Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pytanko O Gwarancje


Rekomendowane odpowiedzi

Takie plotki krążą po forum iaudiophile, ale ile w tym prawdy nie wiadomo.

 

Były sygnały, że jak ludzie pisali o problemach po wgraniu firmware w wersji 3.45 do amerykańskiego supportu Cowona to oni odpisywali, że nie będą takich D2 przyjmowali na gwarancje, a to firmaware było przeznaczone tylko na rynek koreański.

 

Ale jakoś nigdzie na przetłumaczonych stronach (kor-eng) z firmware nie znalazłam informacji, żeby nie instalować tego na D2 zakupionych poza Koreą - choć bardzo możliwe, że źle rozszyfrowuje to marne tłumaczenie google..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek 14tego oddałem do serwisu D2 po problemach po wgraniu firmware w wersji 3.45B.Jak to zinterpretuje serwis nie mam pojęcia, ale jedno jest pewne że dowiem się przy odbiorze i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis ma prawo odmówienia bezpłatnej naprawy w przypadku f/w 3.xx (jeśli zgłoszenie dotyczy problemu z działaniem f/w). Tak jak pisał to ktoś z serwisu w USA, każdy serwisy "regionalne" zamieszczają wyłącznie f/w pasujący do danych odtwarzaczy. Dlatego użytkownik dokonuje aktualizacji na własne ryzyko licząc się z tym, że może serwis może nie uznać owej reklamacji.

 

To samo tyczy się irivera czy mobiBLU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z tym twierdzeniem zupelnie!

serwis ma prawo odmowic naprawy w ramach gwarancji w przypadku zastosowania

"niefirmowego "firmware np.jesli zostal poddany modyfikacji lub

wersji RockBox nie pochodzacego bezposrednio od producenta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron, jasne możesz się nie zgadzać.. ale to jednak serwis (tyle, że nie ten w Polsce a w Korei) ma ostatnie słowo. Jak jest sprawa ewidętna jak np. spuchnięta bateria to wiadomo, że nie stało się to od zmiany f/w.

 

Nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić, czy nie ma jakiś różnić w playerach i problemy z f/w nie wynikają właśnie z tego. Poza tym, gdyby Cowon chciał żeby ludzie w europie korzystali z wersji 1.xx czy 3.xx to by ją udoętniał na CowonGlobal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis ma prawo odmówienia bezpłatnej naprawy w przypadku f/w 3.xx (jeśli zgłoszenie dotyczy problemu z działaniem f/w). Tak jak pisał to ktoś z serwisu w USA, każdy serwisy "regionalne" zamieszczają wyłącznie f/w pasujący do danych odtwarzaczy."

Dla mnie miałoby to sens jedynie w przypadku, jeśli moje D2 (de facto made in Korea) i te sprzedawane w Korei (w wersji bez dmb) różniłyby się między sobą konstrukcyjnie, w co szczerze mówiąc wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie dostałem dwustronicowe POTWIERDZENIE PRZYJĘCIA produktu do naprawy i w pkt.4 Mam napisane że wyżej opisany produkt zostanie naprawiony (Gwarancja), oraz pkt.5 Szacunkowe koszty naprawy wyniosą:*0zl*,słownie:**(Gwarancja).Z wrodzonej awersji do wszelkich druczków,pisemek,potwierdzeń etc. przeczytałem to dopiero dzisiaj. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia tego, że serwis może odmówić naprawy playera z niewłaściwym f/w i generalnie nie ma to wpływu czy komuś się to podoba czy nie.

 

Nie jedno krotnie były takie przypadki dotyczące irivera a dokładniej to iFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... funkcja słownika koreańsko-angielskiego nie przydała by się raczej poza tym z tego co wiem umowa licencyjna nie obejmuje możliwości wprowadzenia słownika do europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" (...) poza tym zalezy mi na gwarancji. no i wreszcie skorzystalem z font patcha. rezultat rewelacyjny :] (...)"
nie chcę Cię straszyć, ale font patch powoduje modyfikację oryginalnego fw, więc teoretycznie serwis także do niego może się przyczepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, o tym nie pomyslalem. ale slownika nie uzywalem. a poza tym dzieki ludziom z forum iaudiophile jest mozliwosc samodzielnego ratowania odtwarzaczy, ktore padly. swoja droga to troche dziwne bo np w iaudio5 wgrywanie nowego firmware'u odbywala sie poprzez recovery mode a w D2 nagle okazuje sie, ze recovery jest strasznie zagmatwanym procesem (tak twierdzil serwis cowon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ksy:

Ale funkcja słownika angielsko-angielskiego sie raczej przydaje - zamiast nosić w plecaku słownik oxforda ważący ponad kilogram, można odpalić playera i co więcej szybciej wyszukiwać słowa. A właściwie to dlaczego nie dodają tego do wersji europejskiej, bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności