zamiast stacjonarki.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Play nie używamy. Pobieramy apki z Sieci. Bierze tylko rozszerzenia apk. 

Odinstalowywać chyba nie trzeba.

 

U mnie ciągnie PM2 i PM3. Ale one chyba bardzo wymagające nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jest gdzieś opcja sprawdzania dostępnych aktualizacji zainstalowanych programów jak Tidal czy Spotify. Pytam o to bo jeśli trzeba odinstalować i instalować nową wersję to trzeba ponownie ściągać wszystko do odsłuchu offline. W moim przypadku trwa to czasami kilkanaście godzin. W google play czy apk pure jest opcja wyszukiwania aktualizacji i ich instalacji nakładki na obecną wersję.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apk pure - Astell doradza ten serwis.

 

Na AK SR15 mam :

Tidal 2.38.1

Spotify 8.5.66.1002

Bandcamp 2.2.3

Wersje "apk".

Alpha śpi w domu (jestem w pracy). Ostatnio zmieniło się firmware. Muszę spróbować nowych apek. I tak karte zmienie na 128 GB. Dobra cena była w jednej sieci - 59 zl (thx @kurop !)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No walczyłem ze sobą dzień czy dwa ale...zmiękłem i sobie kliknąłem. Cena za kałużą i gratisowe etui zaważyło. Będzie napędzać moje DCA Aeon 2C , które dojadą w następnym tygodniu. Pochwałę się. :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności