Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rasberry PI do streamingu


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Na Amazon.de jest do kupienia kompletny zestaw Raspberry Pi 4.

 

Pi 2-tile.jpg

 

Do tej pory unikałem "rzeźbienia" głównie dlatego, że się nie znam. Z drugiej strony, kompletne urządzenie do streamingu poniżej 500 PLN brzmi nieźle. 

 

A zatem, jeżeli jest na forum osoba, która używa Raspberry Pi do streamingu i byłaby chętna podzielić się wrażeniami, byłbym wdzięczny.

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jeszcze nie kupiłeś.
Raspberry pi jest cudne do tego tylko ma kilka ale:

USB do dupy więc skup się na przystawce z wyjściem coax. Zakładam, że chcesz z tego iść dalej do DAC czy to już ma być docelowo źródło analogowego sygnału?

Zasilanie - tutaj też chińskie zasilacze są po prostu słabe. Zamiana na zasilacz od ifi daje sporo ale też i na rynku jest dużo innych możliwości.

Oprogramowanie - ja działam z Roon więc ropieee ale polecane są volumio i mnóstwo innych.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z nakładką z wyjściem coax i tak ma to sens, działa naprawdę nieźle, na razie nie widzę potrzeby zmiany na coś innego. Od początku mam zainstalowane Volumio i z tą nakładką działa naprawdę nieźle, streamuję z Tidala oraz z NAS'a. Działa stabilnie, do obsługi używam PC albo telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Nicodem

Czy lepsze jest USB w laptopach? Sam ostatnio zastanawiałem się nad maliną. Ale skoro piszesz, że USB słabej jakości... Czy jest stosowna nakładka z USB? Z Roona streamuję także na Chromecasta Audio podpiętego po optyku do SMSL m500, wygodny jest ten transport i mało miejsca zajmuje w porównaniu do laptopa. Ale brak natywnego DSD i obsługi MQA (no jest Roon MQA dekoder).

 

I takie pytanie - czy Ropieee obsługuje MQA i przesyła dalej do DACa, który potrafi to MQA odkodować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie USB w laptopie Dell XPS bylo porażką. Malina tylko po coax. Próbowałem różnych konfiguracji i niestety ale po USB było najgorzej.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski

Core mam na innym kompie teraz. Laptop jest w trybie klienta, że się tak wyrażę. Dużo miejsca zajmuje. To jednak może kupię jakiegoś ultrabooka 13"/14" w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.09.2020 o 14:38, Joseph_k78 napisał:

Czy lepsze jest USB w laptopach?

Trochę późno natrafiłem na temat, ale może jeszcze nie podjąłeś decyzji. Ja mam Raspberry Pi 4 2GB. Jako DAC w USB podpięty Dragonfly Red i z Volumio nie mam żadnych problemów z dźwiękiem. Jakość audio jest lepsza niż ze starego laptopa z foobarem, gdzie pojawiały się czasami trzaski.

Z laptopa czerwona ważka gra też ostrzej, co nie znaczy bardziej rozdzielczo.

W malinie 4 poprawili czystość złącza USB i nie ma już tylu zakłóceń co w 3, generowanych np. przez chip Ethernet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności