Skocz do zawartości

Nowy Kann Alpha


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem go 3 dni na testy i powiem w Wam, że jest to bardzo udana konstrukcja i duży progres względem wersji mkI (której nie uważam za udaną), ale...

 

Czy jest to na tyle duży progres abym dołożył 3800 zł i wymienił swój obecny DAP czyli Fiio m11 Pro 🤔 ABSOLUTNIE NIE i powiem , więcej taki Shanling m6/m6Pro czy właśnie Fiio m112 Pro pod względem cena/jakość dźwięku bije AK Kann Alpha, ale jak kogoś stać to czemu nie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wegiel21 napisał:

Miałem go 3 dni na testy i powiem w Wam, że jest to bardzo udana konstrukcja i duży progres względem wersji mkI (której nie uważam za udaną), ale...

 

Czy jest to na tyle duży progres abym dołożył 3800 zł i wymienił swój obecny DAP czyli Fiio m11 Pro 🤔 ABSOLUTNIE NIE i powiem , więcej taki Shanling m6/m6Pro czy właśnie Fiio m112 Pro pod względem cena/jakość dźwięku bije AK Kann Alpha, ale jak kogoś stać to czemu nie ;)

 

Tylko, że KANN to seria odtwarzaczy z ogromną mocą. Jak zsumujesz to co podaje m11pro z tym co daje m6pro to nadal nie będziesz miał 12V które oddaje KANN Alpha. Jak masz bardzo wymagające słuchawki to nie masz za bardzo wyboru.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Tylko, że KANN to seria odtwarzaczy z ogromną mocą. Jak zsumujesz to co podaje m11pro z tym co daje m6pro to nadal nie będziesz miał 12V które oddaje KANN Alpha. Jak masz bardzo wymagające słuchawki to nie masz za bardzo wyboru.

Tutaj się zgadzam bo mocy ma dużo i spokojnie napędził OBRAVO HAMT 3 mkII które również testowałem.

 

Dodam że na wysokim gain czas działania to ok 11h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kann Alpha napędził i wysterował mi Arya czego w pożądny sposób nie zrobi np X7II, którego mam.

Też jestem pod wrażeniem tego Kann, do tego jest w miarę przenośny w porównaniu np co CUBA, to już mały jest :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w SA700 Tidal online działa na baterii dłużej niż gęste pliki 24bit. Zapewne chodzi o obciążenie procesora i jego zapotrzebowanie na prąd. Różnice nie są duże, ale sam się zdziwiłem że na tidal online dap pracuje najdłużej. Ciekawe czy podobnie jest w Kann Alpha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wisting napisał:

Bez śmiechu nie ma zabawy, że tak powiem

Bardziej to przypomina szydzenie lub wyśmiewanie pewnych grup urządzeń i to od miesięcy. 

4 minuty temu, euter napisał:

 

Mniejszy jack to węższa scena :)

To powinni do Astelli pakować duże XLR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Jeszcze jakby była różnica w dźwięku między 2,5 a 4,4 😉

 

W przypadku 4,4 mm masz dodatkowe pole na uziemienie, więc w teorii jesteś w stanie uziemić metalowy ekran (shield) w kablu, co przełoży się na ciemniejsze tło. Nie każdy to stosuje, ale standard 4,4 daje taką opcję.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Methuselah napisał:

 

W przypadku 4,4 mm masz dodatkowe pole na uziemienie, więc w teorii jesteś w stanie uziemić metalową izolację w kablu, co przełoży się na ciemniejsze tło. Nie każdy to stosuje, ale standard 4,4 daje taką opcję.

Izolacja jest z dielektryka; metalowy może być ekran i to niego zazwyczaj się łączy elektrycznie czy to z obudową słuchawek, czy z masą źródła. Najczęściej jednak taki zabieg malowniczo kaszani dźwięk, a najlepiej grają kable słuchawkowe w ogóle bez ekranu.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jaworrr napisał:

@Lord Raydenczy słuchałeś również Cube'a? Byłbym ciekawy porównania. 

A zabaweczki zazdroszczę, ale tak zdrowo :) 

Cubka jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tornvald napisał:

Z tego co czytałem to uziemiony ekran daje bardzo czarne tło

Dlatego ja wolę słuchać niż czytać.

Przypadku interkonektów sprawy mają się inaczej - dokładnie na odwrót, czyli ekran w nich to konieczność; lub budowa (rca) koaksjalna gdzie żyła "zimna" jest w formie ekranu/oplotu najlepiej z miedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Izolacja jest z dielektryka; metalowy może być ekran i to niego zazwyczaj się łączy elektrycznie czy to z obudową słuchawek, czy z masą źródła

 

Tak, shield. Warto doprecyzować.

 

Cytat

 

Najczęściej jednak taki zabieg malowniczo kaszani dźwięk, a najlepiej grają kable słuchawkowe w ogóle bez ekranu.

 

 

Kaszani dźwięk? Zdecydowanie nie :D Z tym, że nie mam pojęcia jakich kabli z uziemionymi ekranami słuchałeś. PWaudio Monile with shielding czy CM Cable Dark X to świetne kable.

 

Najlepiej grają kable bez ekranu? Też zdecydowanie nie. Szczególnie, gdy idzie o słuchawki dokanałowe. Pomijając fakt, że nie ma czegoś takiego jak "najlepiej grające kable". Każdy i tak dopasowujesz do źródła i słuchawek. Co najwyżej, tobie mogą najbardziej podobać się kable bez ekranów.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności