Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy Kann Alpha


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Cubka jeszcze nie słyszałem.

Nie żałuj.

KANN Alpha jest znacznie bardziej udany brzmieniowo, niż KANN Cube.

W dodatku - w bezpośrednim porównaniu KANN-a Alpha z SA700, wolałem KANN-a Alpha.

KANN Alpha to mój No. 2 na liście zakupów, jeśli chodzi o DAP-y.

No. 1 jest wciąż SP2000SS.

 

Bardzo podoba mi się w KANN-ie Alpha swoisty rozmach, poczucie luzu podczas, gdy ten DAP gra. Te stany udzielają się słuchaczowi.

W stosunku do SP2000SS, KANN Alpha brzmi mniej barwnie na średnicy, z gorszym wykończeniem na górze pasma i ze słabszą rozdzielczością we wszystkich zakresach, ale nie ma się co dziwić - w końcu kosztuje 3 razy mniej. A przy tym nie gra, jakby był trzy razy tańszy.

Gdybym miał szacować cenę przy założeniu, że SP2000SS kosztuje 17.000 zł, napisałbym, że KANN Alpha brzmi tak, jakby kosztował 7, 8, a momentami nawet 10.000 zł. W dodatku świetnie leży w dłoni (jest kapitalnie wyprofilowany!).

Duża klasa. Chapeau bas!

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

Jak on się ma do AK300 chyba miałeś @Lord Rayden

W porównaniu z kombo AK300/380 AMP, AK Kann Alpha gra szerszą sceną i nieco jaśniej (moim zdaniem jest to zauważalne). Jest w Alpha (jak pisze @wulkan ) większy rozmach i luz . Nie deprecjonuje to muzycznej wartości kombo 300/380. Jak pamiętamy AK300 grał inaczej niż inne ówczesne Astelle (inaczej niż reszta serii 3XX także), miał takie ciepłe brzmienie, nieco analogowe. No i albo był lubiany albo nie (coś jak Oppo PM-3). Wzmacniacz, jak tu już kiedyś na forum pisaliśmy dodawał mu rozmachu. Alpha rozmach ma już sama z siebie , bo to "ciężka artyleria" w DAPach. Stąd porównywanie Alphy z kombo ze wzmacniaczem a nie samego AK300.

 

Odsłuch odbywał się na muzyce elektronicznej i słuchawkach Oppo PM-2 (otwarte).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lord Rayden napisał:

W porównaniu z kombo AK300/380 AMP, AK Kann Alpha gra szerszą sceną i nieco jaśniej (moim zdaniem jest to zauważalne). Jest w Alpha (jak pisze @wulkan ) większy rozmach i luz . Nie deprecjonuje to muzycznej wartości kombo 300/380. Jak pamiętamy AK300 grał inaczej niż inne ówczesne Astelle (inaczej niż reszta serii 3XX także), miał takie ciepłe brzmienie, nieco analogowe. No i albo był lubiany albo nie (coś jak Oppo PM-3). Wzmacniacz, jak tu już kiedyś na forum pisaliśmy dodawał mu rozmachu. Alpha rozmach ma już sama z siebie , bo to "ciężka artyleria" w DAPach. Stąd porównywanie Alphy z kombo ze wzmacniaczem a nie samego AK300.

 

Odsłuch odbywał się na muzyce elektronicznej i słuchawkach Oppo PM-2 (otwarte).

Dzięki znam AK300 cały czas mam jeszcze do niego dostęp, też go lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że PM2 złapały dobrą synergię z Alpha. Wczoraj słuchałem z PM3 i było podobnie.

 

Szkoda, że AK nie spróbuje powrócić do AK300, wykorzystując ten sam tor DAC i AMP a ulepszając procesor, system , ekran dodając apki Tidal (z offline), Spotify.

Coś jak SA700, który chyba jest nawiązaniem do serii AK 100/120 MK1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szwagiero napisał:

A rano wrzucał promkę na Cube'a wiedząc, że kilka stówek drożej można mieć Alpha (wliczając rabat) - nieładnie ;)

Jak dobrze znam forumową modę brzmieniową, to na 95% Cube jest lepszy od sp2000 i od alfy.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audionanik napisał:

Jak dobrze znam forumową modę brzmieniową, to na 95% Cube jest lepszy od sp2000 i od alfy.

To jest jakaś moda brzmieniowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

To jest jakaś moda brzmieniowa ?

Tak. Dzięki niej wiem czego się spodziewać w przybliżeniu...no i niestety dla wielu młodych audiofili fetyszem nadal jest cena - myślą że im droższy sprzęt kupią tym są większymi znawcami. Z tego się wyrasta na szczęście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Przyznam, że PM2 złapały dobrą synergię z Alpha. Wczoraj słuchałem z PM3 i było podobnie.

 

Szkoda, że AK nie spróbuje powrócić do AK300, wykorzystując ten sam tor DAC i AMP a ulepszając procesor, system , ekran dodając apki Tidal (z offline), Spotify.

Coś jak SA700, który chyba jest nawiązaniem do serii AK 100/120 MK1.

 

Hmm....

 

A co z aktualnych Astelli gra starą szkoła grania, tylko lepiej? Gdybym chciał zamienić iBasso DX220 na coś lepszego od Astella, to co by to było? Tzn. żeby grało jak Ibasso, ale ciepłej nieco może. W Ibasso pasuje mi wszystko, ale oczekiwałbym jeszcze lepszej góry, nie w sensie ilości, tylko wykończenia. Żeby była bardziej wysublimowana, ale bez utraty rozdzielczości.

 

Jest coś takiego wogle? Bo może nie ma? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hmm....
 
A co z aktualnych Astelli gra starą szkoła grania, tylko lepiej? Gdybym chciał zamienić iBasso DX220 na coś lepszego od Astella, to co by to było? Tzn. żeby grało jak Ibasso, ale ciepłej nieco może. W Ibasso pasuje mi wszystko, ale oczekiwałbym jeszcze lepszej góry, nie w sensie ilości, tylko wykończenia. Żeby była bardziej wysublimowana, ale bez utraty rozdzielczości.
 
Jest coś takiego wogle? Bo może nie ma?
Na headfi kiedys widziałem wpis ze dx220max brzmi bardziej wyrafinowanie, jak dx220 po modach. Może warto odsłuchać i się samemu przekonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audionanik napisał:

Tak. Dzięki niej wiem czego się spodziewać w przybliżeniu...no i niestety dla wielu młodych audiofili fetyszem nadal jest cena - myślą że im droższy sprzęt kupią tym są większymi znawcami. Z tego się wyrasta na szczęście.

No wybacz, ale KANN CUBE to kompletnie nie ta sama klasa, co SP2000SS.

Miałem obydwa, więc wiem.

KANN CUBE znudził mnie po około 30 minutach odsłuchu. Nic mnie w tym dźwięku nie wciągało. Nie poddawałem się jednak, bo miałem go wypożyczonego na dwa dni. Drugiego dnia znów zacząłem odsłuch i wrażenia niestety te same.

KANN Alpha to zupełnie inna para kaloszy. Znacznie bardziej dopracowana brzmieniowo. Nareszcie mająca w dźwięku jakiś taki fluid, który sprzyjał zaangażowaniu podczas odsłuchu. KANN CUBE tego nie miał.

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wulkan napisał:

No wybacz, ale KANN CUBE to kompletnie nie ta sama klasa, co SP2000SS.

Wybaczam:D
 

28 minut temu, wulkan napisał:

Nic mnie w tym dźwięku nie wciągało.

Mnie owszem - i to bardziej niż wiele dobrych stacjonarek. Audiofilski makijaż, pończochy w siateczkę i koronki już mnie tak nie kręcą...bardziej perfekcja z lekką nutką erotyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał:

Audiofilski makijaż, pończochy w siateczkę i koronki już mnie tak nie kręcą...bardziej perfekcja z lekką nutką erotyzmu.

No i właśnie tego erotyzmu w dźwięku KANN-a CUBE mi zabrakło.

Erotyzm to dla mnie np. misternie kształtowane detale, jak to czyni SP2000SS. Na jego tle, KANN CUBE wydał mi się powierzchowny, bez zaangażowania. Ten dźwięk, na tle SP2000SS, był trochę taki "na odwal się".

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audionanik napisał:

Mnie owszem - i to bardziej niż wiele dobrych stacjonarek. Audiofilski makijaż, pończochy w siateczkę i koronki już mnie tak nie kręcą...bardziej perfekcja z lekką nutką erotyzmu.

 

Żona nie czuje się zazdrosna o tego Kanna? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Żona nie czuje się zazdrosna o tego Kanna? ;)

Przy edycji Kann Kan (od tego tańca) to kto wie ?

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wulkan napisał:

misternie kształtowane detale, jak to czyni SP2000SS.

Nie brakuje mi tego w Kubku, tu wszelkie wykończenia dźwięków są dopowiedziane jak talala, misternie i z należytym pietyzmem; przy tym bardzo rzetelnie; więcej ornamentów i przeciąganie końcówek, to byłaby już nadinterpretacja; takie rokokokoko.

Niemniej jednak kiedyś posłucham tego sp2000ss i chętnie się pokłócę.:D

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Raydenjak oceniasz głębię sceny w Alpha, tak w stosunku do jej szerokości i do AK300 ogólnie. 

I czy masz wrażenie dobrego skupienia i wypełniania na środku, czy raczej wydarzenia rozdzielone są na lewo-prawo? 

I ostatnie pytanie, źródła pozorne są raczej duże, czy raczej małe? 

W zasadzie to pytania to wszystkich, którzy słuchali grajka. Muszę go sam posłuchać, na razie się zastanawiam czy warto. @audionanikmnie zaraził swoim Cubem, coś pięknego jak to gra 10/10, ale szukam innego brzmienia. 

 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn nie mam obecnie DAPa, skąd info o ZX300? :) 

Potrzebuję czegoś do Hawków i TH-X00. Duże źródła pozorne, dobre wypełnienie na środku, raczej miękkie granie i głębia musi być. Dlatego jako nieliczny albo jedyny SE stawiam nad BAL. Nawet o Shanligu M6 albo DX160 myślałem, ale mniej mocy, no i jednak nie ta klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności