Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Galaxy Buds+ vs Jabra Elite 75T


Dirian

Pytanie

Rozważam zakup dokanalowek BT i zastanawiam się nad dwoma modelami - Samsung Galaxy Buds+ oraz Jabra Elite 75T. Zależy mi na w miarę wygodnej konstrukcji i przyzwoitej baterii. Oczywiście też jakości dźwięku. Szukam ciepłego, przyjemnego grania z przyzwoitym basem.

 

Są tu osoby które testowały oba modele? Możecie powiedzieć coś na ich temat? Ewentualnie może jakieś alternatywy za ok 600 zł? Soniaki odpadają - kiedyś przymierzałem i są dla mnie niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Testowałem i mam oba modele. Zarówno Jabry, jak i Samsungi są świetne, oferują wysoką ergonomię i są wygodne w obsłudze.

 

Jabry Elite 75t brzmią rozrywkowo, na planie litery V, ale na wysokim poziomie. Wyciągają mega głęboki subbas, który zdumiewa mnie za każdym razem. Brzmią klarownie w średnicy, nadal dość bezpośrednio, a do tego mają czystą, precyzyjną górę, która jednak nie syczy. Brzmią raczej neutralnie, ani ciepło, ani zimno, ale są przy tym dość cyfrowe, raczej efektowne w brzmieniu. W apce nie brakuje jednak korektora, a do tego personalizacji dźwięku - nowa funkcja, wykonuje się szybki test słyszalności niektórych częstotliwości, po czym brzmienie jest niby dopasowywane do nas. W moim przypadku słuchawki stały się trochę mniej basowe, ale i tak trzeba sięgnąć po korektor z apki, żeby słuchawki ocieplić.

 

Natomiast Samsung Galaxy Buds+ to mój aktualny faworyt. Słychać, że to szkoła grania AKG, bo brzmienie jest neutralne, przejrzyste i precyzyjne. Słuchawki nie brzmią idealnie płasko, minimalnie V-kują na domyślnym ustawieniu, ale przestrzeń, ilość, detali, precyzja dźwięku robią duże wrażenie. Słuchawki przypominają mi AKG N700NC M2, brzmią raczej analitycznie, ale ciągle potrafią ładnie zejść w subbas, zabrzmieć bardziej efektownie. To mniej basowe słuchawki od Elite 75t, ale tym samym jakby jaśniejsze, trochę chłodniejsze. Nie są to typowo, ciepło i łagodnie grające doki, mogą być trochę za klarowne do np. gorzej zrealizowanego rocka czy metalu. W aplikacji Galaxy Wearable, swoją drogą całkiem udanej, są różne tryby dźwięku, ale w sumie jedynie "dynamiczny" (bardziej efektowny) oraz "naturalny" (bardziej zrównoważony) się do czegoś nadają, bo inne zamulają lub przesadnie wyostrzają dźwięk.

 

Ani jedne, ani drugie słuchawki nie są ewidentnie ciepłe, ale mogą tak zabrzmieć po korekcie w aplikacjach. Pod tym względem Jabry dają większe pole manewru, bo w Buds+ nie ma typowego korektora graficznego. Mnie do gustu bardziej przypadły właśnie Samsungi, aktualnie wolę je też od Momentum True Wireless 2, ale obawiam się, że mogą nie być dla Ciebie dostatecznie ciepłe.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Najner napisał:

Testowałeś może Sennheiser True Wireless 1 albo 2?

 

Tak, znam oba modele.

 

Nie wiem jak jest teraz z jedynkami, czy ich nie przestroili apdejtami - bo kiedyś narzekałem w nich na pewne wyostrzenie w górze, lekką sztuczność. Dwójki kupiłem jakiś czas temu, to brzmiały klarownie, równo, ale lepiej jakościowo w górze, a do tego przestrzennie i gładko. Ostatnio jednak apdejt spowodował, że grają jeszcze bardziej gładko i cieplej, nadal wysoki poziom, ale są bardziej muzykalne, łagodniejsze. Z tego powodu podbijam trochę górę, żeby nadać im klarowności, bo brakuje mi wysokich względem Elite 75t czy Galaxy Buds+. W apce dodali jednak zwykłe EQ, bo wcześniej było tylko ich, nietypowe rozwiązanie - ilość basu, średnicy czy góry dostosowywało się wspólnie, przesuwając jeden punkt i tym samym wpływając na krzywą dźwięku. Nadal jest to dostępne, ale teraz można dostroić słuchawki typowym korektorem graficznym, oddzielnie regulować dół, środek i górę. Do dyspozycji są niestety tylko trzy pasma, więc EQ nie jest tak rozbudowane, jak w Jabrach Elite 75t.

 

Jeszcze odnośnie ANC - ostatnia aktualizacja poprawiła skuteczność redukcji hałasu w Momentum TW2. Wcześniej trudno było poznać, czy ANC jest aktywne, ale teraz już działa całkiem skutecznie. To jeszcze nie poziom słuchawek wokółusznych z ANC, ale jak na doki jest już całkiem nieźle - słuchawki już wyraźnie ograniczają miejskie dudnienie, hałas silników samochodowych, redukują niskie częstotliwości. Pasywnie też w miarę tłumią, więc izolacja jest ogólnie bardzo dobra.

 

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, maciux napisał:

Nie wiem jak jest teraz z jedynkami, czy ich nie przestroili apdejtami - bo kiedyś narzekałem w nich na pewne wyostrzenie w górze, lekką sztuczność.

Kurde, te aktualizacje DAPów, słuchawek i innego sprzętu grającego mocno komplikują sprawę. Tym bardziej, że doków z reguły nie można zwracać, a słuchawki mogą zagrać zupełnie inaczej, niż opisuje to recenzent. 

 

Mam do Ciebie jeszcze tylko jedno pytanie - biorąc pod uwagę, że TWSów używam jedynie poza domem (obecnie KZ Z1) i że głównie wtedy słucham elektroniki, to chciałbym, żeby to było efektowne granie z dobrej jakości i mocnym dołem. W związku z tym dobrze wnioskuję po Twoim wyczerpującym opisie, że najlepszym wyborem dla mnie byłyby Jabry 75T? ;) I jeszcze jedno - mocno szumią?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Najner napisał:

Kurde, te aktualizacje DAPów, słuchawek i innego sprzętu grającego mocno komplikują sprawę. Tym bardziej, że doków z reguły nie można zwracać, a słuchawki mogą zagrać zupełnie inaczej, niż opisuje to recenzent. 

 

Mam do Ciebie jeszcze tylko jedno pytanie - biorąc pod uwagę, że TWSów używam jedynie poza domem (obecnie KZ Z1) i że głównie wtedy słucham elektroniki, to chciałbym, żeby to było efektowne granie z dobrej jakości i mocnym dołem. W związku z tym dobrze wnioskuję po Twoim wyczerpującym opisie, że najlepszym wyborem dla mnie byłyby Jabry 75T? ;) I jeszcze jedno - mocno szumią?

 

Tak, Jabry to dobry wybór do elektroniki - lepszy od Momentum TW2 czy Buds+. Jabry wygrywają z nimi subbasem, brzmią bardziej efektownie od obu modeli, w górze też potrafią zabrzmieć klarownie, nowocześnie, co również sprzyja elektronice. Słuchałem na nich sporo Juno Reactor, Infected Mushroom, Extrawelt, Dark Sky itp.

 

Nie szumią mocno - na mieście trudno wychwycić szum, nawet przy idealnie uszczelnionych kanałach słuchowych i w cichszych partiach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności