Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy Kann Alpha


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawnjest bardzo dużo wypełnienia na środku, wraz z ociepleniem ale i wysoką rozdzielczością. Podobnie z basem, sporo midbasu z mocnym poluzowaniem. Duży nacisk na głębie sceny. Takie mocno analogowe granie, zestawiałbym je ze słuchawkami grającymi po jasnej stronie. Nigdy nie słyszałem AK300 ale poprzedni właściciel sporo pisał o rozwinięciu grania właśnie tego AKacza.

Moje porównania są pisane vs SR25 a on dość płasko grał z delikatnym podbiciem midbasu.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Dzięki, czyli tak jak mówie to nie jest rozwinięcie sony bo one nie są analogowe tylko podbajerzone. Bas z dużym impaktem ale z akcentem na subbas, przyciemniona jeśli chodzi o światło ale obecna i dźwięczna średnica i iskrzące wysokie tony. Nie jest to najbardziej wyrafinowane czy wyżyłowane techniczne granie ale bardzo muzykalne i wciągające.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr moim zdaniem warto, jeśli szukasz ciepłego, angażującego grania

@Spawn dzięki za opis. W takim razie masz rację, to nie jest rozwinięcie ZX300, może bardziej modeli 105/507. Ale to trzeba mieć je wszystkie w ręku, aby robić takie porównanie. Jak wspomniałem poprzedni właściciel pisal, ze to rozwinięcie w prostej linii AK300, ale ile jest w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palpatine napisał:

@Spawnjest bardzo dużo wypełnienia na środku, wraz z ociepleniem ale i wysoką rozdzielczością. Podobnie z basem, sporo midbasu z mocnym poluzowaniem. Duży nacisk na głębie sceny. Takie mocno analogowe granie, zestawiałbym je ze słuchawkami grającymi po jasnej stronie.

36 minut temu, Palpatine napisał:

@Jaworrr to musisz przetestować SA700.

 

To (sa700) chyba nie jest dobry pomysł do NHC; szczególnie to "sporo midbasu" i "Takie mocno analogowe granie".

AK300 jak kiedyś słuchałem u @walekkk, to było takie nabłyszczone, dość miękkie, ale z dobrą separacją granie...tylko że takie plum plum, niezłe ale trochę jednostajne.

Z Waszych opisów, to dla @Jaworrra trzeba chyba Alphę rychtować, jeśli tylko nie ma mniejszej sceny niż Cube i płytszego basu.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworrr-> Tak sobie czytam to, co piszesz i z oferty Astella, wybrałbym bardziej model SP1000M, niż SA700. Choć, przy Twoich preferencjach, z pewnością bardziej SA700, niż np. KANN Alpha. Ale przede wszystkim SP1000M.

 

AK300 również może Ci przypasować, bo to skupione na średnicy (choć trochę jednoplanowe) granie.

 

No i oczywiście, jeśli średnica, to SONY NW-WM1Z.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik właśnie dlatego sprzedałem ak300 po 2 tygodniach. Spodobał mi się po odsłuchu w salonie, że technkalia super i takie wyrafinowane wszystko ale jak przyszło do normalnego codziennego słuchania to ten dźwięk zupełnie po mnie spływał. Niby wszystko na swoim miejscu ale z emocjami i angażowaniem to już coś nie teges było. Dawno to jednak było i nie pamiętam do końca jak grał. Możliwe że pisałem gdzieś na forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem, że piszecie o innym "środku" niż pytałem @Lord Rayden:) 

Środek sceny, czyli dźwięki występujące pomiędzy kanałami, co wiąże się bezpośrednio z występowaniem głębi. 

A nie środek pasma czyli średnica. Założę inny nowy temat albo najlepiej pomyślę gdzie tego posłuchać.

Tutaj prosiłbym o info jak jest z tym wypełnieniem środka w Kann Alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr chyba musisz posłuchać Alpha i SA700. Aż tak dogłębnie Kanna nie analizowalem. A dziś nie posłucham bo mam 18 godzin w pracy. Tylko z SR15.

6 godzin temu, audionanik napisał:

Ja bym go nawet nie kupił:P

 

Eeee tam, za słaba rozdzielczość i zróżnicowanie barw.

To trzeba było zaszaleć z AK380 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaworrr napisał:

Właśnie się zorientowałem, że piszecie o innym "środku" niż pytałem @Lord Rayden:) 

Środek sceny, czyli dźwięki występujące pomiędzy kanałami, co wiąże się bezpośrednio z występowaniem głębi. 

A nie środek pasma czyli średnica. Założę inny nowy temat albo najlepiej pomyślę gdzie tego posłuchać.

Tutaj prosiłbym o info jak jest z tym wypełnieniem środka w Kann Alpha.

Ja zrozumiałem, że chodzi o wypchnięcie pierwszego planu do przodu (o namacalność) i dlatego poleciłem SP1000M. Tak właśnie ten DAP gra. Bardzo dużo informacji, podanych na twarz.

Podobnie (choć w mniejszym stopniu) będzie w przypadku SA700.

Natomiast wytworzenie głębi to domena właśnie KANN-a Alpha. Tutaj dźwięk jest bardziej cofnięty, niż w przypadku SA700.

Edytowane przez wulkan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

@wulkana jak ma się Alpha do SP2k?

Bezpośrednio nie porównywałem, ale mogę napisać, że to ten sam kierunek, jeśli chodzi o brzmienie, co SP2000.

KANN Alpha jest bardziej szary na górze, ma mniej bogate barwy na średnicy, ale w tym, co KANN Alpha robił z moimi słuchawkami w dziedzinie rozmachu i dynamiki, przypominało mi SP2000 (chodzi mi o żelazną kontrolę i trzymanie słuchawek "za mordę"). Tego KANN Cube, ani żaden inny DAP, którego słuchałem, nie potrafił.

Mój znajomy, który miał zamiar kupić kolejny DAP do swojej kolekcji, w zeszłym tygodniu słuchał na HD800s KANN-a Cube i KANN-a Alpha.

Stwierdził, że gdyby nie miał AK380/AMP380, nie zastanawiałby się ani minuty i kupiłby do Sennków właśnie KANN-a Alphę (a nie KANN-a Cube).

No i naturalnie czeka na swój egzemplarz SP2000 (bo również słuchał), twierdząc krótko, że to "odlot" :)

Edytowane przez wulkan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

Widzę że słaby z Ciebie biznesmen jak na gościa z Krakowa ;) Jak Ci alpha zagra lepiej to oddajesz do 14 dni Cuba (raty temu nie wadzą) i bierzesz sobie Alpha z allegro z ratami 0%. 

 

1 minutę temu, Thar napisał:

No właśnie, chyba jeszcze okrągły tydzień pozostał na ewentualny zwrot Cubka ;) Także nie ma co marudzić, trzeba czym prędzej uderzać w bezpośrednią konfrontację.

Z tego co pisze wyżej @wulkan, to szanse Alphy słabną (i tak już słabe).  Niby chciał pochwalić, ale zaczął przesadzać i wyszedł mu z alphy szary suchotnik z kiepską barwą i przegiętą kontrolą - serio większa kontrola nad dźwiękiem niż w cube? - to musi już grać mechanicznie zubożając muzyczną tkankę. @wulkan musisz się bardziej postarać jak chcesz być znawcą i dyktatorem mody:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego. Cube jest kozak, i nawet jeśli coś zagra lepiej, to o ile lepiej? Ja bym się tam z Cubem nie rozstał jak już masz, zwłaszcza że leży Ci dźwiękowo. I jeszcze z Hawkami tańczy. Jak coś kupię miałkiego tak jak lubię to wpadniesz, posłuchasz, ale pośmiejesz się dopiero jak wyjdziesz, tak z uprzejmości :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaworrr napisał:

Cube jest kozak, i nawet jeśli coś zagra lepiej, to o ile lepiej?

He he he...

 

7 minut temu, Jaworrr napisał:

Ja bym się tam z Cubem nie rozstał jak już masz, zwłaszcza że leży Ci dźwiękowo. I jeszcze z Hawkami tańczy

Nie no jasne, tak naprawdę to nie mam zamiaru, bo wiem co mam, a trochę sprzętu już słyszałem...tylko chciałem trochu powkręcać chłopaków; niech się powymądrzają i mają radochę:D.

Jak będę miał czas to wpadnę do @walekkk z ciekawości posłuchać czym tak się podniecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie jeszcze pod uwagę, że Alpha i Cube mają trochę inne funkcjonalności - Cuba można podpiąć pod stacjonarny wzmak żeby robił za streamer i dac, sterując tym podobno z telefonu, natomiast Alpha tego nie ma, choć ma "szczęśliwszą" dziurkę zbalansowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Jak będę miał czas to wpadnę do @walekkk z ciekawości posłuchać czym tak się podniecają.

Oni muszą się podniecać wszystkim, zwłaszcza nowym, z urzędu. Natomiast objawy podniecenia muszą być eksponowane w stronę klienta. Taka praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności